cum se numeste rasa asta de pisica...

cum se numeste rasa asta de pisica... | Autor: Gabbriela

Link direct la acest mesaj

e portocalie si are dungi...www.pugs.nl/images/milo-and-otis2.jpg" target="_blank">1 www.dancrow.com/images/milo-otis.jpg" target="_blank">23

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Buna!

Pe aici (in UK) ii zice "Domestic short hair" adica "domestica cu par scurt" (scuzati cacofonia).

Cel putin asa scrie pe documentele lui Zacusca al meu (uite aici cateva pozici: http://www.flickr.com/photos/11320455@N07/sets/72157601400658263/ )

In limbajul de zi cu zi, "ginger tom", adica aproximativ "motan portocaliu".

Pupici si noroc la pisici

Dark Bendis



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diablette spune:

pentru mai multe informatii: http://www.sbpoet.com/2005/11/orange_cats.html

predomina masculii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Cel din prima poza, tot portocaliu fara pete albe poate sa fie si British Short Hair, eu am unul, il vedeti in poza asta, numai ca el e Blue, e gri-albastru tot.
www.flickr.com/photos/9351821@N02/636235352/" target="_blank"> motanul meu
Dar pot fi si portocalii, si crem si cu dungi (ca in reclama Whiskas). Pisicuta din prima poza pe care ai postat-o seamana cu un British mai ales ca are ochii aceea aurii-portocalii. Celelalte sunt pisici domestice.
Uite www.zooland.ro/1_600_British_Shorthair_4285.html" target="_blank"> aici despre rasa si a doua poza de pe pagina e cu un British portocaliu. Totusi, dupa parerea mea sunt motani castrati amandoi si mai mari ca varsta, de aceea au "falcile" alea uriase. Fetitele sunt mai delicate si motanii tineri la fel, asa cum este si pisoiul din prima ta poza.
Daca iti doresti un british sa stii ca e o alegere excelenta. Este foarte cuminte, curat, nu lasa mult par, se educa usor si e excelent cu copiii. A mea copila de 2 ani il cam chinuie, dar saracul rezista eroic, si chiar ii place sa fie calarit ca un ponei

Mergi la inceput