Azoospermie - cap 8 -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Heleny eu stiam ca punctia se face numai in epipidim. Si pt punctie ai dat 1000 de euro? Banuiesc ca a fost mai putin decat o biopsie.
Edit: Iuca te-am trecut pe listutza

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

miki miki multumesc mult

vrem si noi un - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heleny spune:

de fapt a costat mai mult de atat. dar noi am preferat asa pentru ca eram cu nervii la pamant si practic nici nu mai speram sa se intample minunea si sa gaseasca. si sincer in alta parte ( cozi,astaptari, ingramadeala, nepasarea asistentelor) . am vrut sa se poarte cineva "cu manusi" cu noi. De ex prima consultatie a fost 100E dar la ea au venit trei doctori( Dr. Matei, O doctora ginecolog, si prof. Dov) si s-a facut control clinic sot, control ginecologic eu + ecografie intravaginala + control palpat san.) eu zic ca pentru toate astea daca le faceam separat ma costau mai mult.

Heleny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Heleny felicitari pentru rezultat!
Dac-ai astii cate sperante mi-ai dat! De fapt, stiu si eu daca sa-mi fac prea multe sperante? FSH-ul sotului meu este dublu fata de limita superioara, nu mai mic (ca in cazul vostru), dar tot mai am o speranta.

Felicitari inca o data si mult succes la ICSI! Sa ne tii la curent! CONTEAZA pentru toate fetele cu astfel de probleme si aspirante...fiecare in felul nostru!

Miki, da e cam mare FSH-ul, offf....Poate reusesti ceva cu tratamentul ala. Auzi, la un alt medic nu mergi ca sa-ti spuna si altcineva ce sanse ati avea la o biopsie? Nu tiu si eu ce sa mai zic...Te pup si sanatate multa!

Fetelor, multumesc pentru lamurire intre punctie si biopsie, ca ma cam speriasem, e adevarat! Acum si daca va fi nevoie de o recuperare de cateva zile, macar sa fie cu folos!

Va pup pe toate, azoogirls sau prietene / sustinatoare de azoogirls (carora eu le multumesc pentru ca trec pe la noi cu intariri si incurajari ) si un week-end frumos!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit spune:

buna fetelor! nu am mai scris de foarte mult timp, dar v-am citit. Mai stie cineva de dr. Soare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by petit

buna fetelor! nu am mai scris de foarte mult timp, dar v-am citit. Mai stie cineva de dr. Soare?




Da, noi mergem la dr.Soare Cosmin de vreun an si jumatate. Il trateaza pe sotul meu. Ce anume te-ar interesa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit spune:

si noi am mers la dr. Soare Cosmin, dar am tot incercat in ultimele 2 luni o programare la dansul, dar nu mai reusim sa-l contactam. ce ne sfatuiesti sa facem? multumesc mult pt raspuns. va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by petit

si noi am mers la dr. Soare Cosmin, dar am tot incercat in ultimele 2 luni o programare la dansul, dar nu mai reusim sa-l contactam. ce ne sfatuiesti sa facem? multumesc mult pt raspuns. va pup pe toate.




Sa incercati sa-l contactati pe nr de tel 0722.525.672 sau 0788.692.139 si sa reusiti sa aveti o relatie tot atat de fructuoasa ca cea pe care am reusit s-o avem noi. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Drage azoo,
Am fost plecata aproape 2 saptamani in Grecia si de-aceea nu am mai scris pe forum.Dar acum , cand am vazut cat ati scris in cele 2 sapt, am ramas socata.Super noutatile pentru toate.
Miki, sunt bine, promit ca maine am sa scriu mai multe despre aspiratiile noastre.Momentan, am scapat de toti dinozaurii, nu mai avem nicio infectie in urina.
Nusy, ce mai faci?

Va pup pe toate si chiar mi-ati lipsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

heleny -super vesti, te inteleg perfect prin ce treci ! E o veste atat de frumoasa si care iti schimba asa tare perspectivele ! Si tu ai scris un mesaj asa frumos ca sunt sigura ca va da sperante si altor azoogirls !
Te pup cu drag si iti doresc mult succes la ICSI. Dar stai putin ca sa inteleg: pe 26 incepi tratamentul sau ce ? Si eu sper sa incep in jur de 20 !!! Hmmm...si eu am cochetat mult timp cu Sabyc si culmea m-am razgandit pt ca nu stiam de urolog ...la ei era destul de ambigua treaba din acest punct de vedere, ca nu stiau ce urolog sa coopteze ...dar uite ca tu ai venit cu super-vesti
andrabirni - ei, si tu ai venit cu vesti buuune ! Asa ca asteptam planul tau de bataie !
iuca - mult succes si asteptam vesti de la tine !

Va pup pe toaaate si va doresc mult entuziasm !

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput