FIV 133

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Kora, nu stiu daca am scapat de infectie, probabil ca nu, pt ca voi lua si antibiotice dar dupa punctie (de fapt si monuralul e un antibiotic).
Nusyc, nu am mai ajuns azi la analize, am primit si raspuns de la dr care nu m-a lamurit. Cica sa consider z 1 aia in care a fost un pic mai mult. Cum la ora asta nu mai pot face deosebire intre z de ieri si cea de azi, pot sa consider ieri z 1 sau deloc. Mai astept sa vad pana deseara cum se mai prezinta si ma hotarasc daca incep injectiile azi sau maine dimineata. Nu mi-am imaginat sa ajung in situatia de a nu sti daca am CM sau nu.
Stie cineva daca menogonu in protocolul scurt se incepe in z 2 musai sau poate fi si z 3?
Cristal, Marrina, Sheri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Rami, super pretul. Bafta multa luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

RAMI, unu da' BUN! Noi facem galerie

Cellu 22+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanacarmen spune:

Dariela,
Da, se recomanda cycloproginova, chiar si in caz de endometrioza. Eu am luat cate 3 pastile albe/zi incepand cu ziua punctiei pana cand am trecut de primul trimestru de sarcina. Imbunatateste endometru.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Dariela: am luat Estrofem (1 la 12 ore) primele 8 zile de CM, din ziua 9 cate 3 pe zi, shi continui pana aproape de ziua ET-ului. Cu 3 zile inainte incep shi Utrogestan shi reduc Estrofemul la 2 pe zi....Shi continui cu Estrofem shi Utrogestan, daca ma ajuta Dumnezeu, shi in primul trimestru de sarcina. Bafta multa!!!
Kora: a zis ca este ok o fiola (toata) la 4 zile. Incerc shi asta ca nu shtiu ce sa mai fac altceva. Avand in vedere ca fac ET-ul pe 19 sept, vreau shi eu pe listutza....
Pupici

Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ramy: si eu sper sa dispara...

Sheri: mersic!Tu cum te mai simti? Nu ne mai spui nimic despre voi?

Mirelus:eu zic sa incepi in seara asta...ieri a fost z1,dupa cum stau treburile....bafta multa!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

nusy multi si ti urez mult succes ca de data asta sa fie cu noroc, Doamne ajuta

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena74 spune:

Buna seara, la toate fetele!
Sant Elena, si sunt noua pe forum dar va urmaresc de multa vreme si asa am prins si eu curaj.De ceva vreme am descoperit si noi ca singura modalitate de a avea un copilas al nostru este FIV cu ICSI, acum santem in faza de analize si sper sa putem incerca inainte de sfarsitul anului.
Luch, am vazut ca tu mai ai putin pana la punctie si embriotransfer, in primul rand iti doresc din tot sufletul sa reusesti, si noi ne-am hotarat sa incercam la Sibiu, dar as vrea sa te intreb daca tu o sa faci fiv cu dr Chicea si Dr Strohmer? si daca cumva stii cine este embriolog.
Va pup pe toate fetele, si va multumesc ca existati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

bubuka bine ai venit printre noi!Te-am trecut pe listuta si iti doresc mult succes,acest prim FIV sa fie si ultimul asa cum ai spus sau eventual sa mai fie FIV nr. 2 pt bebe nr. 2 daca veti dori!Am auzit numai lucruri bune despre dr. Micu asa ca precis esti pe maine bune!Mai sunt clujence printre noi,una dintre ele e Monilland care iti poate da multe sfaturi utile!
cristal ca nu te-am pus pe listuta pana acum,sunt atat de multe fete incat am omis fara sa vreau!Iti tin pumnii stransi!Mai spune-mi odata cu ce dr. si unde faci ca sa completez listuta!
elena74 bine ai venit printre noi si multa bafta la analize si apoi la FIV!Te trec pe listuta ,spune-mi si tu exact datele tale,adica unde si cu ce dr. vei face FIV.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Kora: la Giuleshti, cu dr Dracea + dr Cocei. Merci. Pupici

Aly

Mergi la inceput