Gravidute si mamici de Constanta (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Angelique, Andicu, multumesc de primire.Eu va citesc de mai mult timp si sper ca o sa ajungem sa ne cunoastem.

Mokika, orice muzica le place la bebelusi.Intradevar, muzica de copii ii atrage cel mai mult.Cutiute muzicale sa gasesc si de cumparat daca nu ai de la cine imprumuta.



Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
www.flickr.com/photos/11775702@N07/sets/72157602054980121/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetelor, ce vreme urata si mohorata e azi afara. Azi am fost insa nevoiti sa iesim ca am avut pomana de un an pt bunica lui Cristi, acum ne-am intors acasa.

Mokika, multumesc de intrebare, cu casa e ok, chiar m-am linistit, am terminat cu casa cu tot, cu curatenie, cu spalat mii de lucruri, cu aranjat. De maine ma apuc de treaba bebe, adica vreau sa spal lucrusoarele pe care o sa le iau la spital ca sa definitivez bagajul si vreau sa spal si camasile mele de noapte si lenjeria pt spital. Imi e foarte teama de nastere. Tu nu ai avut probleme din cauza astmului la nastere? Mie de asta imi e fff frica pentru ca nu imi pot controla respiratia foarte bine. In plus eu cand sunt stresata sau speriata/suparata mi se ingreuneaza instantaneu respiratia... or eu sunt speriata din cauza nasterii de pe acum, atunci nici nu vreau sa ma gandesc. Si Tinna S spunea ca are astm, deci chiar am nevoie de experienta voastra ca sa ma linistesc.

Arabela, sper sa postezi cat mai des la noi!

Pupici,
Angelique 31+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 9 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

salut!
Nu am avut net doua zile si am zis k innebunesc. Dec fapt ieri dimineata aveam, am scris ditamai mesajul si cand sa-l trimit..pauza...netul meu picase.
fac un scurt rezumat al celor scrise ieri:
-a plecat sotul meu pt 1,5 luni in cehia...
- in ianuarie plecam la paris 12 zile.... de ani de zile tot amanam calatoria asta pana cand ne-am hotarat asa pe moment si am si cumparat deja biletele de avion.
- darius danseaza de mama focului cu manutele pe sus si bate din palme
- stie unde este nasul lui mami
- se urca in pat cu o rapiditate de nedescris...
- fece "bau"
Si toate astea doar in ultimile 3 zile...parca ar fi vrut sa-l bucure pe tati inainte de plecare...
Eu ma simt asa si asa: momente f bune..si momente mai naspa k la inceput...Totusi sper sa treaca mai repede k sapt viitoare intram in trim 2...

Madalina 11+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Darius la 9-10 luni

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Buna ziua tuturor!
Fetelor, am si eu o intrebare: unde pot sa gasesc si eu caciulite pt. nou nascuti? Vreau caciulite din bumbac, simple, albe.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
33+ Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

isidora:hai curaj..scrie mai mult...povesteste-ne ce mai faci...

andicu, mokika: la cat mai multe lunisoare puiutilor vostri!maine poimaine va aud si pe voi k va pregatiti de prima aniversare..

maia: felicitari pt rezultat, dar de ce ai facut amnio? pareau a fi probleme?

Mokika: eu am in calculator ceva melodii din cutiutele muzicale, dar nu stiu de cand sunt ele.Am mai cumparat si "DVD-ul copiilor", dar momentan il am imprumutat unei prietene din tulcea.Costa 30-40 de ron si contine :
-300 de cantecele ( + 120 texte cantece) + 200 de cantecele in lb. engleza;
- 150 de povesti si basme (mp3) ( + 140 povesti scrise);
- 350 de poezii pt. copii;
- 1.000 de imagini din desene animate de colorat ( + 2 programe de colorat);
- 150 jocuri pe hartie: labirint, uniti punctele, gasiti diferentele;
- 350 de origamii - (cum se fac figurine din hartie);
- altele : Programe educative (matematica pt. copii, invata muzica, karaoke pt. copii, tabla inmultirii pt. copii) si jocuri educative pt. copii, Engleza pt. copii, Biblia pt. copii ( audio), colinde, etc.
Dc vei cauta pe google vei gasi mai multe informatii. daca nu te grabesti ,intr-o sapt- doua cred k il voi recupera si ti-l dau sa-l copiezi.
Si un alt mijoc de delectare pt copii este si radioul copiilor
http://www.itsybitsy.ro/

abibrinza: bun venit in grupul nostru si sarcina usoara!


Madalina 11+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Darius la 9-10 luni

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mada, si eu am stat fara net 3 zile , te inteleg! Imi pare rau ca ramai fara sotiorul tau, ce sa ii faci... Dar lasa ca recuperati voi la Paris! Il luati si pe Darius cu voi? Daca nu te deranjeaza, as vrea si eu CD-ul sa il copiez, suna foarte bine!

Anne_Ma, caciulite simple, albe din bumbac am vazut chiar saptamana trecuta la Dorally Mall, sunt acolo mai multe magazinase cu lucruri pt copilasi

Pupici,
Angelique 31+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 9 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Anne_Ma: caciulite gasesti in toate magazinele de copii:Pe b-dul tomis sunt 2-3 magazine printre care si Mini Blue, apoi lg Antoniadi este Maredi,sau dc nu, In Doraly, in Marvimex...

Madalina 11+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Darius la 9-10 luni

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mada, cum a fost la dna Lutzescu? E totul bine, nu?

Pupici,
Angelique 31+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 9 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

buna fetelor!
scuze ca nu am mai scris de mult dar am citit.
noi suntem bine, am fost la control pe 25.10 si bb are 2450g . am reusit sa cumpar patutul si multe accesorii, o parte din hainute le-am spalat, le-am calcat si le-am pus in pungi de plastic pt a le lua la spital. bagajul meu inca nu e gata, cred ca maine voi calca pijamalele si camasile de noapte ca sa scap de stresul asta ca nu am bagajul gata.
pe toate.



Roxana 34+
mami de Luca Teodor

AMR ...... X sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Roxx, bine ai revenit! De unde ai luat patutul si cat ai dat pe el? E din lemn sau din acela gen tarc? Intreb pt ca saptamana asta vrem sa luam si noi patutul

Pupici,
Angelique 31+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 9 saptamani!

Mergi la inceput