Gravidute&mamici de Timisoara (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

azi la dr a fost super bine!!!
-m-am hotarat ca vreau cezariana, singura chestie care nu imi place este ca nu imi face mai devreme de sapt 38-39!!! pai eu pana atunci nasc normal..... oricum a zis ca mai discutam, sa vedem cum pica el de garda!!
-in legatura cu vaccinul antetetanos, a zis sa nu il fac, ca nu are nici un rost, ca nu se mai face.
-mi-a zis sa iau elevitul in continuare+calciu cu vit C
-a zis ca am luat cam mult in bgreutate, am +17 kg!!!

bebelina e super bine !!! aceasi chestie mi s-a spus: e mai mare cu o saptamana@!!!! ne-a aratat "putzica" in toata splendoarea ei...., avea 140 de batai/minut iar greutatea nu mi-a spus-o, pt ca era foarte aglomerat la cabinet!!!
urmatorul eco e peste 2 sapt!! de abia astept!!!
a mai zis ca am burtik foarte mare!!!


revin maine cu alte detalii!!
noapte buna!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 6 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Saluti fetele.Liniste azi pe forum.Eu am ajuns pe la 11 de la spital si am dormit ca eram rupta de oboseala.Ne-am facut analize si la monitorizat pe bebe care sughita non stop si nu puteau sa ii asculte inimioara de sughit .Doctorita radea si a zis sa il speriem pe bebe sa ii treaca sughitul .E sanatos si la corason .
Cat am stat internata am auzit doua mamici cum urlau ca din gura de sarpe in sala de travaliu, dar au triumfat amandoua cu un lung planset de bebelin . Mai putin si mi-au dat lacrimile cand i-am auzit pe bebei la primul lor glas, asta dupa ce mi s-a ridicat parul pe sira spinarii cand am auzit urletele si o asistenta a trecut pe langa mine cu un cearsaf plin de sange

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

pussi analiza de urina la 24 de ore mi se face ca sa imi calculeze concentratia de albumina din urina.In functie de asta vedem daca edemele sunt sau nu de acolo, dar chiar si asa a zis ca atata timp cat edemele nu sunt insotite de tensiune este ok, dar daca creste tensiunea si exista si edem atunci situatia se complica si poate fi destul de grav.
Tensiunea mea e foarte variata.Aseara la cabinet aveam 130/80, azi dimineata la internare era 100/60 , dupa o ora 129/85 si apoi 128/82 .Habar nu am ce e cu ea.Dar Iuhas a zis ca in parametrii astia suntem in grafic. Maine dimineata merg din nou sa le mai duc o tura de pishi sa imi dea rezultatele la analizele de azi si daca e ok imi fac externarea.

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am fost in oras arata super TM, aglomeratie dar pt. noi era totul nou.. am mancat. Si ne-am cumparat asa:
- cadita
- lenjerie pat X2
- prosoape X2
- perie parX2
- bureti pt. baita
- 2 caciulite de exterior X2
- 1 prosop X2
- 1 SalopetaX2
- suport de insafasat

Maine poze!
Am stricat banii .. ca trebuia sa-i dau maine pe o usa

ank si eu am fost azi la Odobescu, dar n-am intrat in maternitate, am fost doar in gineco. , m-au chemat ca am iesit cu anemie si vroiau sa ma puna in perfuziiiiiiiii Dar stau pana luni cand vine dr. meu si sper sa ma lase sa stau acasa si sa mi le puna o verisoara... ca nu vreau internata!



PUSSI 28+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 9 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Tu nu iei fier pussi?
Apropo era una azi in salon cu mine cu un burtan mult mult mai mare ca al meu .Intrand in discutie am intrebat-o daca a venit sa nasca la care imi spune ca nu ... ca are doar 28 de spatamani . ... dupa ce mi-a trecut socul o intreb foarte sigura pe mine..."a ..ai gemeni?"(bine aia era burta de tripleti cred la 28 de sapt)... la care ea nu ...am unul singur


Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Stii cand ai povestit tu de faza cu dr Vasile si clismele.Sa va spun o barfa .azi cand eram la internari vine o asistenta si foarte ingrijorata ca a trimis-o pe una la Dr Vasile fara sa ii faca clisma ca aia nu a vrut ca asa i-a zis doctorul.La care cealalta zice "Eu nu stiu de ce mai duc si femeile astea la asta ... nu vad ca e senil " "nici astia tineri nu mai stiu ce zic uneori dar ala"

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am luat 3 cuti de fier a cate 30 de pastile, dar cica am luat putine kg., 11 pana acum, ca am vomitat pana la 4 luni si ca am gemene.. care papa tot! Asa ca ....asta este Sanatoase sa fim! Am poze de azi cu burta, da-mi adresa ta de mail sa-ti trimit, ca numai vreau poze publice!
Eu cum am fost des internata la Odobescu.. am auzit la barfeeeeeee! De unde crezi ca stiu asa de buine, ce si cum pe acolo... pacientele vorbesc!



PUSSI 28+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 9 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

uite trimite pe adresa asta ancaniga@yahoo.com sa iti vad burtanul

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

bb_yasmi felicitari pentru bebelina.In ultima luna si eu am mai luat 4 kg.. f mult zic eu, si asta numai de cand am pofta de dulce si bag in mine imediat tot ce prind .Deci in total am 14 kg luate.

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ahaaa ank deci sa nu mai fiu "invidioasa" ca ai luat doar 11 kg, nu???
pussi de unde ai facut cumparaturile???

ne auzim mai diseara!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 6 sapt!!!!

Mergi la inceput