Al 3-lea Craciun la batranii nostri!POZEEE!!!

Al 3-lea Craciun la batranii nostri!POZEEE!!! | Autor: buggy

Link direct la acest mesaj

Buna,Multe dintre voi ma cunoasteti deja in ceea ce priveste acest subiect Dupa cum vedeti, ne aflam din nou in perioada in care ne putem aduna fortele ca sa oferim unor persoane mai putin norocoase un Craciun cat mai frumos cu putinta.Este deja al 3-lea Craciun pe care il vom organiza impreuna la centrul de batrani Sf Dimitrie. Imi doresc tare mult sa ii mai vizitam impreuna pe acei batrani care ne asteapta cu nerabdare si cu multa bucurie.
Ce parere aveti? Astept cu interes parerile voastre.Pentru cei care nu stiu despre ce este vorba iata aici un link despre Craciunul de anul trecut:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212&whichpage=1Este vorba de 200 de batrani cu care de-a lungul timpului am petrecut multe momente minunate in afara de Craciun ( Aniversarile lor, Pastele, o iesire la munte la iarba verde etc)IBAN RO49BTRL04401201I49904xx- Banca Transilvania, Sucursala Obor, Stoica Andreea-Mihaela
cont paypal uta_ciun@yahoo.com
cont moneybookers uta_ciun@yahoo.comcu rugamintea sa scrieti si un scurt mesaj, de la cine e (nickname despre copii si pt ce actiune)CINE DORESTE SA TRIMITA BANI IN PLIC, VA ROG SA TRIMITETI UN PM LUI UTA_CIUNVa pup si sper din nou sa ne reunim in acest proiectDATA LIMITA PT STRANS BANI : 6 DECEMBRIE
DATA EVENIMENTULUI : 9 DECEMBRIE
LISTA DONATIILOR PRIN PAYPAL1. UTA_CIUN - 25 $
2. Carminabulina - 13,10 $
3.Jma - 27,95 $ TOTAL- 78 $
___________________
Total paypal - 13.10$LISTA DONATIILOR PRIN CONT1. PISIX- 200 lei
2. RALCAT -30 lei
3. MADYN - 50 lei
4. GUDINDE - 20 lei
5. ENIEDY DANIELA - 50 lei
6. CLORETA-100 LEI
7. LYLY809-100 LEI
8. CRISTINA_26 -50 LEI
9.CAROLINAH -200LEITOTAL- 800 LEILISTA DONATIILOR DIRECTE 1. BUGGY - 100 lei
2. Lilia Toma- 20 euro (70 LEI)TOTAL- 170 LEITOTAL FINAL - 970 LEI SI 78 $
ATENTIE !!!! Duminica 9 Decembrie la ora 10 ne intalnim in curtea centrului. Adresa este aceasta : Centrul de ingrijire si asistenta Sf Dimitrie: Sos Berceni nr 12 . Va astept cu mult drag si va rog mult sa imi mai dati cate un PM cu confirmari. Va rog daca undeva in datele de mai sus e vreo greseala, sa ma trageti de maneca. Inca o data va multumesc pt sustinere si abia astept sa ne vedem "Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Poti conta pe mine. Cu banuti sigur, in masura in care imi permite piticul si cu munca.
Ma intreb, oare ar fi obositor rau pentru ei daca i-am vizita cu piticii de mana ? Ma gandesc ca poate au nepotei de care le e dor si le-ar face placere sa auda chitzaieli de copii in jurul lor. Sau poate ar fi dureros pentru ei si obositor ? Ce parere ai tu Buggy ca tu ii cunosti.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

La primul Craciun au fost doua daca nu trei mamici cu piticii, nu e nicio problema din contra le face o mare, mare placere. Multumesc Ralcat pentru sustinere
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

anul trecut s-a putut trimite plic.. anul asta se mai poate, daca da la ce adresa.

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

exista cont de paypal sau moneybookers?


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Cat de repede voi scrie si datele unde se pot trimite banii. Ma gandeam intai sa ne strangem si sa punem la cale organizarea lui.
Uta_ciun, inca nu exista
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

pe langa bani se pot trimite si lucruri ?


www.aviva.ro/" target="_blank">ai grija de viitorul tau!


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Sigur ca da, orice ajutor e binevenit.
Uta_ciun, s-a oferit sa ne ajute cu un cont paypal sau moneybookers
Sunt intr-o perioada super, super aglomerata si scuze de intarzierea cu care postez...as mai avea nevoie de ceva ajutor pt organizare "Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Andreea

Daca sint lucruri de discutat, mers si cumparat etc - prezent. Ne intilnim cind poti tu si vedem. Cu ocazia asta ti-as si inmina niste banuti.

Buba este ca cel mai probabil voi fi plecata in perioada sarbatorilor, asa ca de mers efectiv acolo nu stiu daca pot. Insa ce se poate face inainte, da.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

eu as fi de parere sa se aleaga alta casa de batrani de asta data.
fara suparare.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Mirela, nu e deloc o idee rea ( ba chiar e foarte indreptatita) din pacate ( si fara sa vreau insa presupun ca e ceva normal) eu m-am atasat foarte mult de cei de la Sf Dimitrie, ma cunosc f mult ( pe mine si pe unele fete din DC), eu la fel pe ei...mai recunosc ca sustin aceasta activitate pt ca mi-e teama sa nu ii abandonez, sa nu se simta abandonati...am pus f mult suflet ( poate nu trebuia dar s-a intamplat) si activitatile pe care le-am organizat au fost ...cum sa zic...nu ca un ajutor umanitar facut dintr-un simt civic...au fost extrem de pline de sentimente...ca si cum toti peste noapte au devenit intr-un fel familia mea de care ma simt responsabila. Mi-a fost f greu sa renunt si la aniversari, dar nu am avut sustinerea pe care am sperat sa o am (din punct de vedere organizatoric, nu financiar) si nu am mai avut timp fizic...In urma acestor evenimente am adoptat sentimental o batrana pe care o ador si o vizitez saptamanal sau la maxim doua saptamani...timp in care ii salut si stau cate putin de vorba cu toti.
Nu incerc sa conving pe cineva sa continuam aceasta activitate la Centrul in care eu mi-am lasat o parte din suflet (desi mi-as dori) ci incerc sa ma justific pt faptul ca din pacate nu mai am disponibilitate si energie sa mai merg in alta parte si sa fac acelasi lucru. Am pus prea mult suflet aici, unde merg deja...
Eu fac tot ce imi sta in putinta sa le asigur momente frumoase de cate ori e posibil si in masura posibilului.
Daca veti lua decizia sa mergem in alta parte voi ajuta financiar si va voi sustine cu idei si pareri...insa nu ma pot implica organizatoric.
In incheiere...va sfatuiesc si va indemn ca in valtoarea acestui timp in care traim sa reusiti sa oferiti o faramita din el si unor oameni ( batrani, copii) care si-au pierdut orice speranta de tandrete si comunicare cu alte persoane, dar care in acelasi timp au nevoie disperata de asa ceva...va asigur ca ceea ce veti primi in schimb este inzecit si merita orice efort. In acest fel viata va fi mult mai frumoasa pt toti.
Eram pregatita sa imi dau datele de cont etc...dar mai astept parerile voastre si mai ales decizia pe care o luati...inclusiv tu Mirela, repet fara niciun fel de suparare, orice actiune si ajutor umanitar e bine venit oriunde si sunt o gramada de oameni pe care ii putem face fericiti. Eu multumesc din suflet comunitatii Desprecopii, ca am avut sansa sa particip la unul dintre cele mai extraordinare lucruri care mi s-au intamplat in viata, pur si simplu ceea ce am trait sustinuta de voi fiind a contribuit substantial la adultul si persoana care am devenit in ziua de azi."Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput