Durerea unei pierderi de sarcina ( 46 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Buna fetelor!
Mav, ma bucur ca ai scris, chiar ma intrebat ce mai faci, stiam ca esti tare aglomerata cu munca si cu niste cursuri. O sa reusesti sa rezolvi problema cu sotu', stressul e sigur de vina. Faptul ca suntem tot timpul "in sedinta" nu ne ajuta de loc. Lasa-ti timp sa-ti revii si sa respiri putin. Off, stiu ca e mai usor de zis decat de facut, dar o mica pauza te va ajuta sa-ti incarci bateriile. Si problema cu sinechia...tare neplacut, offfff.... Cand termini cursurile pe care le faci?

LIANA, ce m-ai amuzat cu datul din maini! Pai n-ai voie sa faci efort...sa nu vorbesti prea mult cu ungurii . Stai in spital acolo?

ANDREEA16, pt tine si pt micutul baietel de acolo din burticica!

IRINABOBE, tin pumnii sa primesti vesti bune in legatura cu jobul. Si de la medic, de asemenea.

NINIA,

ALINUSHCA, , ce faci? Poezioara mi-a trimis-o pe mail o prietena dintr-un grup de suport. Sper ca nu v-am intristat. Mie mi s-a parut si trista dar intr-un fel si foarte hotarata: merg mai departe cu toate experientele mele urate, in ciuda lor, desi nu pot face nimic sa le schimb nu le las sa ma opreasca! Gata, nu mai sunt melodramatica!

SLIMATEI, 33 s, uraaaa!!! Abia astept sa apara mititica! Tot Stefania i-a ramas numele?

MUSETTE, bine ca atrecut raceala aia hidoasa.

CMYRY, si la mine sarcina a debutat cu . Rau de tot, dupa vreo 2 saptamani m-am dus la "boli interne", ma speriasem...am gasit o dr dragutza care mi-a explicat ca uneori se intampla la inceputul sarcinii, din cauza progesteronului. Remediile clasice: fructe, cel putin 2 l de apa zilnic, iaurt...ajuta. Eu dupa 4 luni am descoperit remediul potrivit pt mine: lapte dulce, cald, pe stomacul gol. La mine functiona, chiar si in ultimul trimestru.

Blueeyes, ce mai faci? Aaaa, gata, acum am vazut ca aveti nunta in familie duminica. Sigur o sa gasesti tu ceva de imbracat si o sa fii foarte frumushica. Si spor la treaba

Miha, aoleu a fost ziua ta si io am lipsit de la urari!La multi ani!!!!!!!Si sa fii fericita!

Roxana, multumim pt noul capitol. Sa mai treci pe la noi

Irda, ce mai faci?

pepsi,cristina_ana, kossir, jojomiha, laura_ioana, teo2rina, oana, carmina, consi, monysorescu, catty, laumeli, mcrissa, ingerashiertati-ma daca am uitat pe cineva...va pup pe toate!!!!



"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

IreneCam mult de tot...........
m-ai facut sa cu mesajul tau.......am realizat ca in ultima vreme nu mai am asa mult timp liber de cand cu scoala...prestatul....si munca de la birou..........si m-a apucat
imi vreau zilele alea mai libere inapoi daca se poate........
glumesc..... stiu ca odata ce iau carnetul ma voi elibera si de stres si voi reveni pe forum mai fresh
pana atunci va scriu asa sa nu mai uitati cand pot cate un mesaj mic........
oricum nu scapati de mine ca doar am "mostenit" deschisul capitolelor de la dana............si pana voi preada si eu stafeta......mai e destul timp.........
desi eu sper din tot sufletul sa merg cat mai curand la odisee.......
de trei zile sunt happy..........rau de tot............
am tot facut de placere.....si aseara cand am calculat perioada am aflat ca am si nimerit bine sa facem ................
sper sa fie bine luna asta......daca nu..luna viitoare o luam de ca capat...............
pupici multi la toate si sper sa mai am timp azi sa mai intru.........

unde esti, bebe??????

ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Roxi, cand dai examenul? Sa iti facem galerie si sa il speriem pe nenea politistu', ca sa nu te chinuie! Dar sunt sigura ca o sa fie bine!

Danangie

Michellemult mult mult!

