ajutor va rog!

ajutor va rog! | Autor: manu21

Link direct la acest mesaj

Buna poata parea o prostie dar va rog sa ma ajutati sa stiu ce sa fac, mi-a venit ciclul si din prima zi am inceput cu anticonceptionale jasmine , am un chist care trebuie tratat, dar desi a trecut cam 8 zile inca mai am o scurgere maronie imi ste greata si am si vomitat de cateva ori, sa imi fac test de sarcina este elocvent? ce sa fac?
medicul meu nu este in tara...help!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Posibil ca acestea sa fie efectele anticonceptionalelor (spun din experienta personala cu Yasmine). Da, un test de sarcina din urina ar trebui sa fie elocvent in saptamana 5. Totusi, cel mai sigur este testul de sarcina din urina BHCG, care se face la orice laborator. Bafta!
L.

Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

ERATA- cel mai sigur este testul de sarcina din SANGE, BHCG, care se face la orice laborator.
L.

Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

luci, ce catelusi frumosi ai. burticile lor frumoase.

tu ce mai faci ? Stiu ca erai cu toxoplasmoza si ultima data iti iesise ok IgM-ul. Nu te-am mai vazut de atunci pe forum, sau poate scrii la alt subiect. dulce.

haide bebe vino la mami si tati.....te rugam

luna asta vreau sa declar ca sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Maryb, eu sunt posesoarea taticului puilor, cum ar veni. Astia doi patati de aici, un baietel si o fetita, burticile si boticele, i-as fi oprit eu, dar din pacate nu stau la curte.
Toxo aia mi-a mancat nevii si toata buna dispozitie! Intre timp am facut doua inseminari (am postat acolo) si acum vreau o histeroscopie si un FIV.
Tu?
L.


Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Testul de sange iti va spune cu exactitate daca esti insarcinata sau nu.Pana atunci poti face un test barza.

Irina lui Pierre-Sebastien ( 05.06.2007 ora 9:45)




www.onetruemedia.com/my_shared?z=1c2fc1fae729596c5d1d9f&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj sebastien(a crescut Sebastien)
paginuta colorata
pozici sebastien
nasterea cu noroc a lui pierre-sebastien
varsta Sebastien
botez Sebastien

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

luci, imi pare nespus de rau ca trebuie sa treci prin atatea....si inseminarile nu au reusit ? acum te gandesti la FIV...dar natural chiar nu poti ramane? si iti doresc numai bine si bineinteles un bebik cat mai repede.

iar catelusii sunt mortali....mie imi plac tare mult animalele...

eu ce sa fac, m-am apucat de proiectul bebe care inca nu vrea sa vina. Sper sa raman cat mai curand. De atunci de cand erai la subiectul cu toxo nu am mai facut nici eu nici o analiza...oricum facusem destule atunci....zic eu. Asta ar fi a-4-a luna de cand incerc si poate poate de ziua mea voi avea si eu II liniute cu ajutorul lui Dumnezeu.

haide bebe vino la mami si tati.....te rugam

luna asta vreau sa declar ca sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manu21 spune:

Multumesc frumos fetelor, o sa fac un test barza desi nu am sperante sa iasa cu 2 liniute.
A avut cineva chist ovarian? Astea se fac asa din senin, in iunie nu aveam nimic in sept am un chist...si sotul meu are pb, are o spermograma slaba rau de tot, sunt foarte trista...
Voi ce stiti despre astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Chisturile apar si se dezvolta foarte rapid. Ale mele au crescut fara tratament de la 6 la 12 cm intr-o luna. Dupa tratamentul cu AC au disparut complet. Testul nu cred ca-ti va iesi pozitiv, toate simptomele (greata, durata mai mare a CM) fiind de la AC. Cat despre spermograma, pana termini tu tratamentul cu AC pentru chist, are timp si sotul sa faca tratament, la barbati tratamentul dureaza cam 3 luni, in functie de gravitatea situatiei. Mai citeste si la oligospermie, azoospermie, poate te mai lamuresti cu rezultatele spermogramei sau ne poti intreba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manu21 spune:

Multumesc pt incurajare pe 5 nov mergem la un urolog care ne-a fost recomandat ca fiind mai rasarit in Brasov, sper sa ii dea tratamen.
Va tin la curent si va spun ce se intampla, mu bucur ca m-ati acceptat printre voi am 29 de ani si sunt din Brasov

Mergi la inceput