Gravidutze si mamici din CLUJ - 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Ripley-cum a fost la stoma?cum te simti?
mi-a adormit pana la urma pitica. am crezut ca isi schimba iar programul si gata cu binele, dar...nuuuu!ma duc la culcare si eu dar inainte un pic de televizor
pupici si pove maine
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

fetelor,

mersi pt sfaturi ,maine merg acolo, da intre timp am vb cu o prietena contabila si a zis ca e clar gresala, in concediu de maternitate esti asigurat prin lege!

uffffffffff,da cum sa merg eu calma ,victo ,am niste

iar imi pierd o groaza de timp asteptand pe la cozi!!!

da macar pot dormi linistita!somn usor!


SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

La noi va fi o noapte grea, ca azi vreau sa-i scot suzeta din program. Acuma seara a adormit fara, dupa muuulte rotiri in pat....dar la nopate...phuuu

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Meli, Sara avea la 4 saptamani 3.600 g, s-a nascut cu 3.300 si am scos-o din maternitate cu 3.040. Deci, pt prima luna a luat putin in greutate. Dar am intrat tarziu cu completare si foarte putina, desi fetita cerea, nu se satura deloc la san, pt ca adoarme foarte repede, cu toate stimularile mele. Dar recuperam noi diferenta!Sa stii ca si Sara sta mult cu pumnii stransi. Am citit ca e normal la bebelusi. Asa mortala e cum tine ea strans ba de bavetica, ba de guleras, ba de degetul meu. O scumpica.

Raluca, am ramas singura cu fetita, si incredibil ce ocupata mi-e fiecare secunda! N-am vrut sa deranjez cu telefon, de-aia am dat mesaj. Ma bucur ca esti bine!De-acum e liber pt bubu!Ti-am zis vreodata ce comoara ai fost pt mine in momentul nasterii si dupa?

Delia, ce bine ca vestile tale sint bune! Imediat vine Iris pe lume!Cum e cu maseaua?

Soso, vreau sa te anunt ca Sorana tare o place pe Sara. Era cu bunicul la plimbare si ne-am intalnit pe la Big. Nu s-a mai dezlipit de carucior.Asa scumpa era! Eu zic ca trebuie sa-I faceti fratior sau surioara!

Alex, vizavi de colici, nu stiu daca are neaparat legatura cu alimentatia mamei, sigur si alte mame respecta aceleasi reguli si totusi copiii au colici. Nu mananc fasole, varza, ciocolata si alte alimente interzise, nu beau cafea, alcool. Beau f f multe lichide si ceai de chimen, anason. Si asa, cum a spus si Delia, sintem f f constiinciosi cu scosul aerului dupa mese. Asta chiar e important!

Da, Cristiana, de-aia trebuie sa ii dau Sarei completare, pt ca e o mica lenesa. Foloseste sanul meu pe post de somnifer. Asta dupa nenumarate si grele eforturi de alaptare exclusiva.

Oana, Ramo, bine ca ati intrat in concediu. Profitati de timpul asta liber! Dupa ce vine bebe, nu mai este timp liber. Cu urimatul e absolut normal. Si cu intepaturile in vagin!

Pt mamici, o intrebare, e normal sa fie nasucul infundat ? Cum e batista asta a bebelusului? Eu doar pompita am folosit!
Eu nu folosesc pudra, ci crema. E adevarat cain maternitate se foloseste Petrini, pe mine ma enerveaza ca ramane pe pliuri.


Mai pun niste poze cu mica mea Sara. Asa se schimba parca in fiecare zi. Face niste mutrite tare simpatice. Ieri ne-a zambit pt prima data. La baita. Ne-am topit, va dati seama! Va pup cu drag! Somn usor!

http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1


Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Buna seara fetele!

M-am intors si eu acasa, dar azi am avut atat de multa treaba incat nu am reusit decat abia la aceasta ora sa intru sa citesc ce-ati mai scris...si ati scris nu gluma.

La nunta a fost super dragut, m-am intalnit cu fostii colegi de facultate si ne-am distrat tare bine. Vreau sa va spun ca am dansat rock'n'roll cu ditamai burtocu' fara probleme, doar ca la sfarsit am plecat de pe ring tinandu-a de burta

By the way - am pus niste pozici fata, spate si profil

Redai - parerea mea e ca te grabesti foarte tare cu sucurile si nu cred ca e cazul...stomacelul lor nu e pregatit la varsta asta sa digere sucuri sau alte alimente in afara de lapte. Incearca cumva sa ajungi sa vb cu un neonatolog bun - eu ti-o recomand calduros pe D-na Dr. Marta Muresan de la Stanca - nu m-as lua in nici un caz dupa medici de familie sau pediatri din generatiile trecute.

Eladea, Flory si Delia - eu am nascut la Stanca cu Diculescu si am fost multumita.Intr-adevar nu puteti folosi hainute pt bb cat stati in spital. Va dau ei haine - urate, dar sterile si eu aprob sincer politica asta, la fel si pe cea a interdictiilor de vizita in salon. e mai bine pt pitici sa nu intre tot felul de apartinatori cu tot felul de virusi.

Delia - cum te simti? Sper ca nu te-a durut prea tare!

Noapte buna! mai vb maine.

Natalia 28+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

buna dimineata!

gabriela - aratati suuuper si tu si sara! bebelina voastra e o dulcica!
tu bei ceai de chimen sau anason indulcit sau nu?

delia - a fost totul bine ieri????

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata fetelor!
Gabriela-mersi de raspuns. legat de infundarea nasucului, si a mea are cateodata. eu am pus apa pe calorifer, sa mai umezesc aerul. nu stiu daca asta e cauza. intotdeauna era cu nasucul infundat sau numai de o vreme?
batista bebelusului eu am luat-o. de la foarte multa lume numai de bine am auzit de ea, prietene care au folosit-o. numai asa mi-e de frica din cauza aspiratorului. mi se pare ciudat.sper sa nu am nevoie de el. ce bine ar fi. dar ai putea incerca. pompite am mai folosit si eu, dar sincer nu-i vad mare efect. nu?aveti grija de voi, super pozele.
pupici
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

gabriela - am vazut ca aveti perinita! de la cate zile o folositi? de la inceput?

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata fetelor :)
Natalia, ne poti da mai multe detalii despre Diculescu, cum a fost la nastere, etc?
A venit, l-ai sunat tu sau il cheama cei de la spital, a fost acolo pt tine?
In ultimul timp am senzatia ca ma cam expediaza si nu imi place asta


------------------------
Flory 34+ Joshua Raphael
AMR 6 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

neata gagici

Sofi a dormit exemplar azi noapte:de la 8 la 3 jumate si apoi pina la 8.vreau sa va spun ca prinde deja f bine cu manutele, tine jucarii, roade tot, povesteste si rade intr-una are un gangurit mortal,mai ales cand e Thea langa ea.is asa de dragute de ma topesc de drag.

eu nu ma simt bine, am tot felul de manifestari se pare de la tiroida mai ales ca nu am inceput inca tratament.am sunat si la Cristina Ghervan si la Ana Valea si pina in noiembrie e full la amandoua

Gabriela e o dulcica Sara, e tare frumoasa!

Delia cum te simti?

vreau sa va anunt ca de ieri am un nepotel.baietelul cumnatului meu, Serban, s-a nascut cu 3,5 kile si 55 cm.abia astept sa-l vad.

nu stiti cat e sterilizatorul de Primii Pasi in Cora?ca vreau sa li-l iau cadou

pupici

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput