Cine-i nascut in 75 sa ridice mana sus (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mie-mi iesea zeama din foietaj si ca sa nu le mai "calesc" am recurs la metoda "scurs"

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Pai ai incercat sa pui 2 foi una peste alta , poate nu iti mai curge. Eu chiar torn zeama care ramane ...

monica cum se simt copilasii? Si-au revenit?



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

nu...nu am facut asa...si nu le faceam nici rulouri...eu faceam placinta...deci foaie dedesubt...umplutura...foaie deasupra...probabil ca de-aia avea pe unde sa iasa zeama...am sa incerc asa cum ai zis tu...multumesc
astia mici sunt relativ ok...adica alex mai tuseste din cand in cand(dar eu sunt inspaimantata de tusea asta fiindca anul trecut mi-a tusit luni de zile in fiecare noapte...de la o sinuzita tampita...l-am imbuibat cu antibiotice...saracutul de el) dar acum are 1 an si mai bine de cand nu a mai luat antibiotic...am tot incercat cu siropele si antitermice si vad ca ba il lasa...ba il ia...insa si vremea este ciudata...ba e cald...ba e frig...asa ca nu ma mira nimik...dar s-ar putea sa aibe si vreun microbel pe-acolo care nu se lasa batut cu una cu doua
ruxi vomitacioasa e ok

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

hai ca am trimis aiurea...fara sa vreau...
cred ca i s-a aplecat de la ceva in seara aia desi nu stiu de la ce fiindca a mancat tot ce mananca ea de obicei...bine ca nu a fost o enterocolita...
multumesc mult de grija Emma ce face? cu ce-si mai ocupa timpul?
ai mei culeg seminte si le lipesc pe foaie fac diverse chestii dar imi umple toata masa de lipici picteaza si plima niste castronele cu apa murdara prin toata casa...deci iar dezastru...dar nu le zic nimic...decat la pc sau tv...mai bine ca-si fac de lucru cu altceva desi in felul asta imi dau si mie de lucru


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Eu tin minte Emma cand racea , tusea disparea la mult timp dupa ce lua ultima doza de antibiotic.
Aceeasi problema a avut-o si cumnata-mea cu fetita. Tusea de cateva luni , tratamente , consultatii si in ultima faza au facut o poza la plamani. ce era acolo si nu se auzea nimic la o simpla ascultare cu stetoscopul ... si doctorita fb orl-ista.

Cat despre ruxi de ce vomita? Probleme cu fierea? Ai observat ca dupa ce mananca ceva mai greu sau cum ....?



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

lui alex i-am facut si la plamani si la sinusuri radiografii si acum totul este relativ ok...adica mai are ceva lichid in sinusurile (de la pometi...nah...ca nu-mi vine sa le zic... ) dar nu este infectat si dr-ul a zis ca nu-i o problema...
iar ruxi a vomat acum singura data asa...fara motiv...
pana acum a avut 2 enterocolite una pe la 1 an si una acum vreo 3-4 luni...in rest e ok...

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Of Doamne , ca daca nu s-ar intampla sa fie bolnaviori parca nu am simti ca suntem parinti simtim oricum si chiar si o simpla raceala ne termina nervos.
Si mai auzi pe cate una :"eu nu am avut probleme cu raceli sau alte minuni" parca e ireal

Multa sanatate va doresc ca e mai buna decat toate!



Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

aida, or mai fii si copilashi din astia care sunt mai "strong" asa...dar ai mei sunt kkaciosi rau cand termina unul nu pot sa ma bucur ca acum incepe celalalt... da multumesc lui Dumnezeu ca mi i-a dat si am grija de ei cat pot.

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


o zi placuta la toate fetele!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
Luna , multumim...
din pacate la mine vremea e nashpa si eu ma simt nashpa ma dor toate oasele...cred ca ma ia raceala...abia astept sa-mi fac un vin fiert cu scortishoara mai incolo
va servesc si pe voi sau la voi e cald si bine?
aida , tu ce faci, pe unde esti? ai reusit sa ajungi la sala?

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput