Piatra Neamt, Perla Moldovei (33)

Piatra Neamt, Perla Moldovei (33) | Autor: Laura25

Link direct la acest mesaj



Capitolul 32

Poftiti la povestit!

  • Adriana_78(10.09.1978)-Adriana de Lara(22.06.2005)

  • ana1980(09.06.1980)-Ana de Casandra(27.06.2005)
  • si Ecaterina-Maria
  • andreutza_23
  • -viitoare (08.12.1979)
  • crissandrada(15.02.1980)-Cristina ElenadeAndrada (12.09.)sila purtator
  • carmenstefi(04.11.1974)-CarmendeStefi(30.10.2005)

  • ellinia(22.01.1979)-Cristina GabrieladeStefan Costin(25.02.2005)

  • geba2001 (09.10.1973)

  • ianusca-Dana deIan(13.10.2005)

  • ionella3003(03.07.1977)-Ionela deAlex(21.09.2004)

  • iully(08.06.1981)-Iuliana de Cristian (16.07.2004)
  • sila purtator
  • Laura25(23.09.1978)-Laura de Rares Mihai si Bianca Andreea(13.06.2005)

  • LoraG76(03.06.1976)-Laura de Iustina(31.10.2004)

  • lunna27(10.02.1978)-Dana dePaul Marian(08.09.2000)siAna Maria(06.09.2004)

  • mandita-Catalina de Claudia

  • mira_m- de (6.05.2004)

  • nastasacarmen(11.10.1978)-CarmendeAres(17.12.2004)

  • pisicuta si matei(02.01.1983)-CatalinadeMatei Tudor(22.04.2005)

  • raresionut-Alina de Rares

  • sunt mamica-Andreea de Ilinca

  • annabella

  • danidani74

  • EftimieC- Carmen

  • herra

  • karmen

  • lorelei19

  • mihastroescu

  • morena06

  • naomi ioana

  • roxanacibo

  • vali02




******************************************************
Sarbatoritii lunii octombrie


  • geba - 9 oct.

  • nastasacarmen - 11 oct.

  • Ian - 13 oct.

  • Stefi - 30 oct.

  • Iustina - 31 oct.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dimineata!

Si eu dorm prost noaptea - asta pt. ca ma umflu de somn la pranz cu Lara si seara nu mai sunt asa obosita.
In cazulo tau Ianusca, bauiesc ca merita servicul tau, ca parca tu ziceai ca doreai sa fii promovata si chiar ai fost. Ai acceptat deci responsabilitatea. Pe de o parte cred ca e tare imp. sa ai un post bun, unde sa ai succese - e mai greu ca mama, cand stii ca ai un copil mic acasa.
Eu una sunt mai comoda si daca as avea posibilitatea mi-as dori un post cu jumatate de norma - nu vreau sa fiu nici sef, nici sa stau la birou de dim. pana in seara, prefer sa am mai mult timp pt copii si pt. mine.
Oricum acum nu se pune problema de serviciu, poate daca ma straduiesc pe viitor, gasesc ceva ce-mi place (ca e tare greu sa gasesti ceva bun si care sa-ti si placa).
De ce nu mai doarme Ian bine noaptea? Are un motiv anume? Exista faze, poate nu e nimic alarmant. Din ce ne povestesti tu nu pare sa fie ceva grav, insa tu pari tare ingrijorata - sunt alte semne ce te pun pe ganduri?
Multa putere si sper sa rezolvi tot ce ti-ai propus!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

neata!

Laura chiar ca ti-au crescut pustii!Lui Paul ii place la scoala,deocamdata nu le da teme ca stiu sa scrie bine,vor incepe si acasa at cand vor trece la cifre,litere!

Ianusca merci,sper sa termini si tu cu greutatile,spor la toate!!

Iully sarcina usoara in continuare!

Andreea bafta surioarei tale la facultate,Doamne ce vremuri....

Criss cred ca-ti faci prea multe probl !

Ana cum a fost ieri cu Ecaterina pe afara?Pe Casandra o lasi program prelungit sau la 12 o aduci?Dupa atatea zile de stat acasa(de vineri) a mea zice ca nu vrea la gradi (azi dim a zis asa,dar ieri vroia,nici nu mai stiu)ieri am surprins-o cum canta doua cantecele de la gradi si invartea ea manutele,eram asa de incantata!!!Cred ca de maine o duc!

Cristina chiar ce mica e lumea,am vb alataieri parca,cu Mihaela ,ce fain e programul asta al vostru,nu mai e vreun loc si pt mine pe acolo ??Nu e bai,ma reprofilez

Noi am inceput oficial de ieri sa facem curat in noul apartam,Doamne,e atat de mare(fata de actualul),si zona e tare linistita,am inteles ca fac chiar acolo un market mai mare,sunt incantata,ce sa mai!Sper sa ne obisnuim!!

o zi buna!!







Dana,mami de Ana Maria(6.09.2004)si Paul Marian(8.09.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Lora cum a fost Iustina ieri la gradi?Iti doarme acolo?

Dana,mami de Ana Maria(6.09.2004)si Paul Marian(8.09.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

neata!
luna unde te muti?in ce zona?
mi-e somn si imi e nasul infundat!

http://tt.lilypie.com/FAbYp3.png- ianuarie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Neata

Nasica Casandra doarme acasa, o iau pe la 12.30. O mai las un pic asa si mai incerc sa o las sa doarma acolo. A incepu sa manace bine la gradi. Ce bine ca v-ati apucat de apartament...abia astept sa va vizitez acolo.

Ianusca uff, tare nasol. Nu ai pe cineva sa stea cu Ian noaptea?macar o sapt sa-ti mai revii un pic? Ziua doarme?

Laura am vazut si noi pozele - strumfii tai au crescut si se vede ca au trecut la alt stadiu al dezvoltarii. Sunt tare frumosi si imi place cum le sta tunsi.

Ana - mami de Ecaterina-Maria si Casandra-Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Adreutza bafta surorii tale la fac. Eu ma duceam cu o sapt mai terziu la inceput, dau eu am stat in gazda(era ieftina pe atunci)

Casandra pleaca fara nici o problema la gradi: ne dam un 'pusi' si ne spunem pa-pa.

Ieri a fost foarte bine cu Ecaterina. Am sa ies un pic si azi.

Ana - mami de Ecaterina-Maria si Casandra-Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza fetele!
Beau o cafea ca mi-e somn de nu mai pot!

Ianusca nu te-am deranjat si eu cu declaratiile mele! Plus de asta am scapat de drumurile lunare pe la institutii pentru ca am facut contract cu o firma de contablitate si se ocupa ei. Oricum n-ai scapat de mine de pe acolo ca sunt probleme de personal garla! Sper sa nu mai dureze mult perioada asta de nesomn a lui Ian, poate ca-l deranjeaza ceva!
Dana, da, e mult mai bine de cand a venit Mihaela, am mai mult timp la dispozitie! Deocamdata ne-am impartit sarcinile si ne descurcam, dar e posibil sa ne mai extindem !
Ana multumim de invitatie! Eu chiar nu stiu unde stai, daca reusesc sa ma cuplez cu vreo fata, cu cea mai mare placere!
Lora, daca spui ca deja stie cantecele inseamna ce deja au activitati acolo! Ma bucur! Inseamna ca a trecut peste emotiile de la inceput!


Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Andreea ma mut in spate la alimentara 86,la blocurile alea de caramida in forma de stea,cu 4 camere!Cica sta in el si dr Tardea,dr pediatru,acum e batran cred,dar tot e bine in caz de o urgenta!

Ana plimbare placuta!

Ma duc sa fac o praji cu mar,azi am timp,ca ieri am facut mancarea pt oameni!

Dana,mami de Ana Maria(6.09.2004)si Paul Marian(8.09.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Ianusca, imi pare rau ca esti asa ocupata si stresata...chiar, merita??? Macar financiar daca ar merita ca altfel...Cat despre entuziasm, e acelasi, crede-ma....soarele rasare in fiecare dimineata! Multi pupici micutului Ian!
Dana, Iustina e bine, tot mai are un pic nasul infundat, ii mai curge si eu la fel. Ieri era tare vesela dupa gradinita si deja incepe sa povesteasca si sa ne arate ce face acolo. Azi dimineata....surpriza: nu a mai zis ca nu merge la gradi, chiar a mers f. vesela. Abia cand a intrat in clasa a marait un pic, ca nu era nici d-na ajunsa, erau singuri vreo 3 baietei, dar principalul e ca vrea sa mearga. Ana ta cred ca a dat iar de bine acasa...
Ana, ma bucur ca fetitele tale sunt bine si cresc frumos!
Laura, strumfii cum sunt azi?
Iully, Cristian ce mai zice de gradinita? Ma bucur ca te simti bine!
Pisicuta, Ionella, ai vostri ce fac? Cum e la gradinita?
Criss, ai rezolvat cu numarul ala?
O zi buna la toata lumea!

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Criss, dr. Iliev - 0232/237761- la cabinet. Acorda consultatii si la Cuza-Voda, poti suna si acolo pentru o programare.

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput