FIV 144

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

'neatzaa!!
zuzuleee acu o facusi numa buna
Kora asa mama stai cumintica..fara nici o graija..ia sa vezi tu ca va fi bine..te pupp si pumnii mei stau stransi..
pup pe toate si va tin pumnii,,

Putin cu putin se aduna marea...


Nasica

Pana gasesti printzul, trebuie sa sarutzi toate broastele!!!

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Liana fata sufletista,tu ai fost ingerul pazitor pt Crisis,sunt sigura,acu' esti ingerul pazitor si pt mine,pt noi toate?Ai stabilit cu mister Zadori cand mai incerci?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Kora - baby poti sa te plangi cat vrei daca asa te descarci si te simti mai bine ...Noi de asta suntem aici, sa ne ascultam una pe alta, sa ne incurajam. ideea e sa tragi de tine sa ai o stare buna pt ca ...stii teoria ...un moral bun are efect catalitic.
Si totusi, e bine sa ai o atitudine realista, daca va fi bine vei avea o surpriza placuta ...daca nu va fi cum te-ai asteptat ...ei despre situatii de genul asta si refuz sa vorbesc !

Fetelor eu m-am trezit cu o surpriza placuta, in sfarsit mi-a venit CM. Asa ca am profitat de ocazie si mi-am calculat si DPN-ul :aprx.12 august(= LEU).Nu aruncati cu pietre, asa sunt eu
De maine incep Gonalul deci am intrat in linie dreapta, probabil ca in maxim 12 zile voi face punctia.Un nou exemplu de libertate dat de doctora mea: cica pot sa fac Gonalul la aceeasi ora cu Diphereline. Super-tare !
Zouzou ...merci pt majorete, uite imi pun si eu doua ca azi sunt cam agitata(in sensul bun).

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata !

Sunt pe vaaal (Z 14 de Diphereline)

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pisix sa ai un start bun si dupa cum te "vad" ai un moral f. bun asa ca trebuie ca totul sa fie la fel pana la sfarsit si sa faci un leut sau doi frumosi si ambitiosi!!!!Bafta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna dimineata!
Zouzoule multuim pt. capitol nou, Doamne-ajuta ca vestile bune sa continue!... si sa sti ca iti urmez exemplul pt. ca imi place noua ta atitudine, deci... detasare scrie pe mine!

... de Moni chiar nu stie nimeni nimic?

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Kora vezi mama ca se poate?imi placu faza cu"sunt sigura"asa sa fii pana la test..ai sa vezi ca asa va fi cum zice je..io deocamdata stau o turao sa vedem luna viitoare cum ma prezint si atunci hotaram..pana atunci sunt liberaaa asea ca de mine nu scapi usor..sunt aci cu ochii pe tine..pupp io si tin pumnii.
pisix baftaaa!!tin pumnii stransii!!

Putin cu putin se aduna marea...


Nasica

Pana gasesti printzul, trebuie sa sarutzi toate broastele!!!

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Multumesc mult pentru incurajari !!! Zouzou am vazut ca m-ai pus si pe mine pe lista .. ma simt importanta !!

M-ati cam speriat cu menogonul asta care nu se gaseste .. Eu am comandat vineri la Help Net si au zis ca dureaza cam o saptamana pana vine. Poate sun azi sa vad daca au probleme sau nu, poate sa caut in alta parte.

Madutz pe mine Ron El m-a bagat direct la FIV, a zis ca nu are rost sa incerc cu IA ca nu o sa iasa, la cate probleme am. Mai precis am una si buna: endometrioza. Operata anul trecut, dar revenita in forta. Sunt posesoara a 3 chisturi pe ambele ovare...
Cum e dr Gherasie ? Eu pe 8 ma duc la primele analize si eco la ea.

Pup toate fetele si va tin pumnii la toate fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Anto si eu ma tot intreb unde e Moni.....un pt tine si un pt ea ca am eu un feeling ca sigur ne "citeste".

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Fetelor......simt ca innebunesc ...nu se gaseste in tot Bucurestiul Menogon.Am sunat la toate lanturile de farmacii , la depozite....la MNL cica au dar nu-mi pot da 30 de fiole ....
La una din farmacii , o farmacista draguta mi-a zis ca incepand cu data de 15.11.2007 va aparea un alt produs care inlocuieste Menogonul , si anume MENOPUR. Stiti careva ceva de acest produs ?
La Giuly nu raspunde nimeni la telefon si nu stiu ce sa fac....Big.M e plecat din tara si nu stiu pe cine sa intreb...
Voi ce ma sfatuiti ?

toate fetele ....

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelinap spune:

Buna fetelor!
Sunt noua pe aici...v-am citit putin in ultima perioada, pentru ca s-ar parea ca si eu am aceeasi soarta ca si voi....trebuie sa fac FIV cu ICSI. Am si eu ceva nelamuriri, la inceputul fiecarui capitol sunt acele listute (link-uri) unde se gasesc diverse informatii. Problema mea este ca doctora mea mi-a dat tratamentul de stimulare cu puregon de 100ui=10fiole si orgalutran de 0,25ui=5fiole. Am citit imediat ce ziceti voi pe aici si am gasit pretul la puregon de 50ui=120ron. In farmacii se poate comanda puregon de 100ui (care imi trebuie mie) cu 190ron fiola. Mi se pare o diferenta de pret maaaare. De unde se poate lua cu 120ron? Sau cel de 50ui e atat de ieftin, fata de cel de 100ui?
A...si inca o problema: nu vorbeste nimeni nimic de Orgalutran...stiti ceva despre aceasta combinatie? puregon+orgalutran?
Scuzati-ma pentru pasajul meu asa de lung...dar am vrut sa fiu explicita.
Va rog frumos daca se poate sa imi raspunda careva "urgent"...ca eu trebuie sa dau comanda de medicamente. Aveti mila de o necunoscatoare.
Va pup si va doresc si voua ceea ce imi doresc si mie...bebic sau de ce nu bebici...
Astept raspuns(uri).

Mergi la inceput