Gravidute si mamici de Constanta (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Am intrat si eu un pic pe fuga, am avut o zi groaznica la birou si cand am ajuns acasa am gasit si mai groaznic, o mizerie infioratoare si deja nu mai pot. in plus bebele meu mi-a dat toata ziua numai in ficat si m-a durut burtica de-am murit. cand am plecat de la birou am mers sa platesc o rata si m-a intepat de cateva ori undeva in interior de m-am speriat rau. Oricum m-am hotarat, mai merg la birou pana miercuri inclusiv si de joi gata, am intrat in prenatal.

Mihaela, sa iti traiasca minunea, sunteti superbe amandoua!!!!

Pupici,
Angelique 28+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

buna dimineata va zic si eu!
va rog sa ma scoateti si pe mine de la lista cu gravidute ca nu imi face bine sa ma mai vad trecuta acolo, poate cu ajutorul lui dd dupa luna noiembrie pot sa sper din nou sa apar!!
despre dr. badescu va zic eu tot ce vreti ca acolo lucrez si eu!
weekend placut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Alina Dumnezeu o sa-ti daruiasca un bebe in curind o sa vezi. Sa fii sanatoasa si increzatoare.
Mav imi pare tare rau, abia acum am vazut mesajul tau. Ieri am plecat imediat dupa ce am scris mesajul. Ne vedem cit de curind. Mor de curiozitate sa va vad minunile, sa ma acomodez si eu cu plimbarile in parc (insotita corespunzator). E a doua intilnire ratata.
Am avut zile de vizite... de 2-3 zile mincam numai in vizite - la cerere - peste ... am mincat prajit, saramura si rasol.
Astazi avem in program gratar.
Va pup pe toate fara exceptie.
Angi... stai linistita, vrei sa te traga de mineca sa-ti spuna "mami, cuminte nu stai? sa dorm si eu la prinz?"


eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Angelique - foarte bine ca ai luat decizia sa nu te mai duci la birou! La un moment dat simti ca nu mai poti face fata si clachezi. Si eu la fel am patit. Cand nu am mai putut, mi-am luat intai un concediu medical ca nu ma incadram sa intru direct in prenatal. S-au cam suparat personajele de la birou dar nu mai conta decat burtica mea si bebele din ea! Deci am stat acasa cam 3 luni si jumatate inainte sa nasc. Si mi-a prins foarte bine. Adio stres! Eu aveam si un program nasol ca stiam dimineata ca incep la ora 8.00 dar seara nu mai stiam cand urma sa ajung acasa! Munceam chiar si cate 12 ore pe zi. Si nu te menajeaza nimeni daca nu o faci chiar tu!
Asa ca, incearca sa lasi deoparte si treburile cu renovarea ca nici asta nu-ti face prea bine. Vrei sa ai un bebe nervos? Multa sanatate si sa aveti grija de voi!


Mokika - mama Crinei (11 ani) si a lui Theodor (1 luna si 1 saptamana)


www.flickr.com/photos/12207142@N08/" target="_blank"> poze cu bebe si cu noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

salut!
Ma ,voi credeti chestii de-astea cu deochiul, sperietura, descantece, alea, alea??? Mie mi se par niste prostii, dar de 3 nopti, darius se trezeste noaptea urland si nu-l pot linisti. Nici nu-l pot trezi din somn macar.Plange dormind. de fapt urla dormind . Niciodata cand plange nu o face in halul asta...In prima seara l-am linistit noi cumva, dar in a doua cred k mai bine de jumatate de ora ne-a luat sa-l trezim si sa-l linistim.aseara n-a mai plans ci doar a suspinat toata noaptea. L-am luat cu noi in pat, il tineam in brate, il mangaiam, ii vorbeam ..el nimic: somn si suspine.da de-alea din toot sufletul...
Femeia care vine la noi spune k e speriat si sa-l duc sa-l descante cineva.Voi ce credeti? ce ma sfatuiti sa fac?
Mi-e nu stiu cum sa merg la babe de-astea cu descantatul mai ales k nu cred in ele.cred in D-zeu si atata tot.
Oare sa merg la medic???dar ziua n-are nimic altceva care sa ma puna pe ganduri....

Madalina 8+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

concediu 2007
Darius - luna a 8-a

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Madalina eu nu prea cred in d-astea. Insa daca mi se spune de cineva ca as fi deochiata, sau sint simptomatici asemanatoare zic si eu Tatal Nostru de 3 ori.
Poate s-a speriat de ceva si viseaza seara. Si noua ni se intimpla sa ne marcheze ceva intr-o zi si sa visam de citeva ori acel lucru.
Nu intra in panica. Sanatate si sa treaca visul urit mai repede la ochisorii albastrii.

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mada, in deochiat poti sa crezi ca exista! Eu de cand sunt insarcinata sunt aproape zilnic deocheata si imi e rau de mor.

Nu trebuie sa il duci pe Darius la vreo baba, astea sunt prostii. Il tii in brate si cu mana pe capsor, il mangai asa pe frunte si pe crestet, un picutz mai apasat decat atunci cand il mangai pur si simplu, ca un masaj usor, si ii spui de 3 ori tatal Nostru. pe urma ii faci de trei ori cruce pe frunte, ii dai cu putina apa pe fatzuca si gata, ai sa vezi ca se linisteste. Si faci la fel de cate ori e nevoie. Mai ales copii mici se deoache ff usor. Eu nu cred in babisme dar cu deocheatul am patit-o si inca f des!

Pupici,
Angelique 28+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, care sunteti interesate, mi-am luat azi din Tomis mall de la Jolidon doua sutiene pt alaptat fff frumoase, cu 23 de ron bucata.

Mokika, sa stii ca abia astept sa intru in concediu. Si azi am fost la birou

Pupici,
Angelique 28+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Vai de mine, fetelor! Cu deochiul asta, maaare problema! Nici eu nu cred in asa ceva. Dar sa va povestesc ce mi s-a intamplat. Ieri, cand am iesit la o plimbare cu Theodor prin cartier, ma intalnesc cu o baba, o cunostinta mai veche. Atat s-a mirat de noi amandoi, ba ca suntem frumosi, ba ca m-am facut mai frumoasa de cand am nascut, ptiu, ptiu sa nu va deochi... ne tot spunea. Si parca m-am simtit patrunsa de privirea ei! Ca ce-i dai sa manance? Ai piept? Ce bine a crescut! si tot felul de chestii de-astea!
Si de aseara, de cand am ajuns acasa, tot timpul i-am spus copilului Tatal nostru, mama mi-a spus si mie, a venit azi un cumnat pe la noi si mi-a spus si el de vreo trei ori. Interesant este ca eu nu mai am lapte de aseara si Theo nu mai vrea sa suga deloc ca lumea! Nu-i mai vine lapte si se enerveaza, incepe sa planga si eu nu stiu ce sa-i mai fac. M-am muls si de-abia am reusit sa scot 30 ml din ambii sani. Sa fie din cauza deochiului? Sunt disperata si nu stiu ca sa mai fac. Voi ce credeti? Exista vreo metoda de stimulare a lactatiei? Eu mananc foarte bine si beau foarte multe lichide ca sa aiba Theo laptic. Dar acum.....?!!?

Mokika - mama Crinei (11 ani) si a lui Theodor (1 luna si 1 saptamana)


www.flickr.com/photos/12207142@N08/" target="_blank"> poze cu bebe si cu noi 3




MM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mai, pe bune, deci chestia cu deochiul mai ales la gravide si la copii mici e reala! Oricat nu cred eu in chestii din astea, asta chiar e valabila. Din pacate, mokika, singura solutie e sa insisti si sa nu opresti alaptatul. Si bineinteles sa eviti babele de genul asta cat poti de mult!

Pupici,
Angelique 28+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput