Ingineri fosti, viitori....(13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Fetelor,inca ma mai lupt cu molozul.Nu mai sper ca se va termina vreodatata .Asta taie intr-una faianta si nu stiu pentru ce ca doar ma iavea vreo 4 placi de pus azi .Ce-i drept ,de 2 zile vine de la 16.30 ca s-au epuizat zilele mele de concediu. Imi vine sa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eu sunt acasa de la pranz, ma doare rau de tot capul, urechile si ochii parca vor sa planga. De abia am condus pana acasa.
Anca, ai prea multa dreptate din pacate, nu, nu este in pozitia in care sa poata face scandal pentru ca nu este "bazat" la teorie, si-i este frica sa deschida gura prea mult. Cand stii ca poti oricand sa iei o nota de trecere, asa se face cum spui tu. Dar din nefericire nu este cazul...
Pana acum el era cel cu frica de examene, eu cu frica de condus, aveam fiecare un punct tare slab. Eu a trebuit sa invat sa conduc ca deh nevoia te invata, mi-a fost mult mai usor anul acesta cu masina dar am reusit sa-mi inving teama.
Ai grija cu pietonii, mai ales martea .
Gabri, important este ca prima zi a fost o reusita, deci in continuare va merge cu drag la scoala.
Katik, eu iti recomand sa-i dai doar apa noaptea, asa se va dezvata mai usor de ea, pentru o gura de apa cam greu sa te trezesti, plus ca il speli pe dinti seara si nu-i bine iar sa aibe zahar in gurita. Ori i-o dai in canuta cu cioc sa se poata servi singur, ori in pahar dar trebuie sa se ridice in funduletz. Iar apa nici nu pateaza in caz ca varsati prin pat. Incet, incet va abanadona sportul de noapte, mai ales daca primeste doar apa si mai trebuie sa si stea in funduletz.

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

.gabri, ma bucur ca andrei merge de placere la scoala. eu cred ca si mai incolo va fi la fel, chair daca mai vin si greutatile. e f. importanta prima zi!
de odihnit incerc dar nu prea pot ca treburile trebuiesc facute, de mincare trebuie sa fie, ca nu are cine altcineva sa faca.
otilia, multam de sfat. in we mi-am pus in gind sa incerc orice, o sa-l trimit pe sot cu apa sa nu ma vada pe mine ca mama-egal-papa.ai grija de tine, sper sa nu ia si ana.multa sanatate!
aurora,, nu stiu ce sa zic decit ca mesterii astia sunt o rasa rara
nico, sunteti bine sper!
ma duc si eu sa ma intind ca nu mai pot, ma doare spatele de numa'. astept sa vina sotul sa-mi faca un masaj



Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

salutare fetele, ne-am intors si noi sambata noaptea din insorita mallorca inapoi in ploioasa si friguroasa germanie...brrr!!!
nu am ajuns sa vin pe net fiindca am ft mult de lucru, stiti si voi cum e dupa concediu, iar de maine ma apuc de calcat ca am cativa munti.
Un an scolar bun tuturor copiilor le doresc!
In Mallorca a fost fain, soare tot timpul cat am stat acolo, apa calda, curata, o gramada de familii cu copii, plaja a fost super, in sensul ca nu a fost intinsa, acolo unde am fost noi erau plaje mici de vreo 20 m lungime, intre stanci, ca si golfurile ca sa le zic asa, iar copii nu au putut pleca de langa noi. Marc a fost cuminte, Luca insa nu, a facut numai ce a vrut el, insa ma bucur ca acum a vazut si sotiorul ca nu e tocmai usor sa stai acasa cu copii. Cu avionul a fost bine, slava d-lui,cand am venit inapoi am venit seara si imi era si mai frica, dar a aterizat super, nici nu am simitit si nu au fost turbulente. Am fost si cu vaporul intr-o zi, dar n-a fost o idee ft buna, era chiar in ziua cand implinea Marc 4 ani si am zis hai sa facem o excursie pe mare, dar noaptea a fost vant si au fost valuri destul de mari, tipa de la bilete ne-a zis daca ne e rau de mare mai bine sa nu mergem,dar eu nu m-am gandit. Asa ca ne-am asezat si sus pe vapor, si era asa un vaporas pe 2 sine, iar cand a ajuns mai in larg, fiind si valuri mari si vant, abia l-am tinut pe Luca in brate, mi-a fost o frica sa nu il scap, se inclina vaporul de mama focului, si vant pe deasupra si valurile ne mai stropeau, am stat ca pe spini si ma gandeam numai cum imi pot salva copii in caz ca se rastoarna. bineinteles ca n-ar fi circulat daca era pericol prea mare, dar va spun sincer mi-a fost frica de-a dreptul. Luca a stat ft cumintel, cred ca simtea ca era inima in mine cat un purice si statea lipit de mine, eu ii ziceam lui Christian intr-una sa-l tina pe Marc bine, la un moment dat i-a zburat sapcuta lui Luca si dusa a fost in valuri.si imi pare tare rau dupa ea, ca tare buna a fost! Si eu care tot ziceam ca prefer vaporul in locul avionului, ...ei, mi-a trecut! Si dupa o ora de mers, am facut pauza intr-o alta statiune 2 ore, iar apoi trebuia sa venim si inapoi. Dar la intoarcere n-am mai stat sus, am stat jos si acolo erau ferestre, a fost mai bine, dar nici Marc nu mai vrea cu vaporul prea repede.

Acum va las, plec si eu la culcarica ca sunt tare obosita de cand am venit.
Noapte buna tuturor!

Claudia





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, fetelor!
Oti, ai mare grija de tine!! Ce e cu durerea aia de cap: vreo raceala sau altceva? Eu dupa ce ca am torticolis mi s-a pus si un carcel groaznic la pulpa stanga de acum merg intr-un picior.
claudia, bine-ai revenit din concediu! Bine ca s-a terminat cu bine calatoria cu vaporasul si....daca nu se intampla, ce ne mai povesteai tu acum?

Haideti sa bem o si sa ne incepem ziua inginereste (in speta...eu plec pe santier intr-un sfert de ora...).
O zi buna!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata fetelor!
claudia, bine ai revenit!!!!!!!!
te asteptam cu povesti si multe poze dupa ce te mai linistesti ...si dupa ce termini muntii!
iepumic, spor la santierit!!!!
otilia, cum te simti?
ioana, voi ce mai faceti? te terorizeaza teroristu'?
la noi e urit afara din nou, rece, 13 grade, ploua, bate vintul tare, aseara a fost furtuna puternica, cu tunete si fulgere, ca in toiul verii.
robi e miriit, miriie intr-una de dimineata, nu stiu ce are. o fi meteodependent?

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Am aparut, sunt la servici si sper ca pana sambata sa-mi revin cat de cat. Capul nu ma doare dar sunt pe nurofen, in urechi am pus picaturi, ochii imi curg dar nu le fac nimic, mai sunt infundata. Si ma misc precum o rata, ma dor ultimele vertebre de la coloana si tot bazinul. Nu-mi vine sa cred ce m-a lovit boala asta. Si eu care ziceam ca ma apuc de facut copii .
Katik, pai Ana a scapat deja, acum mi-a dat-o si mie ca-i fata darnica.
Anca, mersi, sper sa fie bine pe santier. Poate ai timp sa imi scrii cand am putea sa ne vedem in Bucuresti. Noi vom fi plecate cam 1 saptamana la Moreni, in jur de 30 septembrie sigur.

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare!
Gabi si Andra a luat bine in greutate desi uneori ma sperie cu cat da afara. Eu sper sa scap mai repede de problema asta, nu ca tine dupa 10 luni. Alex nu prea regurgita.
Te rog sa imi dai detalii despre BeetleBomp. Sambata vine Alex acasa si poate ii fac o surpriza.
Kati eu incep sa fac kilometrii cu caruciorul. Merg foarte mult si sper sa se duca celulita. De aerobic nu se mai pune problema acum. Nu prea mai am timp.Dupa botez trebuie sa fac doua proiecte urgente.
Daca tot treci la program drastic eu zic ca noaptea e suficient sa ii dai apa. In felul acesta va renunta sa se mai trezeasca noaptea. Sau ceai fara zahar. Acum am vazut ca acelasi sfat ti l-a dat si Otilia.
Un sot ca al tau imi trebuie si mie. Al meu nu imi face masaj.
Gabri Andrei e in calasa I sau in grupa pregatitoare?
Otilia sanatate multa. Tinem pumnii sa aveti un drum fara peripetii.
Anca[b/] cum mai e sotul?
Aurora capul sus ca nu mai ai mult.
[b]Claudia
ma bucur ca ai avut parte de un concediu placut. Eu am rau de mare asa ca nu ma pot risca sa merg cu vaporul, desi tare mi-ar placea.

La cumparaturi nu prea am avut spor. Inca nu mi-am gasit nimic. E si greu caci marg cu caruciorul dupa mine si camd gasesc ceva interesant pe pitica o apuca plansul. Cred ca nu vrea sa stic banii pe hainele mele caci daca intru in magazine de copii e cuminte. Maine mai incerc, dar merg cu o prietena.
Pitica e relativ cuminte. Uneori se trezeste doat de doua ori pe noapte. Ii place mult afara. Cand am treaba o mai trimit cu bona.
Zilele acestea am facut curatenie generala. Maine fac cumparaturi si vineri mancare. Musafirii imi vin sambata.
S-a trezit pitica si trtebuie sa fug.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri_andrei spune:

Nico,imi aduc aminte cu drag ca si eu faceam kilometri cu caruciorul,ce amintiri frumoase am de atunci,ca orice mama dealtfel.
Andrei e in clasa 1,sintem scolari deja.
Azi l-a laudat invatatoarea ca stie sa citeasca si a venit asa de fericit acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, doamnelor inginer!
Oti, da' ce-ai patit? gripa sau altceva? Of, sper sa iti treaca repede! De vazut ne putem vedea fie intr-o dupa-amiaza cand ies de la serviciu fie intr-o sambata dimineata...depinde si de tine. Mai ai numarul meu de mobil?
Nico, eu inca mai am probleme sa inteleg cum te descurci tu cu toate! Ba chiar cand i-am expus nasei "planul" meu de bataie....si a zis ca nu prea crede ca voi reusi.......i-am zis "dar uite, e o fata pe forum care face 7 lucruri deodata si se descurca!".
Va doresc o zi buna, eu nu sunt in forma cea mai buna si zilele care vin voi sta mai mult pe santier.... recunosc ca nu e nici o placere, am stat ieri intr-un curent si am inghitit la praf de...mi-a ajuns!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput