Mamici de Noiembrie -Decembrie2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

LALA MULTUMESC DIN SUFLET!!...acum am mers la baie si secretia mea nu mai este alba ..e mai inchisa la culoare spre maro dar foarte putin ..oricum mi-am contramandat gimnastica si masajul stau in pat.

ROXANA 37+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 23 ZILE !! pana vine pe lume ursuletul si 18 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Eu tot mananc mancarea asta de vreo 2 luni si vad ca nu mi se mai face greata. Celalalt fel de mancare pe care il savurez de ceva luni as fi mamaliguta cu branza, smantana si ou fiert

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by Roxxy80

BB, ziceai ceva ieri de cartofiori cu branzica. Ghici ce mananc azi la pranz?. Insa am mai adaugat ceva nou in meniu: salata de sfecla cu lamaie si ulei de masline.

Roxxy 31+Rares Matei
_
AMR 7SAPTAMANI




da ghici ce voi papa si eu azi????? cartofiori cu branzica rasa si smatana deasupra!!! puse cand cartofi sunt fierbinti!!! sunt "indragostita" momentan de manacarea asta!!! pana o sa imi fie greata!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!



Roxxy 31+Rares Matei
_
AMR 7SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Neata, burtici. Ne-am trezit si noi de ceva vreme dar ne-a fost lene sa scriem.
Pussi, imi place optimismul tau. E contagios. Si eu duc lipsa la dormitul pe burta si, mai ales, la . Cred ca o sa am impresia ca sunt virgina cand o sa se intample din nou minunea dupa ce nasc. Problema e ca la mine nu mai vrea barbatu, ca eu as mai putea presta asa putin ca mosii. I-am explicat desteptului ca nu se intampla nimic cu bebe, insa el simte nevoia sa ma protejeze .

Roxxy 31+Rares Matei
_
AMR 7SAPTAMANI




si eu o sa fiu o "virginica" fara himen, dupa vreo 9-10 luni de pauza....

la ultimul control la cabinet l-am intrebat pe dr. daca eu mai fac in 2007??? si el a zis ca Postul Craciunului se termina in 25.12



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

quote:
Originally posted by vali_delide

[quote]Originally posted by Victo

stiti ca va ziceam de ochiu lu barbata-miu..mai..m-a surprins..nu numa ca a fost la doctor, dar a fost la 4!!!! doctori..pana i s-au potrivit 2 tratamente.....si cica e si contagios.,,. no,asa ca ..acu nici nu ne mai atingem..

35+ piticul Stefanut
AMR 5 SAPT



Victo, dar pana la urma ce are? Ulcior? Ce tratament i-a dat? Sotul meu a avut, dar eu n-am luat, nici nu stiam ca e contagios.

da, ulcior pe romaneste..orgelet in term medicali.
i-a zis sa puna comprese cu rivanol si apoi un ung..tobradex.
nici eu nu am luat pana acum.el a mai avut unul si sapt trecuta.si de aceea l-am trmis la dr. e vb de stafilococul auriu.

35+ piticul Stefanut
AMR 5 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

fetelor mi se pare mie sau 99%din voi ati luat patutz de lemn??? nu ia nimeni din plastic/plasa ca mine???Oare ce lenjerie imi trebuie pt cel din plasa?Doar cearsaf??

33+ ANDREI

AMR 5 Saptamani!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by RGE

LALA MULTUMESC DIN SUFLET!!...acum am mers la baie si secretia mea nu mai este alba ..e mai inchisa la culoare spre maro dar foarte putin ..oricum mi-am contramandat gimnastica si masajul stau in pat.

ROXANA 37+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 23 ZILE !! pana vine pe lume ursuletul si 18 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"



nu e dopul gelatinos??



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

simpatic doctorul tau!!!!

quote:
Originally posted by pussi

quote:
Originally posted by Roxxy80

Neata, burtici. Ne-am trezit si noi de ceva vreme dar ne-a fost lene sa scriem.
Pussi, imi place optimismul tau. E contagios. Si eu duc lipsa la dormitul pe burta si, mai ales, la . Cred ca o sa am impresia ca sunt virgina cand o sa se intample din nou minunea dupa ce nasc. Problema e ca la mine nu mai vrea barbatu, ca eu as mai putea presta asa putin ca mosii. I-am explicat desteptului ca nu se intampla nimic cu bebe, insa el simte nevoia sa ma protejeze .

Roxxy 31+Rares Matei
_
AMR 7SAPTAMANI




si eu o sa fiu o "virginica" fara himen, dupa vreo 9-10 luni de pauza....

la ultimul control la cabinet l-am intrebat pe dr. daca eu mai fac in 2007??? si el a zis ca Postul Craciunului se termina in 25.12



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!



Roxxy 31+Rares Matei
_
AMR 7SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

victo va puneti paravan intre voi sau poate s-a uitat la vreo ... si DD l-a pedepsit! Sa nu te superi



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by dany26

fetelor mi se pare mie sau 99%din voi ati luat patutz de lemn??? nu ia nimeni din plastic/plasa ca mine???Oare ce lenjerie imi trebuie pt cel din plasa?Doar cearsaf??

33+ ANDREI

AMR 5 Saptamani!!!Doamne ajuta!




eu am patutz pliabil si am cumparat lenjerie de pat: cearceaf, pilota, perniuta si aparatori. mi s-a parut ca rata mai frumos cu paratori, cel putin cat folosim nivelul de sus.

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

dany, eu voi avea temporar, pana ne mutam, patut de voiaj.
dar eu nu am salteluta groasa la el si nici nu voi cumpara. voi pune o patura si un cearsaf normal..

35+ piticul Stefanut
AMR 5 SAPT

Mergi la inceput