Durerea unei pierderi de sarcina ( 38 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor,
Imi pare rau ca majoritatea sunteti in butoi si cum se putea sa fiu eu mai cu mot?Hop si eu!
In dimineata asta am facut un test si este cat se poate de negativ!Nu stiu ce sa mai fac...am obosit rau de tot...

Ale tu faci polidinul din z 4 pana in z10?Eu stiam de la fete ca se face din prima zi a CM pana in z5 cate 2.Oare cum este mai bine?Cred ca am sa incerc de luna asta si eu.

Fetelor,va pe fiecare in parte si promit ca scriu mai tarziu pentru ca acum am o stare...



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ALé ok. Iti trimit o imbratisare sa stii ca iti sunt alaturi si te inteleg foarte bine cum te simti.

MICHELLE oare ce sa facem sa nu "murim" asa zi de zi....?

CATTY ce s-a intamplat? Of...nu-ti face bine stresul......cum te mai simti?

LIANA tu tot la invatat? Fata brava ce esti! Cum iti petreci zilele tu? Mereu la invatat? Sau de exemplu ce faci tu ca sa iti pui frau la dorinta de a avea un copil? Ce faci tu ca sa nu cazi mereu in butoi la vederea uratilor? Cum reusesti sa treci de necazurile astea?

FLAVIA ok mi le poti trimite cand ai tu timp. Cum e vremea la voi? Aici in Italia e caldut. Dimineata si seara e rece. Stii sunt foarte curioasa sa vad America. In rest? Cum se comporta micutzii? David e linistit noaptea? Tu il mai alaptezi? Am o cunostinta care fetita are 4 luni si nu ia in greutate ca la inceput....si ea crede ca laptele ei nu-i bun.....a trecut-o pe lapte praf. Si gata a intrerupt sa-i mai dea laptele ei. Dar oare a facut bine? Laptele mamei contine anticorpii extrem de vitali pentru copil din ceea ce stiu............nu stiu....sora mea a alaptat pana la un an si vreo 3 luni..... Eh...poate nu ma pricep eu...


CHANTAL

HAIR

CRISTY tu cum te simti? Esti bine? Ai fost la eco? Sau e prea devreme?

ALINUSHCA ai aflat pana la urma ce insemnau acei termeni? Ce a zis doctorul?

IRENE fruntea sus. Din pacate nu vom inceta niciodata sa suferim. Dar trebuie sa reusim sa ne obisnuim cu aceasta suferinta, ca daca ....nu stiu ce se va alege din noi....

IRINA dar poate e prea devreme.....mai asteapta o saptamana.....si abia atunci poti fi sigura daca e sa fie sau nu. Tin pumnii totusi! Si eu tare mult as vrea sa fac o monitorizare ecografica......dar aici gratis nu ti-o face nimeni.....si ca sa merg la plata...o ecografie e 90 de euro. La cate ar trebui sa fac.....mi se duce salarul.......si acum cu partea financiara nu e ca sunt chiar ok.....

BABY tu ce mai faci? Esti bine? Esti in butoi? In a cata zi de CM esti?

MAV ce mai face Sebi? Cum e treaba cu dintele? L-a scos pana la urma? Il doare?

LAU tu? Am vazut analizele tale. Par in regula, nu? Eu azi cand ma duc la munca am sa incerc sa vad daca mi-au ajuns si mie rezulatele. Am asa emotii!!

MUSETTEPINK ai asa mare dreptate......dar stii este aici un proverb: TRA IL DIRE E IL FARE C'E' DI MEZZO IL MARE. Adica: intre a spune si a face e cale lunga....adica o cale asa de lunga .....cat o mare. Eu zic ca suntem destul de constiente ca sunt chiar la pamant...doar ca nu suntem pregatite sa ne ridicam. Dar sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu vom reactiona. Pentru ca TREBUIE sa reactionam. Gandind pozitiv, atragem pozitivitatea la noi. Numai bine!



