Durerea unei pierderi de sarcina ( 45 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Slimatei, multumesc pt felicitari.
C.Myry-nu te mai gandi la nimic rau. O sa vezi ca va fi bine bebe!
Caty, tu ce mai faci? Nu ne mai scrii?
Michelle, mai intra sa ne mai spui ce mai faci...ne lipsesti!
Va pup pe toate si va doresc o seara placuta! va uitati la meci?

Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Buna seara fetelor. Am si eu o problema, si am nevoie de sfatul vostru.
Am facut chiuretaj acum doua luni in urma unei sarcini oprite din evolutie, si medicul a spus sa fac pauza 3 luni inainte de a incerca sa raman insarcinata. Mi-am facut toate analize si au iesit bune, si nu as mai vrea sa astept inca o luna. Voua cat va spus medicul sa asteptati dupa ce ati pierdut sarcina?
Nu as vrea sa ma grabesc si apoi sa regret, voi ce ma sfatuiti?

http://tt.lilypie.com/Mkp9p3.png
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Seara buna!
Iar sunteti harnicutze, am reusit in sfarsit sa va citesc, desi nu am mai intrat de duminica...probleme cu net-ul acasa, si de la servici, nu mai apuc.

Haideti unde sunteti cu vestile bune? Alinushca te asteptam cele II liniute, roshii, roshii, vorba Irdei

Imi pare rau pentru voi fetelor, Andrutzac si Mirelaionut, dar sa stiti ca aici o sa gasiti tot suportul .
Andrutzac si eu tot 6 luni stau pe bara, dar la mine a fost mai special...adica mola partiala.
Lau - bine ai revenit printre noi. Imi pare rau pentru papagal, si noi am avut un astfel de necaz saptamina trecuta, avem hamsteri, si au facut pui, iar pe unul l-am gasit mort, nu-ti zic ce a plans Laura, si a trebuit sa iesim afara sa il ingropam, si ii pune floricele acum...a fost foarte afectata.

Flavia - sa fie intr-un ceas bun! ma bucur ca te-ai linitit si ca printisorii tai simt asta. Laura cand era mica si era intrebata pe cine iubeste mai mult spunea tot timpul: Nataly...o amica care venea la noi destul de des, niciodata cu mana goala pentru Laura si tot timpul se ocupa numai de Laura (isi dorea si ea un bb), asa ca ...se poate si mai rau. O mai intreaba taica-su acum...dar e suficient de mare sa zica : pe amandoi[8D].

Garvidutzelor aveti grija de voi si de bb-i. Iar voi Aspirantelor...la treaba, haideti ca m-am invatat cu vestile bune!

Ninia- nu sta prea mult pe ganduri si lasa natura sa functoneze, nici eu nu eram casatorita cand am nascut, si ce bine am facut!
Consi - buna idee cu nunta mai intima, noi am facut un mare buuum, unde nu am stiut de mine si nu-mi doream decat sa se termine
Kosir tu cum stai? Cand te apuci de proiectul bb? Si ca o paranteza ca tot sunt studenta in anul II la un master de PM...si imi trebuie subiect de dizertatie...poate ma bag cu o tema "Proiectul BB"

Despre mine...numai de bine, munca multa, astept musafirii, sunt Z27, am si teme de facut si cu copilu' la mate si io ...ca de mi-a trebuit master..dar nu ma las. Sambata plec la Berlin pentru o saptamina...cu treburi, dar cred ca de acolo voi avea mai mult timp sa va scriu, decat reusesc de aici.

Va pupacesc pe toate,

Miha






"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Vio- aici am vazut ca sunt fete care au ramas fara probleme dupa 2 cm, daca nu exista probleme in mod special si tu te simti bine...da-i bataie si te asteptam cu vesti bune!

Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Mersi Miha pt raspus, nu stiu ce sa fac, am vazut ca tu respecti sfatul medicului si stai 6 luni. Noi am fost la aceeasi odisee cine stie poate o sa mergem din nou impreuna, si de data asta fara probleme sper
Te pup

http://tt.lilypie.com/Mkp9p3.png
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Offff, la mine e mai complicat ca s-a confirmat mola partiala, astfel ca trebuie sa stau sa fie din nou hormonul BHCG-ul zero si doctorul mi-a zis sa fiu fericita ca evoluez bine si ca peste 6 luni pot intra in cursa, ca sunt cazuri care trebuie sa astepte un an. Dar ti-am zis astfel de sarcini molare sunt foarte rare, ceva de 1/2000 citisem intr-un articol.
Stiu ca am fost la aceeasi odisee....si poate mergem impreuna la urmatoarea, desi eu iti doresc din tot sufletul sa mergi inainte, ca la mine e mai greut...de fiecare data a trebuit sa prestez aproape un an ca sa se prinda...dar nu disper, mi-a zis doctorul ca pana la 38 de ani ma lasa sa fac copii. Cu rabdare si ...tutun
Kosir ai reusit sa te lasi de fumat...si eu mai pipai in special dimineata la cafea, de aia nu ma las decat cand ma apuc de proiectul BB.
Ah, cata logoree am asta seara...vorba unui coleg...sunt nevorbita!


Seara frumoasa,
Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

va pupp pe toateeee..
maine o comit..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

quote:
Originally posted by Violeta_m_tm

Buna seara fetelor. Am si eu o problema, si am nevoie de sfatul vostru.
Am facut chiuretaj acum doua luni in urma unei sarcini oprite din evolutie, si medicul a spus sa fac pauza 3 luni inainte de a incerca sa raman insarcinata. Mi-am facut toate analize si au iesit bune, si nu as mai vrea sa astept inca o luna. Voua cat va spus medicul sa asteptati dupa ce ati pierdut sarcina?
Nu as vrea sa ma grabesc si apoi sa regret, voi ce ma sfatuiti?

http://tt.lilypie.com/Mkp9p3.png
vio




Daca ti-au facut si o echo transvaginala ca sa vada cum stai cu endometrul(ma refer ca datorita chiuretajului il pot subtia) si in rest toate analizele au iesit bune, te poti apuca chiar si dupa primul CM.Asa mi-au zis mie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Miha eu inca astept primul ciclu, pentru a face in Z6 radiografie de uter, mamografie, apoi Z18 analize si deabia apoi vedem ce facem, adica dr. si eu.
De fumat nu reusesc sa ma las, tot asa mi-am promis si eu, la bb. Chiar reusisem sa ma las, adica nu prea mai simteam nevoia, dar cu problemele. O sa reusesc, promit, imi promit mie.
Va pup, noapte buna.

Carmen mami de Mihai 24.8.99

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Dana, si eu am fost exact ca tine! Aveam insomnii, ma trezeam pe la 5 si steatea treaza. Si acum ma mai trezesc, dar acum macar adorm la loc.Nu stiu daca sunt hormonii, e adevarat ca si mergeam la baie foarte des.

Flavia, ce ma bucur pentru sotul tau! Eram sigura ca totul se va rezolva! Felicitari! Si acum ce va face? Renunta la locul unde este acum, sau mai sta pana in ianuarie?

Consi, ce frumos ca te casatoresti! Eu m-am maritat vara trecuta si vara asta ma gandeam ca as mai vrea sa ma marit o data. Cred ca e singura data in viata cand toata atentia este indreptata asupra ta. M-am simtit ca o printesa!

IreneCam, sper sa te simti mai bine cu spatele.

Andrutzac, imi pare rau pentru pierderea ta. Stiu cat de dureros poate fi. Mie mi-a recomandat medicul sa astept 3 luni si asa am si facut. 6 luni cred ca e cam mult, vezi si tu cum te simti. Eu am mai facut si anticoagulantul lupic si tiroida. In rest poate te ajuta fetele cu alte analize. Multa putere sa mergi mai departe iti doresc!

Ingeras, sper sa te reface repede! Imi pare rau ca treci prin asa ceva.

Laura Ioana, nu pot sa cred ca esti in luna a 7 a. Mai ai asa putin….

Mirelaionut, asa m-am intristat cand am citit povestea ta, doamne, nu se mai termina tragediile acestea. Iti doresc multa putere si oricand ai nevoie de o vorba buna, noi suntem aici.

Cristy 74, cum te mai simti?

Marina, deci bebe seamana cu tine???Sotul ce parere are?

Slimatei, o sa treci cu bine pasul acesta, de abia astept sa vedem poze.

Myry, si eu, cd se apropie ziua vizitei la medic, am tot felul de vise si de ganduri. E frica din noi, care isi spune cuvantul.

Mirelus, tu ce mai faci??

Miha 74, drum bun la Berlin!

Fetelor, eu sunt bine, putin speriata ca am inceput sa ma simt bine, stiu ca e normal, ca am intrat in trimestrul 2, dar eram obisnuita cu greturi, asa ca acum mi se pare ciudat. Luni merg la eco, ca sa ma linistesc psihic. In rest ma bucur ca sunt parintii mei la mine si sunt tare rasfatata.

Va pup mult pe toate

Andreea 14+

Mergi la inceput