Ma duc la treaba, ca nu mi-am indeplinit "norma" pt ziua de azi. Ca sa fiu eficienta, imi stabilesc pt fiecare zi ce am de facut la proiect. Dar azi nu am lucrat nik, asa ca ii dau bataie!!! (sotul meu se amuza cand ma aude ca am "norma" si in fiecare seara vine la calculator sa "controleze" ce am lucrat!!!fug ca diseara m-am ce arata!)

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Irene abia vineri aflu data exacta a examenului................dar va anunt eu pana luni ce si cum.............
eu sper sa il dau cat mai repede.........

unde esti, bebe??????

ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by musettepink

Fetelor am o problema!
Am fost la toaleta si am observat o secretie abundenta,elastica,transparenta exact ca albusul de ou........ce inseamna asta.....eu din cate stiu asa e secretia la momentul ovulatiei nu?dar eu sunt ziua 26 dintr-un ciclu de 31 de zile nu e monetul de ovulatie acum ........
Ce credeti ca poate fii?tare mi se pare ca m-am stresat degeaba sa nu iau medicamente la raceala ca puteam sa iau bine mersi ca bebe nu cred ca e nici luna asta!

http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png



Musette, cand e ca albusul de ou este deja dupa perioada fertila. Perioada fertila este cand e asa de lipicioasa secretia incat se face bilutze bilutze. Ai vazut bilutze? Atunci era momentul! Eu am avut bilutze vreo 3-4 zile la rand. Si am nimerit la tzanc!
Despre secretia mea de acum, pot sa iti zic ca a ramas abundenta dar a devenit mai curand faionoasa asa ca vezi si tu cum mai evolueaza. Poti sa iti iei temperatura dimineata, acolo, jos, si sa vezi ce si cum. Daca e ridicata e semn bun.

In asteptarea lui
http://bd.lilypie.com/lEbGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Musette scurgerea aia poate fi de la sarcina, de la o raceala sau de la o infectie. Tin pumnii sa fie totusi cu ochisori. Multa sanatate!

to be or not to be?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Indraznesc si eu sa scriu la voi chiar daca pana acum nu am reusit sa raman insarcinata deloc.
Va admir f mult si nu spun asta doar ca sa bravez ( Baby stie asta ).
Eu sunt z22 din 27 si aseara am obs la dus inafara de o secretie laptoasa si un firicel alb, ca o ata.
Eu banuiesc ca incepe sa se elimine endometrul si asta m-a facut sa plang, pt ca tot sper sa am si eu un pui.
Voi aveti idee ce poate fi?
Ati obs asta si la voi inainte de cm?
Va multumesc si va imbratisez cu drag.

http://tt.lilypie.com/gnB1p3.png octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Endometrul se elimina odata cu ciclul, nu mai devreme. Firicelul era probabil o secretie suficient de lipicioasa incat sa apara ca un firicel. Nu te ingrijora. Ceea ce te poate duce cu gandul ca ai ovulat recent. Sper ca ai prestat. Success!

In asteptarea lui
http://bd.lilypie.com/lEbGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Alinuscha multumesc din suflet.
Daca ai sti cat am plans si aseara......eu incerc cu sanse reale de abia din august ( desi noi incercam de anul trecut din octombrie ) pt ca atunci am facut laparoscopie si desi stiam doar de o trompa defecta, si cealalta avea peretii lipiti.
Asa ca mi-au scos saculetul cu lichid de pe dreapta si au dezlipit peretii la stanga.
Asta ar fi prima luna in care am prestat ca la carte.
Am atatea emotii.....nu stiu ce sa mai fac.

http://tt.lilypie.com/gnB1p3.png octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

toate fetele!

mav ma bucur ca mai scrii din cand in cand,ma rog sa fie totul bine pt tine,poate totusi nu este sinechie!!

cocolyso cred ca alinuscha are dreptate,hai tenu mai plange!!vei vedea ca DD isi va intoarce fata si spre noi si vom avea si noi bb-lusul mult visat!!

danangie,michelle sper ca sunteti bine!

despre mine va zic ca azi mi-a venit cm-ul ,eu zic ca e bine tinand cont ca maine se face o luna de la chiuretaj. m-am mai linistit un pic,a fost pt prima data cand am ramas insarcinata si deci primul chiuretaj din viata mea si aveam mari emotii pt ca ma temeam a se va deregla cm sau va fi diferit,dar nu,e normal cantitativ,cu aceleasi dureri usoare de burtik ca si inainte.

va pe toate,fara nicio exceptie!

gata,mai am un cm si intru "in lucru" pt bb! Doamne-ajuta la toata lumea!!

Mergi la inceput