Clubul BRASOVENCELOR (4)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Buna @Isa Cris, bine ai "dat buzna" peste noi! Nu te pot ajuta in momentul asta cu informatiile cerute, dar intreb la colegele ce au avut nunta anul trecut si-ti comunic pulsul.
In alta ordine de idei, E ZAPADA!!!!Sunt linistita, poate sa vina primavara dupa ce se topeste. Maine mergem cu saniutele pe Livada pana coboara a mare din Poiana de la ski si o sa fie super pe zapaduta asta proaspata si minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

quote:
Originally posted by Isa_Cris

Buna fetelor! Eu nu sunt brasoveanca, dar viitorul meu sot este!
Am o mica rugaminte la voi! In octombrie am nunta si prin iulie-august vreau sa imi cumpar rochita! Imi puteti recomanda cateva magazine de mirese si eventual magazine cu bijuterii? In martie vrem sa ne luam verighetele, inelul de logodna si un colier si cercei!
Eu chiar nu ma stiu prin Brasov si nu vreau sa ma las doar in baza iubitului!
Ce ziceti, ma ajutati chiar daca am dat buzna peste voi!?


Noi doi...



Bine ai venit in clubul nostru. Magazine de bijuterii si rochii de mireasa gasesti pe str. Republicii (multe au acces prin gang-uri) si in Brintex - Eliana Mall. Bijuterii mai gasesti si in complexul Orizont si str. Uranus. De asemenea in perioada 28 februarie - 2 martie, are loc targul de nunti "Mirii anului" la ITC.
Casa de piatra si mult succces in organizarea nuntii!!!

P.S. Mai gasesti rochii de mireasa pe strazile: Diaconu Coresi, str. Politehnicii (in spatele liceului Unirii - acolo stiu ca faceau rochii la comanda dupa modele din revista Mireasa....sau orice model ai tu), Calea Bucuresti colt cu str. Zorilor, B-dul Uranus, str. Nicolae Titulescu (intre sediul Politiei si Carpatex) si pe str. Zizinului. Sunt mai multe, dar eu pe astea le-am retinut ca am trecut mai des pe langa ele. Gasesti tu un "ghid turistic" sa colinzi dupa rochii. Poate viitoarea mama-soacra .

Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Multumesc mult fetelor si de informatii si de primire!
Referitor la mama-soacra nu stiu ce sa zic! Aidca nu stiu daca are timp de umblat si fiecare e cu gusturile lui, pe care eu nu i le cunosc! Si chiar vreau sa-mi aleg rochia care-mi place mie!
La targul de nunti nu ajung, numai prin 15 martie merg la Bv. Oricum nu ma prea incanta aceste targuri. Acum o saptamana a fost si la Sibiu!
Offf...abia astept sa vin sa vad modele!



Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Isa, eu glumeam cand ti-am zis de mama soacra , dar ma gandeam ca poate vrei sa respecti "traditia" si sa ascunzi rochia de privirea viitorul tau sot . Asta inseamna ca va trebui sa-ti gasesti pe altcineva care sa te duca prin Bv.

Am uitat sa-ti spun ca mai e un magazin "Alb si Negru" in Piata Sfatului, dar saptamana trecuta era mascat cu hartie alba lipita pe usile de sticla. Nu stiu daca era in renovare, daca se muta sau daca a dat faliment.

Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Deocamdata nu am nimic cu mama-soacra, mai ales ca ne vedem foarte rar! Si asa e...nu vreau sa-mi vada sotiorul rochia, dar n-am cu cine sa merg. Bine...daca as cauta bine printre prietene, cred ca as gasi pe una sa se sacrifice! Nasa mea s-a si oferit sa mearga cu mine, dar prin Sibiu. Oricum, pentru prim colind prin magazine o sa-mi iau sotul. Cand o sa mi-o cumpar, el o sa stea afara si dupa ce e totul imp[achetat o sa-l trimit sa o plateasca!
Oricum l-am anuntat din vreme ca nu trebuie s-o vada! Nu stiu cat de valabila e superstitia asta, dar eu tin sa nu o vada pentru ca sa fie o surpriza atunci! Avand in vedere ca locuim impreuna...surprize prea mari in ziua nuntii nu sunt!
El imi face surpriza buchetul (nici nu vreau sa-l vad inainte) si eu rochita! Iar cu noaptea nuntii.....vom vedea noi!


Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Ninge iar, ninge iar, ninge, ninge iar.........vorba cantecului. Afara e un peisaj superb, atat cat vad eu prin ferestre . Probabil ca pe "bulevarde" nu e prea pitoreasca mocirla .

Dar fetelor, pe unde sunteti?

Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

si eu pe aici prin zona..........astept primavara cu infrigurare!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Se anunta o zi frumoasa la Bv, dar sigur nu asta a fost iarna...



Nicoleta 31+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Servus, dragutelor!
Vreau sa dau un raspuns cu privire la rochia de mireasa a lui @Isa_Cris, dar am nevoie de putin ajutor. Cica in spatele liceului "Unirea" este un magazin excelent, care face si la comanda, inclusiv rochii superbe de nasici sa d-soare de onoare, ceva ce seamana bine ca standarde si nu numai cu Agnes Toma. Dar am uitat cum se numeste... "Splendid" oare?
Oricum Isa, merita sa incerci. E langa Star, langa restaurant Taverna.
Please, tine-ne la curent...!!!
Eu as mai face o data nunta numai pentru ce rochii si podoabe gasesti acum...Si decorarea salii... si invitatii...si baloane...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Diuna, da ...e magazinul de pe str. Politehnicii la care am facut referire mai sus. Nu stiu exact cum se numeste, dar daca Isa ajunge acolo, n-are cum sa-l rateze. Ei lucreaza foarte bine la comanda, dar cu multe probe, orice model le duci tu....poza, revista, etc.

Am uitat sa spun ca trebuie sa mearga din timp, nu pe ultima suta de m.
Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)
FOTOGRAFII BLOG

Mergi la inceput