Durerea unei pierderi de sarcina ( 44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

dana, scumpa mea, nu iti fie frica, DD va avea grija de tine ca esti o fata tare buna!ai grija de tine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Dana,

Felicitaaari! Ma bucur foarte foarte foarte mult pentru tine. Asteptai de ceva vreme asta!
Hai curaj, nu te gandi la pete. Fiecare sarcina nu seamana cu cealalta. Daca e maro este foarte bine! Si eu am avut pete data trecuta si a crescut frumusel fara probleme!

Stau aci cu tine pana la dimineata daca trebe. SA nu iti fie frica!

Deja avem de pe aici! Tot asa inainte fetelor!

In asteptarea lui
http://tt.lilypie.com/Lrydp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Dana ai 2 teste pozitive si nu ne-ai spus nimic???
Felicitari din toata inima!!! Sa te ajute Dumnezeu sa fie totul bine!





Mirela
Come on baby!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ALE

ALINUSHCA incerc sa nu ma panichez......adica incerc sa-mi indepartez gandul ca-s gravida.......ca sa nu incep sa ma stersez. Adica vreau sa ma prefac ca nu-s gravida....nu stiu daca ma intelegi....adica cu cat constiintez acum la inceput ca-s gravida....e mai bine pentru mine.......macar pana ma duc la eco.....





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Mai fetelor.......m-ati facut sa bazai toata, bre!

Saru'mana mult!

Ale...ai fost totala...zau asa!


Danutza scumpa......ma bucur enorm pentru tine......io ziceam ca fac testele si tu chiar le faceai!



Irda
cu Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

heheeeeeeeeeeeeeeeee pai stai mai adica adica adica, ca mai e ceva pana la ecografie. pana atuncea sigur te prinzi ca esti gravi!

sti ce as sugera in situatia ta ? in loc sa te stradui sa o ignori, si in loc sa te stresezi, gandeste-te cum ai sa faci: sa mananci cat mai sanatosi zi de zi (nu e lucru asa usor), cum sa depui cat mai putin efort fizic in orice conditie si imprejurare, cum sa alegi cel mai bun doctor, cum sa nu stai prin fum de tigara si alte alea. sunt asa de multe chestii cu care sa iti umpli timpul.
te inteleg sa stii. si eu testez saptamana viitoare. si stiu ca o sa imi fie frica frica daca raman. dar voi incerca totusi (acum parca e campanie electorala ) sa gandesc numai si numai pozitiv.
ai agndit super-pozitiv atata vreme. nu prea stiu fete mai optimiste decat tine pe aci. asa ca mentine-ti reputatia!

In asteptarea lui
http://tt.lilypie.com/Lrydp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Buna seara,

Ce bucurie. Vesti bune. Tot asa vreau sa aud. Haideti fetelor! Se poate.
Irda- FELICITARI!!!! -Am zis eu liniuta aia se va ingrosa pe zi ce trece! Duphaston nu am luat, dar iau utrogestan. Tot 4 pe zi – vaginal 2 seara si 2 dimineata. Ca oral e rau de tot daca le iau. Au reactii adverse. Adica se comporta ca un somnifer fff puternic, da ameteli si in 15-30 min. cad lata. La propriu. Si mai iau magneB6 tot 4/zi si fac pregnyl 1 la 4 zile.
Inca o data sa ai o sarcina usoara si fara probleme.
Ingerasdoamne prin ce ai trecut. Eu nu prea suport durerea si la primul semn ma duc la dr., iau pastille… Mi s-a incretit pielea cand am citit. Cat ai putut suferi. Bine ca organismul tau a rezistat si ca nu a fost mai grav. Ai grija de tine si nu mai fa pe curajoasa. pt. curajoasa noastra ca sa se faca bine repede.
Dana-multumim pt capitol. Da, am ras si eu de mesaj. Ce haioasa fata!
Michelle ce mai faci? Sper ca te-ai simtit bine aseara. Stii toata noaptea am visat ca mincam prajituri. Pe bune, de toate felurile. Si cu frisca si cu glazura. De la tortul tau mi se trage. Ca m-am gandit mult aseara.
Acum sa iti zic una vesela. Azi dimineata eu si sotul ne-am trezit la 8.10 si noi incepem serv. la 8.00. Iti inchipui? Institutie bugetara… cu condica… In 10 min. ne-am imbracat si am fost la serv.in juma de ora. Noroc ca stam aproape. Si sefului i-am spus ca noroc cu sotul ca m-am trezit, ca eu nu aveam de gand ca visam frumos: MANCAM PRAJITURI! A inceput sa rada. Noroc ca am un sef de nota 10.
JOJO-ce mai faceti? Sunteti bine? Muuulti .
Flavia-asa e, am un somn in mine, ca abia astept sa ajung acasa dupa serv. si sa ma intind putin. Nu stiu ce sa zic… dar cu somnul asta, cum ma simt acum, cred ca la sfarsit o sa ma simt ca o balenuta, nu furnicutza. Multi
Teo2rina-Eu trebuie sa ma duc la serv. Dar dimineata, tare mi-ar place sa dorm pina la 10-12. Ai grija de tine si odihnestete. Multe ceaiuri si lamaie. Si otet de mere la picioare daca e cu febra. Pt tine si bebe
Remaliss- cum te mai simti?
Iti doresc in continuare o sarcina usoara.Sa ne tii la curent! Si sa auzim numai de bine
almiona - tu cum mai esti?Ma rog sa iti revii cat mai repede. Multa sanatate!
carminabulina- Ce mai faci? Da-ne un semn ca esti bine.
Slimatei- unde te-ai ascuns? Sper ca esti bine. Muuulti
alina_1980- ce bine ca e in regula cu scurgerile. O sa fie bine la control, ai sa vezi. Multa sanatate!
Lau-meli,Liana,dan_ny,miha74, kitzy, Ninia81,IreneCAM,alinushca, cristy74, Laura Ioana, Ale, musettepink, baby_r7,consi_s,cristina26,Mcrissa,Catty,Irinabobe ,Monysorescu,blueeyes2003,alyx,oana_oana26,Mav,Irlandeza,Andreea16 - sper ca nu am uitat pe cineva. Va doresc o sambata frumoasa si plina de bucurii!


myry




Mami si tati te asteapta http://bd.lilypie.com/2VaDp3.png

_

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MIRELA testele le-am facut azi pe la 16,00. Am venit de la munca, am mancat si am coborat pana la farmacie sa iau testele. Am luat 4. Doua le-am facut imediat....doua le mai las pe sapt. viitoare. Sincer inca nu-mi revin......de aceea inca astept sa ma trezesc si mi-e si frica sa anunt.....sunt cam superstitioasa......din familie nu stie absolut nimeni. Stiti voi de aici de pe forum......si sotul.

ALINUSHCA pare ca sunt optimista dar nu sunt......adica mereu am sperat......vreau sa-ti spun ca m-au salvat aceste teste pozitive. Mi-e frica....pentru ca ai vazut ca aveam progesteronul mic.....nici in cele mai indepartate ganduri nu mi-as fi imaginat ca as putea ramane. D-zeu , Sf. Stelian , toti sfintii m-au ajutat.....dar acum ma sperie gandul ca am carentza de progesteron. Miercuri se intoarce cumnata mea din Ro.....a zis ca face tot posibilul sa-mi aduca utrogestan.......eu in familie nu am anuntat pe nimeni.......

IRDA azi e pentru prima oara cand am facut testele. Dat fiind ca ieri am avut petele alea de sange maro inchis.....si pe urma gata.....sani sensibili....mi s-a aprins beculetul.......si azi am probat.....si ......a iesit pozitiv.......am deschis odiseea de iulie august......mereu am vrut sa deschid o odisee.....o deschid pentru ca nu vreau sa ma panichez.......sa fie totul ok.....numai bine.


Fetelor, mai vorbim mai tarziu....sunt de noapte.....ne "auzim" de la munca.....ciao





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

DANA - Off pana am terminat mesajul, tu cu vestea buna!FELICITARI!!!!Sa dea DD sa fie bine si sa ai o sarcina usoara!
Te inteleg cu temerile. Hai nu te gandi la rau. Am citit ca uneori e normal la inceput de sarcina cu pete maro. Gandeste pozitiv si ai grija de tine. Va fi bine!

myry




Mami si tati te asteapta http://bd.lilypie.com/2VaDp3.png

_

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Ce bine ca ai deschis Odiseea, vin si eu!!! Doamne da! Cu tine si cu Irda si cu myry si cu remaliss pana in panzele albe!

Uite, taman ca ai progesteronu mic, obligatoriu incepi imediat tratament. Maine sper ca ai consultatie programata la ginecolog. Hai ca nu-i foarte greu.
Sa stii ca mie mi-au mai zis doctorii ca treaba cu progesteronu fluctueaza tare-tare de la o zi la alta. Asa ca sub aspectul asta poti sta "mai" linistita!

In asteptarea lui
http://tt.lilypie.com/Lrydp3.png

Mergi la inceput