Dragi fete, eu azi sunt mai linistita. Ieri cazusem iar la munca in butoi. Lucram cu cumnata mea cea . Pentru ca nu stiu daca stiati ca noi lucram impreuna. Si spre seara m-a rugat sa fac o recoltare de sange la un pacient si sa ii scot un cateterin de la jugulara. Lucruri care , aici, o gravida nu le poate face. Pentru ca intra in contact cu sange , risc biologic. M-am dus sa fac aceste lucruri fara nici o problema! Dar fetelor, tareeee mult m-a durut. Ca eu eram aia care cerea aceste favoruri....chiar daca nu sunt favoruri, ca nu aveam ce face. Si uite asa aseara la munca ma luase o nostalgie!!! Mama mama ce m-am mai saturat. Sa-mi dau cu bata in cap nu alta!!






Dana

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Carmina sa-ti ajute Dumnezeu sa treci peste aceasta incercare grea Oooofff nici nu mai stiu ce sa zic...e nedrept sa vezi atata suferinta....
Va multumesc mult fetelor ca m-ati incurajat, desi eu sunt cea care ar trebui sa va sustina; acum sunt mult mai bine, in sensul ca evit sa ma mai gandesc la ce a fost rau! Incerc sa ma concentrez cat mai mult pe bebe cel miscacios
Mirelus a cata zi esti? Poate l-ai facut prea devreme! Polidin am facut si eu in luna in care am ramas graviduta si l-am facut din Z2 pana in Z6 (am uitat sa-l fac din Z1), 2/zi (in aceeasi seringa).
Michelle, daca tot nu mai numeri luna asta, profita si fii cu sotzul tau numai din placere, cand vreti si cum vreti (numai sa poata din cauza piciorului). te destinzi si tu, te distantezi si tu de ce te doare!
Ooofff, Ale imi pare rau!

25+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Tocmai am vorbit cu sotul la telefon si mi-au ajuns analizele:

FSH - 8,9 mU/ml
LH - 4 mU/ml
FT3 - 3,52
FT4 - 0,72
TSH - 1,55

Acum cica cele pentru tiroida sunt ok. Ma duc sa vad care-i treaba cu hormonii. Revin..






Dana

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Da. Analizele mele sunt in regula. Sunt toate in norma. Acum urmeaza sa le fac pe cele din ziua a 14-a.

CARMINA iti sunt si eu alaturi in aceasta zi. Sper sa nu fi simtit nimic. Sa te intorci cu bine.

LAURA din cate am inteles polidinul iti ridica imunitatea organismului, asa-i? Cum se ia acest poilidin? Cu reteta? Doare?






Dana

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MIRELA poate e devreme....eu tin oricum pumnii sa fie cu ochisori. Tu cum ai luat polidinul? Cu reteta? Te doare? Sus fruntea si impune-ti sa fii mereu optimista. Eu asa am inceput sa fac.





Dana

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Fetelor nici eu nu ma simt bine. Azi am facut o luna de la curetaj si ink nu mi-a venit CM-ul, desi am niste dureri ce cap cumplite si o indispozitie generala...Vreau sa vina mai rpd ca sa scap de starea asta. Voi tot asa va simteati? Park niciodata nu l-am asteptat cu atata nerabadare, dar nu l-am mai vazut de 4 luni

N.Petros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Dana nu doare deloc! Si nu trebuie reteta. Multi doctori recomanda polidinul ca metoda de a ramane insarcinata (vindeca eventuale infectii din organism, care ar putea sta in calea unei sarcini).

25+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Laura Ioana polidinul trebuie facut din ziua 1 pana in ziua 6?Ti-e ti-a recomandat vreun medic?M-ar tenta si pe mine sa incerc.
Danangie ma bucur ca ti-au iesit bine analizele!
Ninia mai asteapta,nu te dispera,poate sa vina si la 6 saptamani de la chiuretaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Carmina suntem alaturi de tine!!!!!!!!!
Blueeyes poate eprea devreme!

Mergi la inceput