RH negativ - 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

PASTE FERICIT
CU MULTA LUMINA SI LINISTE
BEBEI SANATOSI SI CUMINTI
SI SA NE AJUTE DUMNEZEU
SA NU MAI AUZIM DE NICIO PROBLEMA
IN SARCINA

mihaela
30 sapt Octavian Andrei
http://new.photos.yahoo.com/mihaela_mateescu_toma/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Fetelor am primit rezultatul la dozarea de anticorpi si mi-au iesit absenti! Sunt tare bucuroasa!
Liadorian trebuie sa fie bine si la tine, vei vedea!


Alina-Mirela 29+ cu MARIA
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Alina, azi ploua cu vesti bune! Ma bucur mult ca nu te-au "gasit" anticorpii pana acum! Daca avem un pic de noroc nu ne mai gasesc ei pana la sfarsitul sarcinii. Eu una am de gand sa-i fentez la fiecare dozare (desi am inima cat un purice cand vin rezultatele). Saptamana asta am fost o nerusinata si n-am reusit sa-mi fac rost de trimitere de la medicul de familie. O sa merg luni la dozare, sa vedem daca ma primesc acolo fara hartiuta aceea.

Later edit: mai faci vaccinul acela, de vreme ce ai anticorpi absenti? Vad ca esti deja in S30... Se mai poate face asa tarziu?

Lia S24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Liadoria de acum suntem ca si salvate! Tu mai ai un hop la 28 de saptamani si daca sunt absenti gata! Trebuie sa te declari multumita! Sau tu iti dozezi lunar anticorpii?!

Alina-Mirela 30+ cu MARIA
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Lia, la Institutul de Hematologie poti sa iti faci dozarea si fara trimitere, dar costa 190.000 lei. Eu intentionez sa platesc de fiecare data (ca nu am chef de vizite foarte dese la medicul de familie-la Sebi mi le faceam lunar din al doilea trimestru). Oricum este mai ieftin decat daca ti le faci la o clinica privata (am dat acum cateva luni 600.000 lei la CMU si mi-au facut o mie de nervi ca mi le-au intarziat vreo luna..), plus ca am incredere mai mare in Institutl de Hematologie.

pentru cele interesate, Institutul de Hematologie se afla pe str. Caracas, tel 319.31.62, iar programul este:
recoltare: luni 8-15
marti, miercuri,joi 8-10

rezultate: vineri dimineata
(poti vorbi cu ele sa ti le de-a si de pe o zi pe alta...)

Bafta in continuare, fara anticorpi anti-RH!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

anacami, eu sunt din Suceava si aici imi cer la fiecare "vizita" trimiterea! Cat de serioase sunt analizele, greu de spus... Lui Ionice i-au iesit, aici, rezultate cel putin bizare.

Alina, noi dozam lunar anticorpii, ca avem "antecedente" (sarcina pierduta, fara vaccin dupa).

Lia S25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Si eu am aflat ca am Rh negativ. Grupa sanguina 01. Sotul inca nu a facut RH. Are A2 grupa. Voi mai intra pe aici dupa ce vom avea Rh sotului. Offf si cat am sperat sa fie Rh pozitiv.Eu nu am mai nascut niciodata, nu am avut nici un avort.

DANA 7 +

BEBICA





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

danangie,incazul asta,indiferent de Rh-ul sotului,nu ai de ce sa-ti faciprobleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Dana , in cazul asta n-ai de ce sa-ti faci probleme! Bucura-te de sarcina, de ideea ca de acum esti mami si nu lasa nimic sa-ti umbreasca perioada asta minunata! Si apoi, daca ai citit cate ceva pe aici, ai vazut ca la urma urmei, nici Rh-ul negativ nu e chiar asa de negru pe cat pare... In aceeasi ordine de idei , raportez cu mandrie inca o dozare cu anticorpi absenti! Trebuia s-o fac de saptamana trecuta, dar stiti voi... niciodata nu era o zi potrivita sa ies din casa. Vedem ce se intampla la 28 de saptamani si dupa aceea ma mai linistesc...

Aaaaaaa! Uitam sa ma laud!! Daca va uitati un pic la semnatura mea, vedeti acum ca am un stralucitor carucior roz! Si un nume pntru minunea mica: Miruna Demetra (Miruna e numele care ne-a placut amandurora, iar Demetra se leaga de biserica unde ne-am cununat si unde vom boteza si copila, Sf. Dumitru). Bebelina e voinicuta si sanatoasa, se pare ca nici macar contractiile mele n-au putut s-o deranjeze.

Pupici tuturor!

Ionice, cum te mai simti? Intra cate o clipa sa ne mai dai vesti despre tine si bebe!

Lia S25 Miruna Demetra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara,

Pai de ce nu conteaza RH sotului? Pai am RH negativ.......daca sotul are RH pozitiv.....nu tre' sa fac vaccinul ala despre care vorbiti? In sapt. a 28-a? Ca nu inteleg.Stiu ca bb in cele mai multe cazuri ia RH tatalui. Deci,....nu ar fi compatibil cu al meu. Dci tre' sa fac vaccinul,nu? Nu de asta dar pe 7 mai ma duc la doctor ca am programare si vreau sa stiu ce sa o intreb, sau sa-i cer. Maine sotul va face RH.

DANA 7 +

BEBICA





POZELE MELE

Mergi la inceput