*Gravidute&Mamici de IASI* (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Neatza pe la pranz si de la noi!

Io mi-s tare indispusa cu vremea asta, vreau sa vad si eu soarele,ca m-am saturat de nori si umezeala.

AM fost si eu la targ ieri, MARE DEZAMAGIRE!!! Astepti un an intreg asemenea eveniment si iaca de ce ai parte. Nu zic ca nu erau lucruri frumoase, dar SCUMPE. Am luat doar niste puzzel-uri din lemn pt Maria si un maieu, la restul lucrurilor nici nu m-am uitat. SI ca urmare a deziluziei am tras mai tarziu o raita in Siraj, ca sa cheltui banii programati pt cumparaturi Si am reusit sa-i termin. adevarul e ca daca ai picioare si rabdare gasesti chestii faine.

Kriss, eu vreau naturala cu epidurala, sper sa-mi iasa planul, ca mi-e frica de cezariana. Felicitari pt gramele luate de puiul mic.



Maria(29.11.2005) si Ioana 37+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
La multi ani, Dumitru si Dumitrita!

Amironeanu ma bucur ca ne scrii!
Cristina Alessia creste vazand cu ochii! Iar tu "scazi"!
Ella e timpul ca noi sa "spargem" prejudecatile! Ajunge cu superstitiile!
O zi frumoasa tuturor!
Ieri am fost la vaccin 2! A fost putin agitat David, dar pe seara si-a revenit! A ras cu glas! E sanatos! Are 8kg! Si maine face 4 luni!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David
Cum a aparut Printul!

Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by kriss79
Miha, aveam un carnetel cu ziua cand schimba fiecare sapt




Monica,distractie placuta astazi si sa va fie de bine increstinarea!

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

SALUTARE FETELOR...
Alina m-am speriat cand am vazut 8kg la David spre deosebire de Casian care a mai si slabit cu raceala asta si are doar 6.5kg(e normal la 4 lunni, mi-a zis doctora).

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Ioana, deci nik pe la tirg?
Noi am vrea sa mergem miine dimineata-ca Ioana mea e mult mai bine. Aseara am iesit un pik in Carrefour si in Selgros. Erau in Carrefour reduceri pentru copii...dar cam scumpe totusi.
Fetele va vind un pont cu hanute pt copii. Pe Independentei linga fostul restaurant Bucegi e un magazin Condore se numeste. Au hainite frumoase -chinezesti ce-i drept dar daca cauti gasesti nu numai. De exemplu aseara in Carref erau plovere IDENTICE ca acolo cu 24 lei si eu am luat cu 14 de acolo. Plus ca aveau ciorapei pentru copii la 5 lei fff buni si frumosi. Primesc cam la 2 saptamini marfa.

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

LA MULTI ANI DUMITRILOR SI DUMITRELOR,DUMITRITELOR!!!

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Any, tre' sa bag si eu un ochi la magazinul mult laudat,am trecut o data pe-acolo si era o coadaaaaaaaa. Era gardian la usa si intrau cate 5 o data. CHiar o fi marfa buna.

Maria(29.11.2005) si Ioana 37+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

La Multi Ani celor ce-si sarbatoresc ziua numelui astazi!!
byu, poti sa imi zici exact de unde se iau toate alocatiile pt. copil? Adica..alocatia de stat..am inteles ca de la Dir de Munca de la Gara..dar cv trusou si alocatia pt. nou nascut de unde? pe site-ul Primariei nu am gasit nimic..
Exista o data anume pana la care se depun actele? stiam ceva de pana nu stiu cand ale lunii..



Poze
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

salutare mamici si burtici.Eu sunt o mamica de un baietel care acus face un 1 an adica pe 31. Si saptamana asta am aflat ca vom avea si bb2. Pe Mario Gabriel l-am nascut cu Dragos Aursulesei.Daca ne primiti si noi la odisee. datele noastre: Mario Gabriel nascut la 31.10.2006. eu 09.12.1980. Data probabila a nasterii e 19.06.2008.Pup toate iesencile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Kris, eu stiam ca pentru toti banii care se dau (alocatie, trusou si bani pentru mama) se depun dosar la sediu primariei de pe Sos. Nationala (Piramida lui Dubat). Doar dupa ce depui dosar initial de alocatie si ai ceva modificari se merge la sediu Directiei de munca si protectie sociala de la gara. Sotul meu trebuie sa se ocupe de toate hartiile saptamana viitoare (inca nu am depus pentru nici un dosar) si iti spun mai multe pe parcurs. A, pentru banii care se dau mamei (cei 204 RON) trebuie sa se duca mama in persoana.

Am fost pana la urma la targ, mai slab decat cel din primavara, sunt multe haine pentru bebelusi (pentru Stefi de ex nu am gasit nimic), jucarii pentru bebelusi si cam atit. Nici la partea cu incaltari nu se sta grozav, vroiam cizme pentru Stefi dar nu am gasit. Oricum merita sa aruncati un ochi daca aveti timp.

Apropo, eu caut pat de lemn pentru Matei, dar vreau din acela la care se rabateaza o laterala. Ati vazut pe undeva?

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput