Durerea unei pierderi de sarcina ( 46 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Dragele mele,

Mi-e si rusine sa mai scriu la cat de inactiva am fost in ultima perioada. Dar de cand au venit ai mei la mine am petrecut tot timpul liber alaturi de ei, incerc sa ii plimb cat mai mult, ca sa se bucure de aceasta vacanta. Sambata a venit si sotul pentru cateva zile, asa ca chiar nu am mai avut timp de nimic. Seara pic rupta de oboseala, adorm foarte repede, nu mai am rezistenta de altadata...Dar de vineri, de cd pleaca sotul, promit sa redevin activa!

Si acum sa va dau ultimile vesti. Pentru ca in ultima vreme ma apucase iar paranoia (nu mai imi este rau si greata si ma gandeam ca ceva nu e in regula), ieri ne-am dus la o eco, nu la medic, ci la un cabinet unde fac ecografii. Si tipa, dupa ce mi-a pus sa ascult inimiora lui bebe, ne-a comunicat ca o sa avem un.....BAIETEL!!!!!A zis ca este sigura aproape suta la suta, am vazut si noi ceva acolo, intre picioruse, dar bineinteles ca eu nu ma pricep ca ea. Am fost tare emotionati, chiar daca eu simteam ca va fi fetita. Se vede treaba ca m-am cam inselat:-))Oricum, mai merg vinerea viitoare din nou la medic, pentru a doua parte a triplu test si imi vor face din nou eco. Cam astea sunt vestile mele, nu imi vine sa cred ca am ajuns pana aici. UNeori mi-e si frica sa ma gandesc ca mi se intampla mie...Sunt sigura ca fiecare dintre noi va simti intr-o zi asa cum simt eu acum. TRebuie doar sa nu va pierdeti speranta!

Va pup mult pe toate, fara exceptie, si promit sa scriu mult mai des! Trebuie sa incep sa citesc din urma.

Andreea 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

andreea16 stiu cum este sa iti fie frica. O sa fie bine ai sa vezi, pentru ca trebuie sa fie asa. O sa te mai linistesti un pic cand o sa ai copilul sanatos in brate, apoi o sa ai alte frici, dar totusi nu vor fi atat de puternice.
Mav iti doresc o saptamana frumoasa plina de bucurii. Pupici la printisor. Sunt cu ochii pe tine poate, poate.
IrineCam frumoasa poezioara
va pup pe toate ca urla fata mea

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

andreea, felicitari din suflet, stiam eu ca-i baiat!lasa ca o sa aibe cu cine sa se joace ai mei, si te invat eu sa pui scutece! subscriu la ce a spus cristina26, apoi vei avea alte griji, da va fi frumos!

mav, si mie mi-e tare dor de tine, si-mi pare tare rau ca ai probleme, cu sexul si noi am avut cu sotul, acuma dupa nastere, lipsa de timp, somn, stres, dar incet toate s-au rezolvat, asa va fi si la voi, cu multa intelegere. vestile bune sint ca dana, irda si alinushca sint gravide, liana este si ea sigur, ca a facut la unguri fiv acum citeva zile, dar inca nu ne-a confirmat. ce ma bucur ca sebi e bine, bravo lui

multumim de urari!

laura, asa este a trecut atit de repede....deja 4 luni!te-ai gindit la nume? daca e fata sau daca e baiat?(io baiat zic ca e!)

va pup fetelor dragi

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Soniacamera lui dominic
camera lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata fete dragi!
Mav bine ai revenit!Sper din suflet sa se rezolve problemel cu sotul si sa te aud ca ii faci un fratior sao surioara lui Sebi!Eu am luat un paracetamol si ma simt mai bine,azinoapte nu am mai facut nici febra!

Andree16 felicitari pt baietel!!!!!!!!!!!!Zic eu ca vreau fetita dar sunt sigura ca daca o sa-mi zica ca e baietel o sa ma topesc toata!Ma bucur pt tine drag mea si spunene la ce nume te-ai gandit!


Ninia ce faci iubita?

Va pup pe toate ,va doresc o zi minunata si acum fug la dr de familie!

http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

mav bine ai revenit. si la mine cm-ul e de o zi jumate asa ca poate mergem impreuna la dilatarea aia . culmea e ca la mine dupa chiuretaj a fost ok deabia la doua luni de la chiuretaj dupa avortul ala menstrual s-a redus asa. oricum vineri sper sa ajung si eu la dr sa vad ce parere are.
flavia . sper si eu sa primesc vesti bune azi, macar pe plan profesional sa imi mearga mai bine da nu sunt foarte increzatoare.
andreea felicitari pt baietel!. bine ca e totul in regula. de altfel sunt convina ca de griji nu vei scapa pana nu nasti. si dupa aceea vor incepe altfel de griji, asa ca trebuie sa te obisnuiesti cu starea asta de panica cred, pana ajunge cel mic macar la insuratoare.
va pup fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna dimineata!
Andreea 16, ce senzatie super sa stii ca ai un baietel acolo in burtik...Felicitari!
Musette, ce ma bucur ca te simti mai bine! Ai vazut ca a venit vraja mea la tine? Eu, sunt bine. Astept cm-ul, care vad ca nu mai vine odata....Eu sunt invers...eu il astept si voi fugiti de el..


Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

OAU !!! Ce de fete care nu mai dadusera nici o veste au intrat toate de-odata!! Pai incep cu ele atunci!

mav , nu-i nimic, te primim oricand inapoi. mie mi-a fost dor de tine. imi pare rau sa aud ca nu s-a rezolvat treaba cu ciclul. Eu cand aveam aceeasi problema pot spune la cel mai vulgar mod ca m-a desfundat bine sotul! . Iar daca Doamne fereste este intr-adevar sinechie, intr-adevar timpul este foarte important si trebuie sa o rezolvi cat mai repede ca sa ii poti face o surioara lui Sebi. Ma bucur sa aud ca Sebi este bine si ca esti mandrra de el. Abia astept sa vaz si eu cum vine asta. Dar pana una alta, oricat de ocupati ati fi, mai, sotzul merita toata atentia si afectiunea. Mai ales ca barbatii nu sunt ca noi... ei nu prea rezista fara . oof sper sa ne spui repejor ca ti-ai facut timp pentru tine si pentru voi!

andreea16, uite cat de repede a trecut timul! ieri parca ne anuntai ca esti si acum stii si ca e baietel! sper ca asta iti doreai. eu asta as vrea, asa ca te invidiez (la modul pozitiv). sarcina usoara mai departe!

cristina26
, ma bucur ca ne mai scrii! sa intri mai des sa ne povestesti mai multe!

irinabobe,
poate mai sunt si alte motive din care poate sa se ciudatzeasca ciclul. ai grija la ce doctor mergi, ca am auzit niste povesti incredibile in ultima vreme legate de medici. probabil ca si la ei la facultate se trece tot cu nota 5...

myry 9 saptamani!! sa fie bine si sa ne zici mai des cum iti e.

IreneCAM, de unde stii tu toate poezioarele astea ?


In asteptarea lui
http://bd.lilypie.com/lEbGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Andreea felicitari pentru baietzel!!!!
Musettepink ma bucur ca te simti mai bine, tot asa s-o tii!
toate fetele, fare exceptie.

13+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

alinusha nu stiu ce alte motive ar putea fi. eu sper sa fie hormonal, mai ales ca cmul luna asta a aparut in z22. in orice caz sunt invatata cu vestile proste in ultima vreme asa ca imi fac curaj pt vineri cand ajung la dr.
ma duc la predoi. e prima data si nu stiu cum va fi. din pacate dr care mi-a inspirat mie multa incredere e foarte ocupat si cam scump asa ca nu cred ca voi mai putea merge la el, decat daca ma imbogatesc peste noapte. oricum daca predoi imi spune ca e sinechie sau ceva grav voi face un nou efort financiar si ma voi duce tot la elias la dr care mi-a facut al doilea chiuretaj pentru ca am mare incredere in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata.. si scuzati ma ca dau mai rarutz pe aici..v-am mai spus motivele..dar sa stiti ca recuperez tot...

multumesc fetelor pt. griji suntem bine... sambata am fost la eco.. dar am dat peste o dr. cam antipatica.. nu a vrut sa ne vb.. "si-a facut treaba.." si la urma n-am mai apucat sa o intreb nimic... am si uitat ce vroiam ca m-a si dat pe usa afara ca avea alte cliente... si in 5 min. ea zice ca a vazut tot..mai putin sex-ul..si ca sta bine... si daca la celelalte eco mi-au spus ca e fetita nu crede ca s-a transformat... eu sper doar ca e totul bine(si nimeni sa nu mai dea peste asa o ..)...din tot ce am putut sa o intreb.. e greutatea intre 2100 si 2400 gr. ceea ce cred ca e bine..pt. sapt. astea...astept sa merg la gine..sa vad ce-mi mai spune.. dar mai e asa de mult pana pe 7 nov... oricum nu mai e mult si sper sa-mi vad comomoara pe adevaratelea... si cand te gandesti ca pt. eco asta aveam asa niste emotii..cand am sa o am in brate..sper sa nu lesin...

in rest e totul bine...

myry, alinushca... ma scuzati nu cred ca am apucat sa va felicit .. multa sanatate seninatate si sarcini usoare ..sa ajungeti cu bine la termen...
andreea16 felicitari si tie si aceleasi urari...

numai bine fetelor..
si cat mai multe teste pozitive..
va pup si va multumesc ca va ganditi la mine
Domnul sa va aiba in paza

Stefania X 233+ ... AMR...MAX 7 sapt...
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput