Aspirante optimiste >20 ani (169)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_diana spune:

Multumesc fetelor de sfaturi, la doctor nu ma duc inca pt. ca este f. devreme, doar z23, iar testul de sange daca il fac la spitalul la care sunt inscrisa rezultatul imi vine in 5-7 zile pt. ca il trimite la laborator. Crede-ma Bujo ca inca nu ma pot bucura, imi este foarte frica de inca un esec.Dr. mi-a spus sa astept 2 cicluri si dupa aceea sa ma gandesc iar la bebe si m-a facut sa-i promit ca o sa ma tin de cuvant si nu a trecut decat un ciclu. Iau Duphaston 1/zi si incerc sa ma ingrijesc cat pot de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

E bine ca iei duphaston dar n-ar strica si un pic de optimism. Cand ar trebui sa-ti vina CM?

bujo (asteptand din nou liniuta roz)
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Diana mie mi-a zis dr sa ma duc imediat ce am un test pozitiv ca sa-mi dea tratament de sustinere (probabil Duphaston). Eu cred ca ar trebui sa te duci la control, daca nu acum, atunci in ziua cand ar trebui sa-ti vina.

bujo (asteptand din nou liniuta roz)
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

quote:
Originally posted by n_diana

Multumesc fetelor de sfaturi, la doctor nu ma duc inca pt. ca este f. devreme, doar z23, iar testul de sange daca il fac la spitalul la care sunt inscrisa rezultatul imi vine in 5-7 zile pt. ca il trimite la laborator. Crede-ma Bujo ca inca nu ma pot bucura, imi este foarte frica de inca un esec.Dr. mi-a spus sa astept 2 cicluri si dupa aceea sa ma gandesc iar la bebe si m-a facut sa-i promit ca o sa ma tin de cuvant si nu a trecut decat un ciclu. Iau Duphaston 1/zi si incerc sa ma ingrijesc cat pot de bine.


felicitari pt bb...iti tzinem pumnii

Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_diana spune:

trebuie sa-mi vina ciclul pe 9-10 octombrie.Am sa merg la doctor cred ca pe data de 11. Gravi sunt 100% pentru ca am aceeasi problema ca si la sarcina trecuta: sanii care s-au marit f. tare(imi ies din sutien), ma dor si parca imi fierbe pieptul mi-s foarte fierbinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_diana spune:

Bujo, tu ai luat branca ursului? Pe mine m-a ajutat f. mult, am luat din z1-z10 2 lingurite/zi. Cred ca numai asa am ramas eu insarcinata, avand in vedere ca sunt cu sotul de 3 ani, nu ne-am protejat niciodata si dupa ce am luat branca ursului am ramas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Neatzaaaaa!!!!fetele.....Anaxeno ce faci maica????
Ceva simptome???


Ioana imi pare tare rau....

http://tt.lilypie.com/e4Emp3.png
http://lilypie.com/pic/070913/Iucs.jpg

LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Felicitari n_diana pentru bebe,sa fie bine si sa ai un bebe frumos si sanatos.
Vai de mine fetelor ce mult scrieti abia pot sa citesc ce scrieti.
La mine este ziua 30 si nu mi-a venit inca,dar nu trag mari sperante ca luna asta am facut pauza de la tratamentul de stimulare ovariana, si apoi eu am ciclul neregulat in general.In rest parca sa zic ca sanii sunt tari si un pic mai mari ,dar probabil ca mi se pare mie,si ma dor daca ma strang.
Ei haideti ca cred ca am innebunit tot cautand semne.
Am o stare ba ma bucur ca nu mi-a venit ba imi pare rau ca nu mi-a venit gandindu-ma ca poate iar imi vine la 50 de zile sau trebuie sa iau pastile ca sa imi mai vina.
Va tin la curent cu vestile.
Pupici pentru toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

salutare fetele!
ioana imi pare nespus de rau pt ce ai patit!
n_diana, bafta sa fie BB bine si tu la fel. am inteles eu gresit sau tu ti-ai facut test la 9 zile de la ovulatie?super repede...

aspiranta din 2006

asteptarea ma omoara!!!!!!
http://tt.lilypie.com/4pMGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

n_diana ma bucur ca esti optimista si sigura pe tine...vad ca nu sunt singura care face test prea devereme..si oricum ma bucur ca ti-a aparut si a 2a liniuta asha anemica cum e ea
eu mai am de ahsteptat pana la test,cand o sa imbogatesc din nou farmaciile

Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie

Mergi la inceput