Mamici de noiembrie- decembrie (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetele, cam cat d e lunga sa fie masuta d e infasat? ca tre sa stie nenea designerul...

38+ piticul Stefanut
AMR 2 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

victo : a noastra are asa: latime 52 cm, lungime 88 cm, inaltime!97 cm



PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

jasminicilor multumim! bagam de toate.. dar si vomitam...



PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by pussi

jasminicilor multumim! bagam de toate.. dar si vomitam...



PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!



Ah, ce naspa...dar lasa ca nu mai aveti mult....

bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin34+ Lucas Daniel

AMR cel mult 6
saptamini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pusi, pai nu-=si face efectul metroclopramidul ala?
sa incerci si cu maalox, totusi.
am dat si eu dimensiunile..90/55/100 ..sper sa fie ok.

38+ piticul Stefanut
AMR 2 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

pussi mama, baga cat poti ca poate ramane ceva ....

36s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

Am venit sa vad ce mai faceti si daca mai sunt si alte nasteri...,noi suntem foarte bine,am inceput sa merg deja singura la toaleta...,e greu pana ma dau jos din pat ca dupa aceea vine totul de la sine...,cezariana a decurs foarte bine,cu epidurala..care nu ma durut deloc,dct. a avut o mana usoara...,mai greu a fost pana au scos-o ca nu am taietura mare ,iar ea e destul de grasunica,am vazut tot ce se intampla cu mine...,iar cand am auzit-o pe Angi plangand,ma apucat si pe mine plansul..,a fost un moment tare impresionant,nu am sa uit niciodata!! La ora 11.50 sa nascut si a fost dusa la tatic sa o filmeze cand ai fac prima ei baita..,dupa care m-au mai tinu inca 30 de min. pana m-au cusut,dar pana la urma nu am vrut sa ma adoarma...si bine am facut..,ca dupa aceea m-am simtit foarte ok..,sincer nu am cu nimic cu ce sa ma plang ,as mai naste de 10 ori prin cezariana,mi sa parut atre usor..,iar de spital nici nu am cuvinte...,asistentele sunt toate dragute si saritoare,glumete...,Dct la fel ,vine de doua ori sa vada cum ne simtim...,cred ca vineri imi da drumul acasa deja...,am auzit ca e o tipa care pleaca maine,a stat tot 3 zile..,se pare ca daca nu sunt complicatii ,te trimit acasa...!
Angelina si ea e tare cuminte,imi vine sa o mamanc...,a primit nota 9.50..,ptr ca e prin cezariana,are 4.180 si 51 de cm..,atata doar ca in momentul in care o pun la san,adoarme..si nu reusim sa o trezim..,se pare ca e c-am comoda...,sper sa trecem peste acest moment si sa papam de la mamica ...,acum i se da lapte praf ...,dar nu stiu ce se intampla ca mi se pare ca da afara c-ma mult dupa...,maine o sa o monitorizam un pic mai mult sa vedem care e problema,sper sa fie ok..!!
Aici ne-au dat tot ce aveam nevoie...,asa ca ptr cine va naste la Euroclinic sa isi aduca doar chiloteii!!
Acum o sa va las,dar nu inainte de a va multumim ptr complimente si urarile din partea voastra!!
Anka,sa iti traiasca si tie baieteul,e frumusel foc..,sanatate multa va doresc la toate si sa aveti nasteri la fel de usoare ca si mine...,mult curaj!!

36+ Angelina
AMR 23 Oct.
mai avem o zi si ne vedem ingerasul!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Erika sa iti traiasca si tie ingerasul... dar eu nu l+am vazut .. nu am prins momentul in care ai postat pozele ... vreau sa o vaddddd.
Victo sa stii ca am avut noroc ca nu mi-a dat doamna doctor una ca o cam meritam ... cand am plecat din spital mi-a zis ca o sa ma parasca la fiu-meu cand va fi mai mare sa ma bata ... deci clar nu o sa trecem impreuna pe la cabinetul ei

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

erika frumoasa poveste, frumoasa bebelina ! Felicitari si refacere rapida

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Ank83 ce ne recomanzi ceza sau normal???


Dana 32+ Luca-Rares
AMR - 8 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput