ma prezint

ma prezint | Autor: col

Link direct la acest mesaj

Ciao,
sunt Col si doresc sa ma prezint. sunt casatorita de 5 ani, locuiesc in Italia (Brescia). De 3 ani caut fara succes sa raman insarcinata. In decembrie am inceput sa facem analize. Asa am descoperit ca sotul meu are spermatozoizii "bolnavi" si lenti. A fost operat in luna februarie, desi dupa operatie situatia s-a ameliorat, copiii continua sa intarzie. In septembrie ne-am prezentat la un centru specializat in reproducere. Dupa o serie de analize, am inceput cu stimularea ovarelor iar in 4 octombrie am facut insamantarea intrauterina. de atunci doctorul mi-a prescris Progeffik 200(progesteron) ovule de doua ori pe zi pana in 18 octombrie cand va trebui sa fac examenul de sange pentru a vedea daca ovulul a fost fecundat. am sa va tin informate. ma scuz daca m-am exprimat mai rau dar sunt plecata din Romania de 15 ani si foarte rar scriu in limba romana.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Buna Col,

Bine ai venit!
Te asteptam cu drag la noi, pe topicul "Aspirante optimiste peste 20 ani"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Col bine ai venit pe DC si o sedere cit mai scurta la aspirante...ca sa discuti cu fetele despre inseminare sau FIV,te invitam sa intri aici,unde sint fete nespus de dragute si primitoare:pt INSEMINARE intra AICI
si pentru FIV(fecundatia in vitro)intra AICI
...mult succes si numai bine

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput