Durerea unei pierderi de sarcina ( 39 )

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Stiu fetelor cat e de greu si mi.as dori sa va pot spune2dupa cateva luni va fii mai bine"dar nu va pot spune asa ceva pentru ca in cazul meu nu se aplica...luna viitoare e un an de cand am pierdut-o pe fetita noastra scumpa...stau si ma gandesc cum a fost acest an pt mine,pt noi...un an plin de suferinta,de intrebari..de chin de a accepta realitatea,de a lupta si a merge cumva mai departe...mi-am pus multe atatea intrebari,m-am intrebat de atatea ori daca as fii putut face ceva sa schimb situatia...si acum ma gandesc cum ma rugam in acea perioada cand am aflat ca fetita e bolnava,sa imi ia mie viata dar sa o tina pe micuta noastra sanatoasa...In timp ce cautam raspunsuri parca se inmulteau intrebarile(sper ca ma intelegeti)...e intradevar extrem de greu sa mai gasim un adevarat sens in viata dupa ce am pierdut ce am avut mai de pret,ceea ce ne-a luminat viata chiar numai in burtika numai pentru cateva luni...E nedrept asa este si este de neimaginat aceasta durere care ne roade zi de zi...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

lau-meli, c. myry, irinabobe, miha74 multumesc pt. incurajari
michelle terog eu sa te linistesti..si sa o iei mai calm....multumesc de incurajari

consi, liana la multi ani si numai fericire si sanatate

Stefania x 2
min.7sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

nu este corect , de ce trebuie noi femeile sa trecem prin atitea incercari...kossir, michelle, mavoana_oana nu am cuvinte de suferinta voastra mi se pare ca dorinta mea de a avea un bb acum nici nu se pune pe cintar la durerea pe care o aveti voi, imi pare rau. pling ca ma doare sufletul tare, de ingerasii vostri care sunt sus in ceruri, nu pot sa va ajut decit sa ma rog pu voi ca Dumnezeu sa va intareasca si sa va dea cit mai repede copilasii care ii asteptati, sunt fara cuvinte!

azi am fost la dr si mam inscris la testul de compatibilitate ati auzut de asa ceva...nea spus sa l facem ca zic ei ca sunt tratamente si pu asa ceva...of Doamne prin cite trebuie sa trecem in comparatie cu unele care....nu mai zic ca nu cumva sa supar pe cineva..dar mi se pare incorect ceea ce se intimpla cu noi!
pe toate fetele, va pup!

Maria

http://tt.lilypie.com/F8YQp3.png
imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Marryan-uite ce am gasit tot pe forum despre acest test de compatibilitate"fetelor, eu cred ca aceste test de compatibilitate este de fapt testul TPC. Si eu l-am facut luna trecuta si consta in faptul ca dim trebuie sa faci prostioare cu sotul ,iar intr-un interval de 6-8 ore iti recolteaza din col sperma si astfel vede cati ajung acolo , cat de rapizi sunt, daca nu cumva femeia secreta anumiti acizi care ii omoara pe gigei si daca glera femeii este optima pt ai ajuta pe gigei sa inoate mai usor spre destinatie"(daca vrei iti trimit si linkul unde sunt scrise aceste randuri:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=60325 sper sa te ajute putin!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Kossir imi pare foarte rau! Nu am cuvinte...e cumplita durerea in aceste momente...doar trecerea timpului o mai estompeaza...
Eu am pierdut sarcina la 26 de s si tot asa,sanii erau congestionati si ma dureau ingrozitor.Trebuie sa pui neaparat comprese cu apa rece si sa stai cat mai mult timp cu ele,chiar si cand dormi.Si sa iei Bromcriptina neaparat!
Iti doresc din suflet multa putere sa treci peste aceasta grea incercare si sa o poti lua de la capat.Suntem alaturi de tine!

Mav imi apre rau pentru Z1!

Fetelor,imi pare rau ca nu pot sa scriu mai mult dar am o durere de cap infernala! Ma simt tare aiurea!
Va !



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Michelle multumesc tare mult pu raspuns, si eu parca asa intelesesem de la dr ca tre sa facem prostioare dimineata dar noua ni sa spus ca la maxim 3 ore sa mergem sa ne ia analiza....si acum a inceput frica cea mai mare ca daca nu suntem compatibili asta ar insemna ca pe cale naturala nu putem face copii..Doamne ce ma asteapta...deocamdata sunt linistita...dar mi sa spus ca tre sa fac monitorizare si in Z ovulatiei sa merg sa fac aceasta analiza....pu FIV nu suntem gata din p.d.v.financiar dar se poate face ceva macar daca se gaseste ceva in neregula ca IA am facut una nereusita si ma scurs de bani la direct si nici macar nu stia cum sa faca....

Maria

http://tt.lilypie.com/F8YQp3.png
imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mav, pai se poate?! ei, nu te mai gindi la ce e mai rau, nu te las eu sa cazi asa auzi! tip cit pot de tare , poate nu e asta, nu te mai gindi la ce e mai rau! sanatate multa, sint alaturi de tine draga mea!

michelle, te pup tare

va pup pe toate nu pot scrie mai mult ca david a racit si e tare miriit

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia multa sanatate piticului! Cum de a racit? A venit frigul la voi? Cum te mai simti? S-au mai rezolvat problemele? Sper sa treaca repede, repede toate problemele!

26+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Multumesc la toate va iubesc,,,
kossir imi pare sincer rau..te citesc si parca ma vad pe mine..nu vreau sa'mi aduc aminte tocmai azi..vreau doar sa;ti spun ca trebuie neaparat sa iei dostinex e mult mai bun decat bromocriptina ..ia cate juma de pastiluta pe zi timp de 5 zile..eu asa am facut si am scapat..si pot sa'ti spun ca icilul era mic copil pe langa minete puppp si iti doresc multa putere sa treci peste..
mav iubita ce inseamna vb alaea??????ha???vrei sa scot
va pupp pe toate...luai examenele...

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Kossir, imi pare tare rau pentru ce s-a intimplat... stiu si eu cum e... Si da, colul se poate "supara" si deschide fara dureri in citeva ore...

Al meu avea sub 2 cm si l-a putut lega cu cerclaj, dar in trei saptamani de contractii puternice, tot s-a "stricat". La mine s-au rupt membranele, chiar asa, cu colul legat fedeles si gynipral intravenos 24/24. Stiu ca nu te consoleaza, asa cum nu m-a consolat nici pe mine, dar dr. mi-a spus ca daca,,,,, corpul se incapatineaza sa elimine sarcina, o face el intr-un mod sau altul.

Iti spun asta doar ca sa nu te mai invinovatesti ca ai facut sau n-ai facut ceva, si nici pe doctori, ca au facut si ei tot ce-au putut...

Iar cu Bromcriptina, (pe care nu stiu cum ti-o poate aduce cineva, pt ca se da numai cu reteta), trebuie sa maresti doza progresiv. Iti fac o schema mica:
Ziua 1 - un sfert
Ziua 2 - o jumate
Ziua 3 - trei sferturi
Ziua 4 - una intreaga
Ziua 5 - una si un sfert
Ziua 6 - una jumate
Ziua 7 - una si trei sferturi
Ziua 8, 9 si 10 - doo buline

Si te opresti. Daca nu poti sa le spargi, le pisezi complet si imparti praful rezultat in 4 si iei cit trebuie. Asta e schema pe care am primit-o eu si este din cauza efectelor adverse pe care le are. N-o sa te simti prea bine de la ele, dar fac minuni. Eu am facut si febra laptelui si am avut si lactatie si tot tacimul. Dupa doar citeva zile au dat inapoi si dupa cele 10 zile erau ca doo sosete.

Tare imi pare rau pentru ce ti s-a intimplat...


Toate lucrurile se intampla cu un scop | www.flickr.com/photos/9380750@N02" target="_blank">Alé |

Mergi la inceput