FIV 141

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

'Neata fetelor!
Azi am "zi libera" in sensul ca azi nu trebuie sa alerg ca diperata laborator-eco-laborator etc , tocmai mi-am facut injectia de diphe si am zis sa dau o raita pe aici.
zouzou multumesc pt cuvintele frumoase!Esti tare secretoasa,presimt ca ne faci o mare surpriza,DD sa te ajute!
flori tu cum esti,mai spune-ne cate ceva!
Mirelus
Pe unde sunteti fetelor,e tare slaba activitatea pe aici azi...?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kora, asa e s-au ascuns toate fetele, poate au ceva important de facut!

Tu care esti asa de draguta, poti sa-mi mai trimiti o data analizele de FIV. Mi le-ai mai trimis tu pe PM, dar mi s-au sters mesajele mai vechi, regula de forum. Si acum incep sa ma agit. Promit sa mi le inregistrez pe calculator, de data asta.
Spune-mi te rog, cam cu cat timp inainte de procedura p-zisa se incepe mersul la dr? Adica daca noi facem biopsia in dec sau ianuarie si eu incep analizele in aceeasi luna, cam prin ce luna ar trebui sa ma astept ca voi face FIV-ul? Hai ca astea sunt intrebari aiuristice, de incepatoare, ce sa faci? fata!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana mie mi-a trebuit cam o luna sa fac toata lista de analizele,la unele se da rezultatul mai repede ,dar cateva dureaza mai mult,de exemplu lysteria dureaza doua saptamani.Daca vrei sa faci si analizele imunologice ( asta numai daca d-na Matei considera) acestea dureaza 3 saptamani.Poti incerca sa faci combinatii,de exemplu in zi 2 cand faci hormonalele sa dai sange si pt CMV,lysteria , rubeola etc,care se fac din sange si astfel mai scutesti drumuri,intepaturi etc.Am sa incerc sa iti trimit lista daca o mai am in outbox,ma uit acum.Te pup si ma bucur ca sunteti hotarati si mergeti mai departe,anul 2008 trebuie sa fie anul cel norocos si fericit pt voi,o meritati!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Ayda m - pentru embrionasi voinici si lipiciosi!
KoraPop - Deci duminica intri in linie dreapta. Iti tin pumnii!
Flory 76 - Lasa grijile deoparte!

Fetelor mai vine cineva maine la Giuly pe la 10.30?

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Multumesc mult Kora!
Nu te stresa cu lista de analize, daca cumva nu o gasesti. Cred ca o sa mi-o dea oricum dna dr. Matei sau dr. T. Pupici multi!

Tin si eu pumnii fetelor in ET, stimulare sau asteptare! Doamne ajuta!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by Dariela


Fetelor mai vine cineva maine la Giuly pe la 10.30?

dariela



Da, eu!

Datorita unei fete inimoase, Aly (cristal 1995), care a reusit sa ma programeze, eu o sa fiu miine la Giulesti.

Aly, vreau sa-ti mai multumesc o data, ne-ai facut (si mie si familiei mele) o mare bucurie (fiindca inainte de telefonul de la tine eram darimata rau...).
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si implinirea celei mai mari dorinte!.

Va imbratisez cu drag pe toate, imi doresc sa reusim cit mai curind si sa citesc numai vesti bune de la voi!

Hai fetelor, inima sus!



www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Dariela, multumesc mult pt galerie!
astept cu mare nerabdare telefon de la clinica...am mari emotii ca nu ma pot tine nici pe picioare...stau cu okii beliti la tel...si tresar de fiecare data cand ma suna cineva....va pup si va tin la curent cu ce mi se mai intampla!
bafta tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by Dariela


Fetelor mai vine cineva maine la Giuly pe la 10.30?

dariela

Cred ca daniela b, daca a reusit cristal sa o programeze. Dar tu scrisesei ca in 26.11 te-ai programat. Ai vrut sa ne fentezi? Iti tin pumnii sa mearga totul bine si sa vii cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

daniela b Acum am vazut ca esti pe faza. Eu o cunosc pe Dariela, ne-am intalnit in acelesi conditii. Tu, CAPUL SUS, si fara "daramaturi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Ma da liniste mai e pe aici.

Eu m-am programat in 26.11 la dr. S. Predoi la Medlife. Sa vad cum ne "intelegem". Si m-am programat si pentru analizele genetice tot acolo, in aceeasi zi (am reusit!), 900 ron pentru amandoi (300 ron cariotipul pentru fiecare si inca 300 microdeletiile pentru sotior).
Mi-am facut si reteta pentru Dostinex. Mai ramane sa ma gandesc daca le iau si cand incep. A, si mai am in decembrie si programare la dr. Bajenaru ca sa merg la control si ma mai intalnesc si cu Cocei anul asta. Deci planuri am. Mai ramane sa ma relaxez printre picaturi, intr-o saptaman romantica la Viena. Sper sa nu se intample nimic care sa-mi intoarca planurile pe dos.

Mergi la inceput