Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

darleena uite cam pe ce m-am hotarat eu:

- sterilizator cu aburi Avent : http:// ...... /detalii.php?cod=AV86

in loc de ... e bebelusultau . ro! era la Sensiblu acum vreo 2 sapt. la 390 ROn cu 8 sticle cu tot cu tetine .. la oferta!

- pompa manuala Avent ISIS: http://www.bebecenter.ro/catalog/product_info.php?products_id=78



PUSSI 27+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 10 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by darleena

Pussi eu o sa iau sterilizator, insa nu prea stiu care e mai bun. Cred ca o sa iau de la Avent.

Pompa de san va luati? Ca eu chiar nu stiu daca sa iau sau nu.
Ooof, cateodata stau sa ma gandesc ca sunt asa de nepriceputa si ca nu o sa am nicio idee despre ce se intampla, incat ma ia cu frisoane.


32+ si baby Kara

AMR 8 saptamani




stai linistita darleena cred ca majoritatea femeilor insarcinate trec la prima sarcina prin asa ceva...deja la al 2 -lea bb prinzi experienta..daca mai avem curajul.....

...
cat despre...
De ce nu se face facultate pentru asa ceva? Macar sa fii pregatit

... atunci cand te vezi in fata faptului implinit ai sa stii ce sa faci iti va spune instinctul matern


Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu iau ( am avut si la primul ):

- cantar ( electronic) , probabil Tefal.
Pe Boda l-am cantarit in fiecare vineri inainte de baia de seara pana la 6 luni, apoi lunar. Atunci am avut un cantar de bebe clasic dar l-am dat la alt bebe.

-Sterilizator acum cumpar pentru microunde , am avut pentru sterilizare la rece , super bun , puneam in el la sterilizat toate cele de la biberoane la jucarii, lingurite etc . L-am folosit pana la 6 luni.
acum ma voi uita si voi lua unul care sa mearga si la microunde si la rece.

- pompa san - de la Avent , Isis pe care o voi lua cu mine in maternitate ca sa nu mai rog de toate asistentele ciufute sa ma ajute sa desfund canale ....


Nu cumpar: umidificator.
Nu ii vad folosul.

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata filmul!!!
mai e cineva sau sunteti la nani??
pussi ieri mi-am luat o pereche de colanti si niste adidasi.
umidificator si cantar nu iau, sterilizator sigur voi lua (cum a spus si lala si pt microunde si pt la rece sa fie!!) iar pompa de san nu cumpar de pe acuma, voi vedea atunci.

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 33+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 7 sapt!!!!

www.flickr.com/photos/10626344@N03/1394238661/in/photostream/" target="_blank">am intrat in luna a8-a!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Roxxy, am ramas fara cuvinte. Imi pare tare rau. Dumnezeu s-o odihneasca!
Adina, in RO nu se mai dau de vreun an jumatate-2 AC fara reteta.

Cat despre umidificator, eu o sa iau doar termometrul acela pentru camera care masoara umiditatea si vad dupa cum pot remedia situatia. Eu nu suport aerul uscat si ma gandesc ca probabil nici bebelusei nu-i va face bine.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by Vasari
[brAdina, in RO nu se mai dau de vreun an jumatate-2 AC fara reteta.


33+



Oficial...dar practic poti cumpara din orice farmacie.

Dana 27+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Pompa de san am avut si eu de la Avent, foarte buna, numai ca n-o mai gasesc! Din pacate... Acum sa vad cum fac rost de alta, nu-i asa ieftina. ma enerveaza pentru ca stiu ca trebuie sa fie undeva, dar am rascolit totul si la mine si la ai mei, und mai am lucruri puse, si n-am dat de ea...

Sterilizator am, dar nu l-am prea folosit, tot de la Avent, cu aburi. Si incalzitor tot am, de la Avent, am folosit la diversificare. Eu i-am facut papica singura si am pus si la inghetat, si pentruasta am folosit destul de des.

Adina 26+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

azi e ziua prietenei mele, graviduta, si de abia astept pana al 18 sa merg sa pap torttttt!!!!!! yamiiiii

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 33+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 7 sapt!!!!

www.flickr.com/photos/10626344@N03/1394238661/in/photostream/" target="_blank">am intrat in luna a8-a!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

ne-am trezit si noi de ceva timp...,cu un gand...,ce parere aveti despre Scoala Parintilor ,de la Euroclinic..,se merita?! Voi ati facut ceva pregatire?! Dureaza 5 cursuri de cate 2 ore,ma batea gandul sa merg si eu din Octombrie,ce ziceti?!

32+ Angelina
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, va multumesc pentru suport. Am fost putin la plimbare ca sa-mi revin dupa vestea cea rea.
Am vazut ca discutati despre cantare, sterilizatoare. Eu personal nu vreau sa-mi iau cantar. Nasa mea chiar a insistat sa nu iau. Ea facuse o obsesie din faptul ca aiai mica nu lua cum trebuie in greutate, desi era sanatoasa tun. O cantarea non-stop si era tot timpul prost dispusa.

Roxxy 29+Rares Matei

Mergi la inceput