Mamici de Noiembrie -Decembrie2007(80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea mea.....ce fel de crema de epilat sa imi cumpar? ca nu cred ca ma mai fac cu aparatul(inghinal).....

ENI 30+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele care aveti probleme cu constipatia, citisem ieri intr-o carte despre sarcina ca e buna o lingura de miere cu apa de luat dimineata!! ati incercat?

------------------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

33+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 7 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

eni, eu am inceput deja cu epilatul inghinal total.am fost pt prima oara acum 2 sapt. a durat ceva, am transpirat..dar acum ma bucur ca l-am facut.sa vad acum cum imi programez viitoarele sedinte..:):)
pe mine m-a facut tare bine cu o ceara..elastica ii zice. si a luat cate putin.oricum, e clar mai putin dureros decat cu aparatul!
rge...what????????? puna poza sa vedem si noi...hai..iti tinem pumnii pt inca 2 saptamanai cel putin!
ellis ce ma bucur sa vii sa inoiesti si tu faza ca ne lasa arsurile la 36 de sapt..:):)
creem, ti-a trecut raceala?
eu inca mai tusesc!!! da nu mai vreau medicamente!!!
bravo pussi..ce mamica cuminte avem!!
chiar asa ancad, pusii..nu v-o luati in cap! la lectura cu voi!
BB..atunci mama, lasa calciul ala deoparte!!!altceva, io nu stiu..
stiu de la cumnata mea- care sta in franta- ca pe ea au tinut-o toata luna a8a in spital, cu perfuzii pt ca avea contractii.si cum i-au luat perfuziile, cum a nascut.acum, la noi nu prea am auzit de asa ceva...ar fi totusi bine sa mergi la dr, ca e cam devreme..:(
hai ma stefania..daca nu ai folosit acelasi cantar...mi s e pare greu..probabil ala din Ro arata mai putin, iar asta arata mai mult..
eu va tot astept sa deschideti capitol nou
pussi, ne esti datoare cu medicam pt arsuri..bine, eu sper sa ma mai ajute 2 saptamani dl rennie.



33+ piticul Stefanut
AMR 7 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eni, eu stiu ca nu e recomandata crema de epilat in sarcina datorita continutului toxic. mai multe nu stiu sa iti zic.

------------------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

33+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 7 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

victo pai nu am luat deloc calciu. trebuia sa iau acuma 2 sapt dar nu am mai luat. oricum marti am programare la dr!!

------------------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

33+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 7 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Aah acum mi-am adus aminte si eu: sambata cand am fost la Medlife, la un moment dat doctorul a vazut ca am buricul iesit in afara si mi-a mangaiat burtik. Eu atunci am zis ca ma enerveaza ca mi-a iesit asa in afara, la care doctorul mi-a spus ca asta e semn ca mai am un pic si nasc.
Eu cred ca atunci cand zicea "un pic" insemna cam o luna asa, ca dupa toate celelalte semnalmente Kara e undeva prin gatul meu iar colul e destul de lung si inchis.
Cand am ajuns acasa si i-am spus sotului s-a intors ingrozit la mine si m-a intrebat, cat mai ai? nasti saptamana viitoare?
Am ajuns la concluzia ca e dus si n-are nici cel mai mic habar despre nastere.

33+ si baby Kara

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

azi ma duc la eco..sper sa ma intorc cu vesti bune.
apoi la o pizza si papanasi cu gravidutzele de cluj..:)
v-am spus noul meu program?
ma trezesc pe la 6-7..din cauza de tuse..apoi nu mai pot de foame..bag ceva la stomacel..bag si un lapte cald cu miere..apoi nani pana la 10-11..in functie de linistea din casa si showul din burtica, evident, caci copilu asta al meu nu-s ce face pe acolo..atata se zbate..Sper ca nu e nimic in neregula cu el..parca imi pare prea agitat.

33+ piticul Stefanut
AMR 7 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

darleena..chiar nu stiam faza cu buricul..al meu nu a iesit inca..bine, mie nici linia neagra nu mi-a aparut..

33+ piticul Stefanut
AMR 7 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

victo si eu ma gandisem la asa ceva.....dar eu nu ies din casa...stau in pat...asa ca...si cred ca nici nu as putea sa stau sa ma epileze din cauza contractiilor.....si nu stiu cu ce crema m-as putea face.....

ENI 30+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sa va pove ce sotz dragut am eu: eu ma tot plang de vergeturi, greutate, alea alea....la care el: vergeturi fac toate mamicile frumoase care fac printese......sau uite ce bine arati, daca nu ar fi burtica ai zice ca nici nu esti gravida!!! e asa de dragut!! mai ales cand ne alinta: printesele lu' tata.... din punctul asta de vedere am avut un adevarat sprijin din partea lui, m-a facut sa ma simt frumoasa, importanta si iubita!!! gata nu o mai lungesc ca as putea sa continui pana diseara....

------------------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

33+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 7 sapt!!!!

Mergi la inceput