FIV138

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Ysa 26 - Bine ai venit printre noi si sa reusesti sa pleci cat mai repede la odisee!
Valeria, KoraPop, Nusy, Cellu, Lucialu - fete dragute. Mi-ati deschis si mie capul. Eram convinsa ca luna aceasta voi face ET-ul dar acum m-am lamurit. Pana la urma dr. a scris sa incep tratamentul urmator in prima zi a urmatorului CM dar nu a precizat clar ca acesta va veni ca de obicei. Am reusit sa vorbesc acum la spital cu Ana (o asistenta superdraguta) si m-am lamurit ca CM-ul va intarzia cel putin o luna. Oricum am refacut calculele si daca pana cum trebuia sa am rezultatul in jur de 8.11. de Sf. Mihail si Gavriil (ma cheam si Mihaela) acum il voi avea in jur de 03.12. (ziua de nastere). Doamne ajuta sa fie bine!


dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Dariela: ma bucur ca ti-am fost de folos.Iti urez ca,de ziua ta,sa primesti cel mai frumos cadou,vestea ca vei fi mamica.

Flori: pe 15 octombrie (peste 8 zile) voi incepe stimularea,daca a scazut chistul macar la jumatate din cat era.Asta zice dr. Insa,eu zic ca oricum voi incepe,chit ca a scazut,chit ca nu...caci nu suport sa mai fac inca un diphe de 3.75( nu mai suport bufeurile!!!!!), mai bine risc sa nu produc nimic cu ovarul respectiv... La FIV-ul trecut am avut pe fiecare ovar cate un chist de 1 cm si putin si am produs 5 foliculi pe stangul si 3 pe dreptul( cel pe care am acum chistul marit).

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ysa bine ai venit printre noi,sper sa ai parte de noroc si primul FIV sa iti aduca darul cel mai de pret!Ti-am trimis si PM si astept sa imi spui ce ai vorbit cu dr. Matei maine.Dupa ce vei face hormonalele din zi 2 ti se va da cu adevarat tratamentul,daca vei avea cumva valori mari ale FSH-ului,Lh-ului probabil ca ti se va da o stimulare mai puternica,daca vor fi ok vei face cu 1 diphe + 3 menogon.Tot atunci ,in functie de hormonale ti se vor da sau nu AC.Cand pica zi 2 la tine luna aceasta?Bafta multa!

Tin pumnii in continuare fetelor "in focuri"!
Eu azi iau ultima pastila de AC si daca nu se schimba nimic...de vineri ( zi 2) voi da startul....

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

NUSY,ZOUZOU,FLORI va multumesc fetelor,va doresc multa bafta fetelor si voua sa dea DD sa reusim cu toate ca tare grea e batalia asta.
la toate fara exceptie
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simiolga spune:

Ziua 12 de la ET - HCG 283
Ziua 14 de la ET - HCG 742
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Nusy:hai ca poate s-au retras chisturile si nu mai e nevoie de nici un tratament!Deci,mai e atat de putin si intri in linie dreapta!
Doamne ajuta sa recurga totul bine si sa te vad gravidutza cat mai repede cu putinta!

Zouzoule :asa-i,cu cat stii mai putin,cu atat esti mai linistit...Cu toate astea nu ma pot abtine sa nu va pun o intrebare ce ma roade de miercuri,de cand am fost la dr:

Deci:mi-a dat 6 folii a cate 28 pastile de Femanest!Am facut o groaza de calcule si tot nu-mi iese de ce mi-a prescris atat de multe Doar daca a avut dr vreun feeling ca as ramane insarcinata si...Se administreaza estradiol in timpul sarcinii???,asta-i intrebarea mea...


Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Gata,m-am lamurit:am intrat pe site-ul clinicii si am gasit ca in caz de test pozitiv se administreaza 8mg estradiol/zi+alte medicamente de sustinere,pana in a 10a sapt de sarcina...


Pupici tuturor si o duminica placuta!

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

BUNA fetelor,sunt racita varza,si mi-a aparut si un mic ganglion laterocervical dureros,oare o fii de la raceala,sau sa nu fie DOAMNE fereste ,mononucleoza infectioasa,ca aia se mai lasa cu raceala si adenopatii,este data de virusul Ephstein Barr,si este f periculos in sarcina,Doamne fereste,nu stiu ce o fii,sper ca nu mi s-au inflamat ganglionii de la Diphereline sau Gonal? S-a mai confruntat cineva cu ceva asemanator,intr-o raceala sa i-se inflameze si vre-un ganglion?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna, fetelor, intru si eu putin sa va spun ca sunt bine, sper ca si puiutii la fel! Nu ma doare absolut nimic, nici macar sanii (ma dureau destul de tare inainte de punctie). Nici nu ma astept la vreun semn de la organismul meu, il cunosc si stiu ca nu nu vrea sa imi transmita nici un semnal!
Dany, am vazut pozicile, sunteti niste frumoase!
Andrada, cum a fost la punctie? Sper ca bine!
Kitta, au mai crescut foliculii?
Nusy, Kora, mai aveti putin! Sa fie intr-un ceas bun startul!
Ysa.. nu intalnim si aici.. lasa ca ne vom reintalni nu peste mult la "gravidute prin fiv"!
Cellu pup mamica si burtica!
Relya,Mirela,Cris,Kla,Doris,


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Zouzou, Flori, Dariela va multumesc mult.Va doresc II cat mai curand!!!
Kora mersi pt tot.Sti bine k m-am gandit de mult sa fac fiv, dar eram putin nehotarata. Asa k saptamana asta am vorbit cu Tutu sa ma apuc de pregatirile pt fiv, desi nu stiam prea multe amanunte.Acum m-am mai documentat, iar cu informatiile de la tine sunt mai lamurita. Ziua 2 ar fi pe 22 octombrie, dar sper sa n-am vreo dereglare tocmai acum.Tu cum ai procedat cu hormonalele din Z2? Ti-ai facut programare din timp?Mi-e teama sa nu ma dereglez si sa pierd programarea.

Mergi la inceput