diane35

diane35 | Autor: Sole

Link direct la acest mesaj

daca ma poate ajuta cineva,dupa multi ani in incercarea de a avea un bebe,acum am inceput sa iau diane35,am auzit ca sunt bune pt. ten(eu avand mari probleme),cicclu regulat,am luat din prima zi a cm si nu se mai opreste,ce fac iau vitamina K? n-am mai patit sa nu se opreasca ciclu de ani,sunt cam speriata,nu am chef de cm,sper sa nu fie ceva nasol,da-ti un sfat ce sa fac ,ce sa iau,please,Multumesc !!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Sole, si eu am patit ceva similar cu Yasmine, la inceputul tratamentului. Medicul mi-a zis atunci ca unul din efectele anticonceptionalelor este subtierea endometrului (ca sa nu existe conditii de implantare) si din aceasta cauza exista o sangerare usoara prelungita. Cert este ca nu am luat nimic si s-a oprit abia la inceputul foliei urmatoare. Poti sa iei 3 fiole de vitamina K (una/zi).
Sper ca aceste anticonceptionale ti-au fost recomandate de medic, caci, Diane sunt puternice si nu usor de suportat si se recomanda femeilor cu exces de androgeni. Si eu le-am luat trei luni dar nu mi-au facut bine (mi-au dat stari depresive) si nu am putut sa mai iau. Si Yasmine contine hormoni feminini si se recomanda in probleme de ten dar sunt mai usoare. Bafta!

Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Eu nu inteleg de ce iei diane daca vrei sa ramai insarcinata?E adevarat ca se curata tenul dupa ele dar revine la normal dupa ce nu le mai iei.
Sanatate multa.

Sheherezada si Maia-Iulia

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Acelasi lucru ma intreb si eu:"daca vrei un bebe de ce iei contraceptive??????!!!!".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Sole eu inteleg ca tu iei Diane ca sa-ti rezolvi problema cu tenul nu?din pacate daca le ei nu poti face bebe iar daca si spui ca incerci de mult timp sa ramai ,anticonecptionalele nu fac deloc bine.
Incerca mai bine sa rezolvi problema tenului cu niste creme dermato cosmetice si uita de pastile ca fac numai rau.Nu neapart Diane din potriva eu am luat Diane si am avut probleme mult ,mult mai minore decat toata lumea care lua altceva si care nu-mi spunea decat ca vai Diane sunt cele mai tari.In privinta sangerarilor te sfatuiesc sa vezi un medic daca nu se opresc caci nu e normal sa se intample asa.
Sanatate!

http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png

Mergi la inceput