programare eco la dr. Albu?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucutza77

Buna. Ajuta-ma va rog si pe mine cu niste raspunsuri:
- La dr Albu si la clinica ALCO SAN se asteapta la fel de mult pana reusesti sa intri?
- Programarile se respecta?
- Care sunt zilele in care se poate merge pentru ecografii (morfologie fetala sapt 22).
- cand anume se face ecografia, dupa ce am implinit 22 de saptamani sau in saptamana 22?
- cam cu cat timp inainte trebuie sunat pentru programare? E foarte aglomerat? Eu mai am inca mult pana acolo (am intrat in sapt 9), dar dr zicea sa sun deja. Nu e foarte devreme?
- Pe unde e clinica asta, macar cu aproximatie.
- numerele de telefon date mai sus de Mikidutza85 mai sunt valabile?

Multumesc mult!

Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Buna
eu mi-am facut eco morfologica la Alco San in iunie si s-a respectat programarea. Am asteptat maxim 10 minute.
Se face si in cursul saptamanii 22, dar nu num ai. Cand suni sa faci programare, asistenta te va intreba data UM, si va stabili exact cand te sa faci morfologie.
Eu zic sa suni deja si sa iti faci programare ca sa fii linistita. Programarea se confirma cu o saptamana inainte.
Nu stiu sa iti spun locatia exacta a clinicii pt ca nu sunt din bucuresti, dar parca undeva in spatele clubului Dinamo...Daca intri pe site-ul lor e pusa acolo si o harta cu locatia clinicii.
Bafta!

danaisa20 fericita 34+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Dragi burtici, care dintre voi ati mai facut recent eco 4d morfo-fetala de 22 de saptmani la dr Dinu Albu? As vrea sa stiu care mai sunt parerile "proaspete". Am programare in decembrie si vin de departe (fac 5 ore cu masina), asa ca sper din tot sufletul sa merite efortul. Nu ma intereseaza sexul copilului (banuim ca e baiat, oricum), ci starea lui de sanatate, dezvoltarea, etc. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniadinu spune:

Floaredemac eu am facut eco si analiza de triplu test la dr Albu(Alco San) pe 11.11.2010 si pot sa iti spun ca se decalase un pic cu programarile deoarece a avut o urgenta la Giulesti.Este adevarat ca nu comunica cu tine dar il masoara pe bebe din cap pana in picioare,iti da fotografii cu el si de la imprimanta iti scoate pe hartie toate masuratorile pe care le-a facut.La final mi-a spus ca este o fetita si ca totul este bine.Asa ca eu zic sa mergi cu toata increderea, sunt profesionisti inainte de toate.

Va pup si va doresc sarcina usoara
+16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Multumesc, Stefaniadinu!
Faptul ca iti da si tie o hartie cu toate masuratorile mi se pare super, ma temeam ca imi va zice doar: "e in regula copilul" si atat. Cu asteptatul... sunt obisnuita. Niciun medic ginecolog nu poate fi 100% punctual, fiindca daca intervine ceva si trebuie sa stea la o nastere sau sa opereze, este de inteles. Nici mie nu mi-ar placea sa ma lase pe masa de operatie si sa plece fiindca ii incepe programul in alta parte.
Eu o sa am doar doua intrebari, sper sa imi raspunda.
Multumesc inca o data, m-ai incurajat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Floaredemac daca il intrebi iti raspunde la orice intrebare, succint dar te lamureste. Din proprie initiativa nu zice aproape nimic. Intr-adevar rezultatul ecografiei e pe 2 pagini si cuprinde toate masuratorile din cap pana in picioare + poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui floaredemac

