Cadourile casniciei - ghid

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

quote:
Originally posted by cristina1974

Nu.
Sotul meu este un om de afaceri foarte prosper.
Si eu am propria mea companie in Londra,asa ca nu e nici un fel de gluma, chiar daca asa pare.

Ajutati-o pe Sonia

Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia



Pot sa te ating cu doua degete?


Tzuni mic si drag si scump si MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Noi amandoi suntem zapaciti si tot uitam sa ne sarbatorim ,da ne amintim dupa .A doua zi de la ultima aniversare i-am facut cadou un gift card de $ 10 acolo la Bunnings ,magazinul de unelte unde shopaieste el in general: ba un ciocan ,ba un cui ,ba o scandura asa ca noi suntem in pas cu toate genurile de nunti.Poate cumpara pana si un diamant de acolo ,ehe ma gandesc sa-i fac accelasi cadou in fiecare an,poate reuseste sa mestereasca ceva folositor intr-un final .

Elvie & printesa mea mica Lara (16.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doibebei spune:

quote:
Originally posted by Tzuni

quote:
Originally posted by cristina1974

Nu.
Sotul meu este un om de afaceri foarte prosper.
Si eu am propria mea companie in Londra,asa ca nu e nici un fel de gluma, chiar daca asa pare.

Ajutati-o pe Sonia

Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia



Pot sa te ating cu doua degete?


Tzuni mic si drag si scump si MARIA






Tzuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Noi facem 5 ani in mai.


5 ani
Cadoul traditional: lemn
Idei grozave de cadouri:
• Un bonsai
Un weekend departe, intr-o cabana de lemn
• O placa de lemn gravata cu cuvinte de iubire
• O plimbare sau o excursie la padure
• O fotografie cu tine sau cu voi doi cu rama de lemn
• Un gard nou sau lambriuri noi de lemn
• Mobila din lemn
• O sculptura in lemn

Aseara sotiorul meu mi-a facut o surpriza: o saptamana in Cuba... 2 luni inainte, ca in mai nu mai putem merge... vine bb la inceputul lui iunie :)

_
http://bd.lilypie.com/klQFm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Bine-ar fi sa-si aminteasca toti sotii, iubitii, concubinii(mama, cum suna! ca la stirile de la ora 5!)macar data... Eventual sa si-o aminteasca si cu placere, nu oftand dupa perioada de dinaintea datei...
Bine ca a stabilit cine s-a ocupat de alegerea materiei prime pentru nuntile astea diamantul la coada listei...

Ziana - povestea nasterii:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116417
Poze: http://family.webshots.com/album/562535073iVnkQg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AILUI spune:

Citat:
Si al meu sot e de nota 10.
Inelul de logodna......diamant.
La un an de la nunta.......iar diamante, de data asa montate in cercei.
a doua aniversare......300 de trandafiri rosii si unul alb,plus o bratara superba cu safire.
a treia aniversare.....flori multe, un catelush si contractul unei case, asa cum mi-am dorit-o eu mereu.
Anul asta,la a opta aniversare, ....cheile unei masini BMW M6 convertible, pentru ca i-am spus acum vreo sase luni ca imi place,chiar daca mai am inca trei masini.
Acum, in gluma, i-am spus ca as vrea un iaht, dar nu acum, ci mai incolo, pe la 60 de ani macar.
A zambit in cel mai frumos fel posibil,si mi-a spus ca dac a


Cristina1974, eu cred ca tu ar trebui sa faci GREVA....nu prea vad ce ar trebui sa iti mai doresti in plus....dar timp liber sa te bucuri de toate aste ai?????

mami ailuI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

NUUUUUUUUUUUUUU, nu am timp sa ma bucur de nimic,nici macar de cele doua papusi de fetite pe care le avem. De multe ori,trec si cate patru -cinci zile pana cand le prind treze,atunci cand vin acasa.
Nu mai am timp de nimic,iar noaptea dorm maxim 5 ore. Sunt intr-un hal de oboseala......
Si sotul meu e la fel. Muncim amandoi la greu, iar cand ajungem acasa, o luam de la capat: rapoarte de citit,cele pe care nu am apucat sa le citim la birou sau prin trafic, mailuri de raspuns etc.
Material, avem tot ce ne putem dori,dar absolut orice, insa nu se reduce totul la asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

off topic,on topic...:peste 2 saptamani e ziua sotului meu si habar n-am ce sa-i cumpar.Imi dati va rog o idee?
Cam tot ce-i place si-l preocupa e PC-ul...dar e deja de
"ultima generatie". Haine ii iau si fara zile aniversare....Doamne,nu ma duce capul!
Concediu nu mai avem....uff toare-i greu !
Multumesc anticipat !

www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/" target="_blank">Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?
Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Ia-i un ceas frumos, elegant,daca poarta asa ceva.
Sau un portmoneu de firma, elegant si ala.
Sau parfumul lui preferat,sau o pereche de butoni, sau o geanta noua pentru laptop,daca are unul.....
Alte idei nu prea mai am acum, insa eu cred ca orice ia-i cumpara,sa ai grija sa fie ceva elegant, care sa-i aduca un zambet mare pe buze de cate ori il intalneste cu privirea.
Poate o bijuterie.....daca ii place sa poarte....
Succes la cumparaturi si un calduros La Multi Ani! sotului tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina1974

Ia-i un ceas frumos, elegant,daca poarta asa ceva.
Sau un portmoneu de firma, elegant si ala.
Sau parfumul lui preferat,sau o pereche de butoni, sau o geanta noua pentru laptop,daca are unul.....
Alte idei nu prea mai am acum, insa eu cred ca orice ia-i cumpara,sa ai grija sa fie ceva elegant, care sa-i aduca un zambet mare pe buze de cate ori il intalneste cu privirea.
Poate o bijuterie.....daca ii place sa poarte....
Succes la cumparaturi si un calduros La Multi Ani! sotului tau!


Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia



Multum.esc frumos ptr urari si sugestii.Un ceas e cel mai potrivit

o seara minunata !

www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/" target="_blank">Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?
Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput