Copiii din 2002... (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxij, ce costum cu cars??? Noi am luat unul de pirati!!! David de abia asteapta sa il poarte si m-a rugat sa ii cumpar filmul cu Pirates of the Carrabian...dar nu prea cred ca e pt varsta lui...
Copiii vostrii l-au vazut???

Khristin, veniti la noi in vacanta, s-a facut o vreme atat de frumoasa!!!! E atat de placut seara, si cald ziua...e tare bine!!!!
Aici unde stam, pentru ca e la ocean bate seara in vant!! Daca sunt pe pod mi se clatina masina!!!


Elena, dar tineti numaratoare inversa, nu gluma!!!! Noi zilele astea trebuie sa cumparam bilete de avion pt Craciun, si cam asta cred ca ar fi cadoul nostru pentru noi!!! haha...Nu cred ca ne mai raman bani si pentru altceva!!!


Nina, ce imi place coditele Cristinei!!! Cine a avut rabdare sa le impleteasca??? Ii sta tare bine!!! Si ce mare s-a facut!!!


Karina, cum e jocul piramida??? Azi am vrut sa ii cumpar si eu lui David un joc gen sus-jos...dar m-am razgandit aproape de casa!!!
Mai avem 2 jocuri si le jucam destul de rar (unul dintre ele, desi este de la 4 ani in sus...de abia inteleg eu regulile...asa ca am inventat cum sa il jucam!!!)


Cristina22, pai cred ca trebuie sa te grabesti ca sa apuci sa faci 10 copii!!!! Doar daca nu ai de gand sa faci cate 4-6 deodata!!!
E o emisiune aici cu o tipa care are 2 fetite gemene de 5 ani si inca 6 sextupleti de 2 ani!!!! Ce nebunie e la ei in casa!!!! Dar ii urmaresc cu placere...
Cea mai amuzanta parte este schimbatul pampers-ului...pe banda rulanta!!!!

CristinaC, ma bucur ca Robert e mai bine...cred ca si faptul ca ati inceput repede cu antibiotic l-a ajutat sa nu faca febra mare!!!
De ce nu va mai ganditi la bebe2???


Nicoleta, deci Razpunsel va fi???? haha...
David nu ne mai chinuie cu fratiori sau surioare (desi intr-un timp isi dorea tare mult) cand i-am povestit destul de realist cum se nasc...

Francesca, bine ai revenit!!! La multi ani lui Vlad!!!!
CAt despre poze, incearca sa faci un cont in webshots, sau poti sa le pui in albumul comun al copilasiilor de 2002!!!!

Lucia, vacanta placuta!!! Noi avem parte de prea multa vreme buna!!! Chiar ma simt vinovata cand e asa frumos afara si nu am chef sa ies afara!!!





It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

La Multi Ani Vlad, George si Bogdan! Sa cresteti mari si voinici si sa-i mai ascultati si pe parinti!

Ruxij, sint cam epuizata, intotdeauna mi se pare departe vacanta de iarna ...cred si eu ca nu v-a mai ars de lectii cand a fost bolnav mititelul, cui i-ar mai fi ars? Noi lucram cam vreo 4-6 pagini de matematica o data, dar nu in fiecare zi, doar cand nu avem activitati si sintem apti si plini de rabdare si de energie . Ne-am intors si noi de la lectia de inot acum, mai avem doar o sedinta din tura asta si cred ca va trece la un nivel superior acum . Oricum, avand in vedere ca vin frigurile canadiene, vom intrerupe lectiile pana la primavara si vom continua cu patinaj si dans. Era azi in sala bazinului o mamica, nu m-am abtinut si am tot observat-o de vreo cateva ori pana acum, she made my day ....al ei sot cu fetita sint intotdeauna in piscina, ea de regula intarziind cu vreo 5-10 minute....dupa ce vine incepe sa faca poze si sa dea indicatii la sot, sa tina copilul cu fata, sa-l intoarca ca nu sta bine, sa se uite la ea.....dupa lectie, tot sotul usuca copilul pe par, imbraca fetita si sotia ii asteapta frumusel afara, toata numai un zambet, yes asa da .....vreau si eu , i-am admirat sincer rabdarea sotului .

Sanziana, o sa vin si pe la tine intr-o zi, poate in vacanta urmatoare ...voi sinteti in LA? Acum am inclina parca spre Bahamas, tot la ocean, soare si frumos.

Lucia, unde mergeti in vacanta? Vacanta placuta sa aveti

In alta ordine de idei, si noi ne-am pregatit de Hallowe'en, Yasmine va fi cowgirl (vacareasa la alegerea ei ) si va merge si la colindat. In afara de asta, avem si niste prieteni invitati sa ne colinde impreuna cu copilasii. Hai ca m-am lungit, se vede treaba ca nu vreau sa ma intorc la lucru

Somn usor,

Cristina

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si Paris & AOB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

La multi ani George! La multi ani Vlad! Petrecere frumoasa sa aveti!

Sanzi si Khristin, distractie placuta de Halloween. Noi am avut pirate day acu' vreo cateva saptamani la scoala si s-a imbracat atunci in pirat. Acum a tb sa cumparam alt costum pt halloween. La magazinul de costume am inceput sa ne certam intre noi (eu si barbata-miu) ce costum sa luam. Copilul voia un costum de monstru, dar barbata-miu se uita numa' la din alea dragalase de copilasi. Asa ca am facut compromisul de a-l lasa pe barbat sa ia costumul cu cars si am mai luat si o masca urata rau si un baston cu cap de mort, dupa dorinta copilului. Jeez... Miercuri cred ca inauguram masca cea urata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

27.10.2002--- Richy --- RELY27(web)
27.10.2002--- Vlad Gabriel--- Francisca
28.10.2002--- George --- mami_si_george
29.10.2002--- Bogdan ---Dodo-pui

la multi ani piticilor si multa sanatate

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Karina mi-a facut testul (s-a uitat in globul de cristal hi hi) si zice ca este fata. Dar inca nu ma entuziasmez. Ochiul medicului trebuie sa isi spuna si el... cuvantul . Abia dupa aia ma bucur, fie ca e fata, fie ca e baiat! Multam, Karina.

Nina, ti-am vazut fetele pe role, am vazut si filmuletul, ce viteza la patinaj are Kiki! Super fain!

Elena, sa stii ca adorm pe la 10 si pana la 7 dimineata dusa sunt, dupa ora noua. Deci 9 ore pe noapte, as putea si mai mult... insa in timpul saptamanii e ok asa, deocamdata. Sper ca sunteti sanatosi si ca micuta ta nu mai are mult de tras cu primii dinti. Am vazut ieri filmulete cu ea, e o dulcica, mai ales cum incerca ea sa stea ridicata!

Khristin, nu am aflat inca ce port in burtica, dar abia astept... mai sunt 10 zile!! Lasa ca trec si ele, si vin cu marea veste, sper sa imi spuna mai intai de toate ca sarcina se dezvolta normal, ca bebeb este zdravan si jucaus... apoi sa vedem daca vrea sa ne arate ce este... Felicitari pentru progresele la inot. Uf, sper sa sa ajungem si noi din urma in catva timp (poate din vara merge si Stefan al meu la inot...). Si spor la corectat lucrarile.

Sinzi, si pe mine m-a intrebat Stefan mai demult daca doare atunci cand nasti, eu i-am sous ca doare putin si el a inceput sa planga, zicand ca nu vrea sa ma doara... Da efectiv cum se naste nu i-am spus.

Ruxi, si Stefan ar fi foarte incantat de un costum cu Cars, de fapt cu orice care are un desen cu masinutele astea pe el. Spor la adunat goodies.

Eu numar zilele dar nu pana la vacanta, ci pana pe 10 octombrie, dupa aceea nu va mai fi decat o luna pana la Mos Nicolae.... deja putem spune ca incep sarbatorile.

O zi buna, cu vreme buna.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:

Va multumim inca odata pentru urari

Gata am reusit sa pun cateva poze in album, speram sa va placa

Nicoleta ce simpatic e Stefan , ce nume frumos a ales pentru surioara
Deci dupa prezicerile Karinei se pare ca va fi Rapunzel , asteptam sa vedem daca a avut dreptate, 10 zile e cam mult, dar ce sa facem, asteptam
Cat despre barza noi speram sa vina la anul Trebuie sa ne punem serios pe treaba

pentru mamici si pitici

Francisca si Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

La multi ani sarbatoritilor!!
Fetelor, ce fac piticii vostri in vacanta?? Ce jocuri aveti/jucati??

Eu mi-am propus sa-l las pe Andrei sa se odihneasca cat mai mult, dar el e matinal de felul lui si inainte de 6,30 a.m. e in picioare.
Cat sunt eu la birou, sta cu mama acasa.
Ne jucam asa:Pacalici, Nu te supara frate, Remi, varianta simplificata si face intr-o veselie puzzle-uri. Mai nou picteaza, din placere!

Voi, ce jocuri mai aveti?

