Azoospermie - cap 8 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Gudinde-ici de la mine. Multumim pt vot si chiar te rog sa mai intri pe aici cu cateva sfaturi ca doar esti Einstein.
Off-topic ,ai citit prospectul la Tre-en-en care ti l-am trimis? Eu cred ca te v-a ajuta mult.
Iyoana nu-mi aduc aminte exact cifra acum dar cand ajung acasa ma uit si-ti spun. Stiu ca era cam de 2,5 ori mai mare decat limita superioara.
Pisule pana in primavara am sa ma hotarasc dc facem bio la FIV sau separat. Dc ma hotarasc pt Ginera o sa facem bio inainte, daca fac la Giuli o sa o fac odata cu FIV.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

salutare azoogirls!
ma bag si eu asa ca musca 'n lapte!
iyoana mie dr damian mi-a zis ca la val putin peste limita sunt sanse mari la biopsie !
asa ca bafta!tinand cont ca normal e 12.5 si sotul are 16 eu zic sa mergeti la el si sa incercati!

aspiranta din 2006
mai optimista ca oricand!

http://tt.lilypie.com/4pMGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Hai ca v-am votat si eu ca sunteti favoritele mele! Stiti voi care, vorba oltencei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Buna fetelor,
Noi ne-am orientat spre IAD, de sambata incep stimularea cu closty 2/zi. Sper sa fie bine.
Va pe toate si va doresc multa bafta.

Am votat si eu

vrem si noi un - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

uau!!!!! bravos fetelor, asa da activitate pe forum... am lipsit si eu cateva zile si nu mai stiam unde v-am lasat!!!!! super vesti, bravo si tinem pumnii stansi fetelor care incearca fiv-ul toamna asta!!! dar o sa venim si noi restul din urma, daca nu la iarna, macar anul viitor, ca nu se poate sa va lasam singure, nu?
miki felicitari, ai facut treaba buna ca intotdeauna, ce ne-am face noi fara tine?
pe toate fetele mele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

miki multumesc ca mi-a actualizat profilul, nu prea e de lauda, din pacate! Asteptsa-mi spui valoarea FSH a sotului tau.

dma2007 multumesc de incurajare! fata draguta! Sa dea DUmnezeu sa gasim si noi ceva ca sa avem cu ce sa facem ICSI.



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by miki-miki

Gudinde-ici de la mine. Multumim pt vot si chiar te rog sa mai intri pe aici cu cateva sfaturi ca doar esti Einstein.
Off-topic ,ai citit prospectul la Tre-en-en care ti l-am trimis? Eu cred ca te v-a ajuta mult.

Miki




Miki,

Esti o dulceeeee si o scumpa.
Cred ca mai bine scriam spiridusul (Frank)Einstein
Am citit ... din pacate cred ca sunt intr-un moment al bolii in care ar trebui sa trec pe metformin. Deja din pacate nu mai e de joaca: rezistenta la insulina este mare iar insulina este enorma. Carissma tocmai si-a facut analizele: insulina ei 5.8, insulina mea 32 ... iar insulina afecteaza metabolismul glucidic, ficatul, inima. Nu e de joaca. Deja nu ma lupt numai cu chisturile ovariene si deficienta progesteronica. O sa vad ce fac ... o sa fie bine si o sa iasa Soarele si pe straduta mea si pe a ta.

Pupiciiiiiiiii la toate azoo girls.

Edit:
Pai bine Mikisor

Tradare, tradare dar sa stim si noi ... auzi, 9 ani de casatorie!
Sa fiti fericiti, sanatosi si sa va iubiti mereu ca-n prima zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoma spune:

azoosperime???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by nicoma

azoosperime???



O sa corecteze Miki, desigur... din graba s-au inversat niste litere... asta e defectul profesional al contabililor, inverseaza cifre... e vorba de AZOOSPERMIE, prietenii stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoma spune:

pe bune??!!

Mergi la inceput