Salariu - asistent manager

Salariu - asistent manager | Autor: Ramonika

Link direct la acest mesaj

Buna,

Ar putea cineva sa imi zica cam care ar fi salariul pentru post de asistent manager in urmatoarele conditii:
- postul e in Bucuresti la o firma privata din domeniul tehnic;
- experienta in campul muncii este de 9 ani;
- experienta in domeniu (asistent manager) este de 4,5 ani;
- sarcinile sunt cele obisnuite pentru acest post, adica nu e chiar de secretara, include si traduceri din domeniul tehnic;
- ma refer la salariul NET.

Stiu sa salariul depinde foarte mult de cat negociezi, dar tocmai asta vreau sa stiu, cam cat ar trebui negociat?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

in primavara am vazut ca se oferea 400-500 euro numai mult!
acum probabil 500-600 euro pe luna!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Cred ca exagerezi, eu stiu pe cineva cu 1100 ron+ bonuri si e destul de multumita comparativ cu ce ofera altii.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Salariul depinde si de cv nu numai de cat si cum negociezi. Pe bestjobs si alte site-uri de joburi e plin de cv-uri care cer 200-300 de euro pe luna. Putine sunt persoanele care au curaj si au si pe ce sa ceara de la 600 in sus.
Apoi diferenta dintre secretara si asistant manager la noi nu este prea bine definita, nici angajatii n-o stiu prea bine, iar angajatorii se fac ca n-o stiu. Secretara se ocupa de treburile administrative intr-o firma, de protocol, corespondenta si in general e omul bun la toate care "rezolva" pe toata lumea. Asistentul de manager este mana dreapta a managerului, ii tine agenda zilnica, este omul care stie aproape la fel de bine ce stie managerul, este omul de legatura intre manager si restul lumii din firma si in lipsa managerului asistentul ii tine locul si face tot ce ar trebui sa faca acesta. Este nevoie de cunostinte solide in domeniul de activitate al firmei, de cunostinte economice, limbi straine si cam ce mai e nevoie in compania respetiva in functie de domeniul de activitate.
La interviu trebuie delimitate cele doua joburi pentru ca exista angajatori care tind sa plateasca o secretara cu salariu de secretara dar nu ezita sa-i strecoare doua trei indatoriri de asistent manager.
Ca sa raspund la intrebare: pentru un post de secretara as cere 400-500 de euro iar pentru unul de asistent manager minim 700. La ambele as cere telefon de serviciu (o necesitate si nu un moft!) si masina de serviciu (cate putin din fiecare ) plus un abonament medical la o clinica particulara.
Bafta, sa ne povestesti ce ai facut.


Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Androix, ai delimitat foarte bine diferentele dintre secretara si asistent manager. eu deja mi-am gasit un job de "office manager" (care cica ar fi mai mult si decat asistent manager ) si am inceput de vreo 3 saptamani. am cerut si am obtinut 500 euro net si telefon se serviciu. masina e una la 5 oameni, deci se imparte, nu pot sa cer una numai pt mine, nici nu mi-ar fi strict necesara, recunosc. ceea ce este oarecum pe dinafara daca pot sa zic asa, e ca fac traduceri din domeniul tehnic destul de grelute.

ceea ce ma interesa pe mine este ca aici, cine m-a intervievat a fost directorul de vanzari pe Moldova si mie mi se paruse mult 500 euro sa-i cer, dar am cerut cu tupeu. ca mai apoi sa imi zica ca interviul final e cu directorul de la Bucuresti, aici la Iasi fiind numai o reprezentanta a firmei. asta i-a zis directorului de la Buc. cat vreau si el a fost de acord.
daca inainte imi era frica (,) ca n-o sa accepte banii astia, acuma ma macina gandul ca pt o firma din Buc e putin si cam cat ar castiga un "office manager" acolo. oricum sunt multumita pt incpeut e bine, dar daca va fi vorba de vreo marire pe viitor, dupa cateva luni, sa stiu cam pe unde stau salariile in Buc.

mersi de informatii.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

oricum, vorbim de Moldova, de Iasi, asa ca salariile sunt mai mici (desi firma din Buc stabileste salariile in cazul meu). la cate interviuri am fost (destule) la firme locale (Iasi), cu toata experienta si abilitatile mele (mentionate in prima postare) nu obtii mai mult de 1200 lei net. am fost si la firme care ofereau 600 lei net. bine, postul era strict de secretara, dar totusi...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Ramonika, depinde mult si de puterea financiara a firmei. In Bucuresti, la o multinationala, un asistent manager are peste 1000 Euro net

Ingrid si Cristi 4 ani si 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Fetelor am si eu o curiozitate...
Nu stiu daca se potriveste cu denumirea aste de asistent manager, dar pentru functia de sales assistant/ sales analist ce salariu se da?

cat se da intr-o firma normala si cat intr-o multinationala?

sales assistant cu tot ce implica acest job, raportari de tot felul,situatii, cifre, calcul de comisioane, implicare in CRM, organizari de sales meeting/ deplasari interne si externe...etc etc etc

Astept cu mare interes

Va multumesc!
Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by bufi

Fetelor am si eu o curiozitate...
Nu stiu daca se potriveste cu denumirea aste de asistent manager, dar pentru functia de sales assistant/ sales analist ce salariu se da?

cat se da intr-o firma normala si cat intr-o multinationala?

sales assistant cu tot ce implica acest job, raportari de tot felul,situatii, cifre, calcul de comisioane, implicare in CRM, organizari de sales meeting/ deplasari interne si externe...etc etc etc

Astept cu mare interes

Va multumesc!
Bufi




Intr-o multinationala in jur de 20-22 de mil. Intr-o firma mai mica, mai putin.


Elle_seb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Am mai discutat si eu cu altii si se pare ca peste 2500 lei se ia salariu la o multinationala si nu pun bonurile de masa...doar salariu net luna de luna.

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adilushu1 spune:

depinde si de persoana - cate responsabilitati isi poate asuma. Depinde si de nivel - a cui asistenta, cat de mare si complexa e firma. In Bucuresti - orice intre 300 si 1200 Eur net, asta e ceea ce stiu eu.

Mergi la inceput