La Oradea e vreme frumoasa!!!

ps:
Sanzi- ma si vad cu 10 plozi facand mancare intr-o oala imensa si cracanata de la atata "gravidit"!!

Ruxiiii-vrem poze cu COSTUMUL CARS!!!!!

Andrei e super incantat de tot ce tine de personajele din The Cars. De la chiloti, hainute pana la lenjerii de pat si pasta de dinti toate-s cu cars!!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut!
Cristina22, chiar nu mi te pot imagina cu oala de mancare imensa! rad pe infundate ca tocmai ce a inchis ochii mandra! Cred ca o sa iau si eu Nu te supara frate, doar ca el e genul de copil care vrea mereu sa castige! Si noi tot cu puzzle si desenat ne ocupam, bine, e la mama mea pana deseara, dar si acolo asta face. El are deja jucarii si jocuri la tara si o alta tura aici. Poate va fi vreme buna (ai grija, sa ma anunti daca se strica vremea la voi) si vom sta zilele astea pe afara!
Sanzi, super cadou! Mai ales daca prinzi si zapada pe aici... eu chiar nu vreau cadouri decat zapada sa fie, ca m-au capiat noroaiele de sarbatori!
Francisca, pai ce faci? Iei stafeta de la Nicoleta?
Khristin, exista asa tatici? Asta e semn bun, poate fi clonat? si spor la treaba tie, chiar esti aglomerata! Bravo inotatoarei tale si succes la activitatile de "iarna"!
Nicoleta, fain ca poti dormi si asta e bine, odihneste-te la maxim!
Ruxi, abia astept sa vad costumul! Si tie spor la treburi, sa le recuperezi! Uf, cat de bine e cand sunt ei sanatosi, orice boala te scoate de pe linie!
Crig
Va pup, profit de somnul gazei si mai fac cate ceva, ordine in casa si papa!
O zi buna!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Francisca, scuze. La multi ani pt. Vlad. Trebuie sa ma intelegi, cred ca sint cea mai batrina dintre voi (si cea mai ramolita )

Cristina_C sanatate lui Robert. Cit priveste catelul, eu sfatuiesc pe toata lumea, sa nu-si ia ciine in apartament, doar la curte. Chinuie si ciinele si nici tie nu ti-e asa bine. Asta spun din experienta proprie. Am avut ciine 13 ani si am plins cred ca inca un an dupa ce a murit. Si acum simt un nod in git cind ma gindesc la el. Tin minte cit de suparat era cind plecam de acasa si-l lasam singur si ce fericit era cind veneam acasa.
In schimb pt. copii este o terapie f. buna, il responsabilizeaza. Dar eu una n-as mai lua ciine/pisica in apartament niciodata.

Sinzi, jocul e de fapt "Cucereste piramida" si e un fel de Piticot, daca-mi aduc bine aminte. Trebuie sa dai cu zarul si sa urci in virful piramidei. Regulile sint destul de nashpa explicate in regulament, trebuie sa citesti de mai multe ori ca sa le intelegi, dar o data ce le-ai descifrat e ok.

www.jucarila.ro/cucereste-piramida-p,198.html

Khristin, ce frumos ca merge la colindat. Mi-ar placea sa mearga si Bogdan la colindat de Craciun, dar in Bucuresti nu am curajul si nici nu vreau sa-l las.

Nina, multumesc pt. pont, am sa-i desenez si eu inimioare, dar nu stiu ce sa-i desenez daca nu e cuminte.

HelleneC, m-ai topit cu filmuletul tau. Suuuuuuuperb ! Ai doi copii taare frumosi ! Imi pare rau ca atunci cind l-am nascut pe Bogdan n-aveam aparat digital si nu i-am facut asa multe poze, mai ales la minute si picioruse...

Ruxij, sanatate lui Bogdan. Las' ca recuperati voi mai incolo, important e sa-si revina.

Lucia, daca te incalzeste cu ceva, sa stii ca printre mamicile cu un singur copil sint si eu si acolo o sa ramin (din pacate). Asa ca "fata draga, nu fii trista" intotdeauna va fi cineva care sa-ti tina de urit. Dar sa stii ca nu ma supar de loc daca ma parasesti si tu

Daca tot ati amintit de Craciun, v-ati facut planuri de Revelion ? Eu am concediu jumatate din luna decembrie, dar n-am planificat nimic. As vrea sa-l ducem pe Bogdan la schi, dar cred ca ne-am trezit cam tirziu.

Va pup pe toate/ toti si va doaresc numai bine, vreme frumoasa in continuare in vacanta.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Elena, a murit un drac

Mergi la inceput