Multumesc, Stefaniadinu!
Faptul ca iti da si tie o hartie cu toate masuratorile mi se pare super, ma temeam ca imi va zice doar: "e in regula copilul" si atat. Cu asteptatul... sunt obisnuita. Niciun medic ginecolog nu poate fi 100% punctual, fiindca daca intervine ceva si trebuie sa stea la o nastere sau sa opereze, este de inteles. Nici mie nu mi-ar placea sa ma lase pe masa de operatie si sa plece fiindca ii incepe programul in alta parte.
Eu o sa am doar doua intrebari, sper sa imi raspunda.
Multumesc inca o data, m-ai incurajat!
Cand esti programata la ecografie? Si eu merg, pe 20 decembrie. Daca ajungi inaintea mea, intra te rog apoi pe forum si scrie impresiile. DPN 20 apr 2011Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Lillo, multumesc! E in regula asa, fiindca o sa imi pregatesc o listuta cu intrebari, daca nu primesc pana atunci raspunsuri din alta parte.

Ralucutza, eu merg pe 11 decembrie. O sa intru atunci si o sa scriu impresiile, iar daca vor fi niste chestii mai... "deosebite" o sa ti le trimit prin PM.
Oricum, mie imi place sa cred ca este printre cei mai buni medici in domeniu si ca nu fac un asemenea efort degeaba. Adica am mai auzit fete dezamagite de aceasta eco (dar la alt doctor), carora le-au fost facute doar cateva masuratori. La doctorii la care merg eu (2) masuratorile sunt mereu complexe, desi eco este 2D. Asa ca... am asteptari ridicate.



18+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui floaredemac

Multumesc, Stefaniadinu!
Faptul ca iti da si tie o hartie cu toate masuratorile mi se pare super, ma temeam ca imi va zice doar: "e in regula copilul" si atat. Cu asteptatul... sunt obisnuita. Niciun medic ginecolog nu poate fi 100% punctual, fiindca daca intervine ceva si trebuie sa stea la o nastere sau sa opereze, este de inteles. Nici mie nu mi-ar placea sa ma lase pe masa de operatie si sa plece fiindca ii incepe programul in alta parte.
Eu o sa am doar doua intrebari, sper sa imi raspunda.
Multumesc inca o data, m-ai incurajat!



dr albu se intampla sa fie medicul care imi urmareste mie sarcina si cu care voi naste...inainte cu o zi sau doua de programare,asistentele de obicei suna la nr de contact sa te intrebe daca a ramas valabila programarea si sa te informeze daca s-a decalat sau nu programul...daca nu intervine vreo urgenta,in maxim jumate de ora de la ora programarii intri...mie dr albu imi da o mare inceredere,calmul sau m face sa nu ma panichez la orice amanunt minor...intr-adevar,iti da poze de la fiecare eco,iar jos atunci cand platesti,iti dau asistentele intreg rezumatul ecografiei tehnoredactat...ti-l recomand cu toata caldura si te incurajez dupa ce te ridici de la eco sa il intrebi orice nelamurire ai,daca bebele este ok,iti va spune doar ca este bine si nu iti va oferi alte amanunte asa k nu ezita sa il intrebi;)bafta,eu am eco maine

35+ cu Luca Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Multumesc, Kokorinusha! Nastere usoara si bebe sanatos si mancacios!



18+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui floaredemac

Lillo, multumesc! E in regula asa, fiindca o sa imi pregatesc o listuta cu intrebari, daca nu primesc pana atunci raspunsuri din alta parte.Ralucutza, eu merg pe 11 decembrie. O sa intru atunci si o sa scriu impresiile, iar daca vor fi niste chestii mai... "deosebite" o sa ti le trimit prin PM.
Oricum, mie imi place sa cred ca este printre cei mai buni medici in domeniu si ca nu fac un asemenea efort degeaba. Adica am mai auzit fete dezamagite de aceasta eco (dar la alt doctor), carora le-au fost facute doar cateva masuratori. La doctorii la care merg eu (2) masuratorile sunt mereu complexe, desi eco este 2D. Asa ca... am asteptari ridicate.

18+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Ai fost la ecografie? Impresii? DPN 20 apr 2011Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Mergi la inceput