Sindrom RETT

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebeccarett spune:

Buna Maridoina,sunt rebeccarett si as vrea sa stiu tu cum te descurci cu fata ta si deasemenea cum se simte si in ce stare este acum.

mailat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maridoina spune:

am mai scris un mesaj nu stiu ce s a intamplat a cazut reteaua dar iti spun in cateva cuvinte ceea ce s ar scrie intr un roman -boala s a declansat la 2 ani si 4 luni pana atunci fiind un copil normal, copilaria a fost foarte grea multe crize iar acum la adolescenta s au mai linistit lucrurile dra nu manca singura, nu mesteca bine, nu cere, nu vorbeste, merge mai greu dar merge, are acel tic al mainilor , baga mana in gura dupa care o duce la cap in schimb dezvoltarea fizica este absolut normala , si stii ce mi este cel mai greu cand plange si nu stiu ce o doare trebuie sa ghicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebeccarett spune:

in momentul in care am citit faptul ca te doare cel mai mult cand plange si nu sti de ce,am plans.Asta e lucrul care ma doare cel mai tare si pe mine.E intr-adevar frustrant sa vezi ca plange si nu sti de ce,e un lucru greu de suportat.Eu cred ca de multe ori nu au un motiv anume,cred ca e o chestie pe care nu o pot controla.Ma bucur ca mi-ai raspuns.Hai sa ne intalnim pe messenger.Numele meu e ramailat pe mess,daca ai timp sa intri.Pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maridoina spune:

imi pare rau ca nu am putut vb pe msg dar este diferenta de fus orar iar eu lucrez nu mi am lasat serviciul nu as fii putut face fata cheltuielilor stiti ce inseamna un copil cu probleme asa ca am preferat sa lucrez pentru a i oferii un trai decent asa ca iti dau adresa mea de mail marianapanoiu@yahoo.com oricand imi fac timp pentru tine sa ti scriu cateva cuvinte - andreea este o dulceata de fata nici nu mi as concepe viata fara ea iar dumnezeu a vrut ca dupa 11 ani sa mai am un copil asa ca mai am si un baiat care imi compenseaza toata suferinta - dar asa cum spuneam la inceput copii nostri au nevoie de noi ca mame , prietene, si nu in ultimul rand asistente medicale- nu stiu cumn faceti voi dar eu imi tratez copilul singura daca chem salvarea ma intreaba ce cred ca are ? asa ca eu sunt si medicul ei ii multumesc lui dzeu ca nu prea a fost bolnava fizic am sa incerc sa postez cateva poze cu ea sincer mi ar place sa ne strangem si sa ne spunem ofurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisdeli spune:

buna fetelor sper ca sunteti toate bine am si eu o problema cu bruxismul fetitei nu mai stiu ce sai fac toata ziua scartaie dintisorii din ce in ce mai tare poate sa imi dea cineva un sfat?multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maridoina spune:

cris intradevar este o problema ai mare grija isi poate sparge dintisorii in primul rand incepe cu 10 zile de calciu si un calmant usor pe baza de plante eu ii dadeam andreei ceai de tei , perioada asta dureaza trebuie sa ai mare grija

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maridoina spune:

va doresc tuturor un an bun, multa sanatate, multe bucurii alaturi de cei dragi si traditionalul LA MULTI ANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nini spune:

La multi ani! Va doresc un an nou cu multe bucurii si reusite. Si cu speranta ca intr-o zi se va face o minune. Multa sanatate familiilor si in special tuturor copiilor bolnavi. Un an nou fericit!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisdeli spune:

la multi ani fetelor !un an nou cu bucurii si cu implinirea visului cel mare !Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisdeli spune:

nini sa ti traisca copilasii sa te bucuri de ei si multa multa sanatae pt mara ,la multi ani!

Mergi la inceput