cel mai eficient test de ovulatie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Dr. Sigur l-am gasit www.farmaciiledona.ro/lista_farmacii.php?prod=P24358" target="_blank">aici incearca un telefon

testele de sarcina se pozitiveaza la aprox. o saptamana de la conceptie. eu l-am facut in ziua 29 si a doua liniuta era perfect vizibila. succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

RalMar, in primul rand succes! Iti tin pumnii!
Apoi, sincer, din experienta proprie, daca nu poti si nu poti, du-te DIRECT si fa un beta HCG cam la 10 zile dupa ovulatie.

Altfel, un test de sarcina din urina teoretic (daca e un test foarte bun - si nu prea sunt pe piata) merge cu 3 zile inainte de ciclu dar poate sa nu arate un rezultat concret si ajungi sa cumperi si sa faci 10 teste de urina deci mult mai multi bani decat daca faci direct beta-HCG. La Synevo ai rezultatul in 1-2 zile, daca esti din Bucuresti.

Ar mai fi si varianta pe care nu vei vrea sa o auzi, sa nu cheltuiesti banutzi tai si sa astepti sa iti intarzie ciclul macar 1 zi si atunci teoretic si cel mai prost test de sarcina ar trebui sa fie concludent.

Success!

In asteptarea lui
http://tt.lilypie.com/Lrydp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Multumesc de raspunsuri ! Voi incerca sa mai astept, desi mor de curiozitate! Aveti dreptate, cred ca e cam devreme, eu am ovulat martea trecuta si nu cred ca ar fi iesit ceva azi.

Mergi la inceput