Mamici de Noiembrie -Decembrie2007(113)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Dupa ce am pus ultimul mesaj am plecat sa ma culc si am dormit asa cu chiu cu vai.....dar m-am trezit datorita unui tel care m-a socat. O prietena de-a mea graviduta in sapt 30 (are 29 implinite si intrata in 30) i s-au rupt membranele(sau poate doar fisurat ca nu i-a curs prea multa apa) si acuma e internata in spital si sta la pat sa incerce sa mai stea bebe cat mai mult in burtica. Mi-e asa mila de ea si ma mir cum de se intampla chestii de-astea : eu una ajunsa la termen si nu mai nasc si ea care mai avea destul de stat uite ca e posibil sa nasca.........Offfffff, Doamne ajuta! sa fie bine.

Adina uite un ca sa te mai inveselesc. Ce ne fac noua hormonii astia de sarcina...Sincera sa fiu am avut si eu episoade de-astea cand mi s-a pus pata pe sot ca nu ma mai iubeste si etc si el saracu nu stia ce sa imi mai faca sa imi revin....ba mi s-a pus pata si pe soacra ca lasa pisoiul sa intre in casa.....si etc.......de ajunsesem sa cred ca sunt nebuna. Dar trec toate astea.
Iar cu no-spa stiam si eu ca dc e travaliu fals trec durerile de la no-spa, dc e travaliu pe bune nu trec cu nimik.....si mai era si chestia ca nu imi dadeam seama dc durerile erau de la contractii si contractiile ma trimeteau des la WC (pt treburi serioase) sau treburile seriose de le facem la WC imi dadeau durerile de burta.....dar cum am mai avut si dupa cred ca era prima varianta valabila. Acuma sa vedem ce zice dr dupa-amiaza. Mi se pare ca mai e o vesnicie....

Anca 40 fix Elena
LA TERMEN

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Da Pussi vreau sa nasc cu epidurala.De aceea am vorbit cu anestezistul dinainte si mi-am facut testele de alergie la substantele cu care se face.Si se pare ca marti e ziua cea mare.Doamne ajuta!!
Si pe mine ma doare spatele dar junghiuri nu mai am.Bine,la tine sunt 2 si e normal.Jungiurile erau ca niste intepaturi de cutit.

Irina tare frumosi sunt flacaii tai.Nu te incruscresti cu Pussi???

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel39+ Beatrice Alessia
AMR 3 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Salutare!
Felicitari,BB,RGE,Irina!!!Sa aveti parte de refacere rapida,mult laptic si bebei sanatosi si mancaciosi!
Noi inca nu ne-am mutat acasa,probabil la sf saptamanii viitoare,ca ne-am procopsit cu sarbatorile de sapt trecuta si in plus am alergat la CT...pt 3 zile...ca trebuia...

Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Suntem bine,sanatoase,cam stresate ca vrem acasa la noi,insa mai avem putina rabdare...
ADINA G...de unde atat pesimism la tine???Pai nu tu ne imbarbatai pe noi???Capul sus,am trait si eu ce traiesti tu(in legatura cu sotul),insa al meu mi-a zis ca daca mai am prostii in cap,mai spun ca sunt urata si grasa si ma mai ascund,o sa am de-a face cu el...
Ce sa zic,ma ajuta f mult psihic,sa-i dea Dumnezeu sanatate!!!


Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Si...fetelor,eu sunt ultima din acest noiembrie-decembrie,nu va mai plangeti,ca in mod sigur voi bantui pe aici...

Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ramo eu zic ca-i ok asa ... ne pregatim marti pt. marea intalnire .. sa nu uiti cercelusii acasa
alfa anca eu din cate stiu membranele se rup de la infectii... chiar urinare sau de la febra! Daca sunt doar fisurate e ok.. in sensul ca lichidul se reface si DEXAMETAZONA isi face efectul in cateva zile ... si daca sectia de neunato este ok. atunci BB va fi sanatos tu! Le tin pumnii! Doamne ajuta!



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 22 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

hello
v-am tot citit de azi dimineata dar nu am prea avut chef de scris....
e greu cu hormonii astia....si degeaba ne chinuim sa nu ne gandim si la rele....dar o sa treaca toate....


am asa emotii....
parca as vrea sa vina bebeluta sa o vad sanatoasa langa mine....dar ma gandesc ca ar fi bine sa mai stea macar o saptamana in burtica sa mai creasca...... ba vreau, ba nu vreau.....
offf parca acum e tot mai greu....atatea ganduri si emotii...

si parca as iesi la plimbare....dar ma gandesc apoi ca daca nu e bine...desi dr a zis ca nu mai trebuie sa stau doar in pat...

va las ca probabil v-am plictisit....

la burticutze...




ENI 36+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Pussilica, draga, ai aparut si tu...
in leg cu pregatirea, eu nu stiu daca chiar ma pregatesc...poate bebele...

Laura 38+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Irina, ce mogaldete micute si dragalase!
Mi se par asa de mici...oi vedea eu cand apare al meu daca am curaj sa il tin in brate...

Laura 38+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

alfa anca imi pare rau de prietena ta ! DD sa o ajute pe ea si pe bebe sa stea cat mai mult in burtica !

Am inteles ca au mai fost cazuri cand s-a refacut lichidul si sarcina a fost la termen.

Anka In saptamana 33 !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput