Ingineri fosti, viitori....(13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata! Bafta la scoala, copilasilor de ingineri!
nico,spor la cumparaturi!
Va doresc o saptamana buna! Eu mi-am lasat sotul acasa in convalescenta si SPER sa fie cuminte, sa nu umble hai-hui prin oras.
M-a socat aglomeratia de pe strazi de aseara si de azi dimineata! Am fost pana la aeroport sa-l iau pe frate-miu si la intoarcere am stat in coloana o gramada. Azi dimineata, nu mai zic, ca m-am trezit si cu greu abia pe la ora 7.00 si am plecat de acasa la 8 fara 20....am stat vreo 20 minute la un semafor....asta e!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata!
bafta tuturor copilutzilor (si parintilor) cu ocazia inceperii noului an scolar! tinem pumnii in mod deosebit buburuzelor boboci, sa fie cuminti si sa invete bine!
anca, multa sanatate lui iepumare si sa fie cuminte!
gabik, si la mine ar mai fi nevoie de inca doua calculatoare. dar am zis ca daca o sa cresc mare o sa-mi cumpar un laptop si mi-l iau cu mine in bucatarie, na!
nico, si eu incepusem sa beau cafea cind avea robi citeva luni ca altfel nu puteam sa-mi tin ochii deschisi. vitamine nu mai iau dar voi incepe din nou, acum la inceputul sezonului de raceli. la noi copiii parca au un pic muci, cred ca incepe.la sala n-am putut sa merg nici eu, nici acum nu pot asa ca incerc si eu ceva pe acasa. nu prea merge, doar asa bicicleta si atit. si ma simt tare bine dupa
claudia, voi v-ati intors din concediu? cum a fost? cum s-au comportat copiii?
otilia, cum se simte ana acuum? i-a trecut gitul?
aurora, mai ai moloz?
va pup, ma duc la treaba ca, cred ca miine ii am pe amindoi acasa, daca se adevereste ca sunt raciti. la robi ii curge nasul, stranuta intruna. vedem la kriszti cind vine acasa. le-am dat la amindoi de ieri oscilococcinum si vit C, vedem ce se intimpla.



Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

O saptamana cat mai frumoasa va doresc si un an scolar bun!
Ana este bine, acum sunt eu bolnava, nu stiu daca am luat de la ea sau pur si simplu racesc foarte usor, deh varsta, ma dor urechile si pun picaturi, gatul, capul si am si muci din greu. Si pe langa toate astea am venit si la servici ieri ca trebuie sa predam un raport azi. Si probabil voi avea o saptamana aglomerata pana plecam.
Anca, sambata venim in tara, sunt foarte stresata de zborul cu avionul noroc ca sunt ocupata si nu prea mai am timp sa ma gandesc. Au avut loc doua accidente cu trenul de aterizare, unul in Danemarca si unul in Letonia, ambele avioane SAS si deja mi-e groaza de drum desi din fericire nu au fost victime.
Asa ca sper sa ajungem cu bine si sa avem timp sa ne vedem.

In rest sunt suparata ca sotul nu a luat nici un examen in sesiune, nu stiu ce sa mai fac sa avem si noi o viata normala , mai are 3 examene acum dar mi se pare o vesnicie pana va termina, asta in caz ca va termina vreodata ....

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Oti, nu mai stiu ce sa-ti zic cu examenele sotului.....ma deprima pe mine cand aud! Chiar nu se pot lua sub nici o forma?? Nici macar cu examene partiale?


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Pai problema este ca nu a putut da examenul decat o singura data si atunci l-a picat. Iar azi s-a dus degeaba ca profesoara nu a venit si cei de la colegiu au dat cu seminaristul dar pentru el ca nu a stiut ce subiecte sa-i dea. Nu stiu, dar mi se pare aiurea sa fie 1 singura data de examen in toamna. Inteleg ca profesoara este ocupata si ca doar el mai da din anul lui (mai sunt vreo 3 dar si mai in urma cu examenele), dar ce-o fi asa de greu sa aibe subiecte si pentru departamentul de franceza. Cu partiale nu cred ca ar merge, este un examen de anul IV.

Chestia este ca efectiv nu mai suport, viata noastra se deruleaza in functie de datele de examen si vine/nu vine profesorul. Si daca pana acum Ana era mica, acum intreaba de ce nu este tati cu ea si mi se rupe sufletul.

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Kati, eu mi-am mutat deja un calc. in bucatarie:)
Multa sanatate copiilor, sper sa fie doar o mica raceala si nimic grav.
Otilia, nasoal treaba cu examenele, totusi profa n-ar fi obligata sa fie prezenta si ea???

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

sara buna la lume!
otilia, multa sanatate! ai grija de tine sa nu se complice raceala! bine ca printesa e bine.imi pare rau sa aud de examenele sotului. este groaznic sa depinzi mereu de altceva. greu cu raspunsul la intrebarea anei.la noi stie ca daca tata lipseste dupa-masa atunci e la scoala sa invete si sa invete si pe altii.bine, la noi este altceva, la voi este infinit mai greu.
las' ca vine concediul si va mai odihniti si voi un pic acasa.
gabik, acum am liber ca sotul e la fotbal, si ce bine e!. multe mi-ar mai trebui in bucatarie (TV, calculator) dar mai trebuie sa rabd.
cu raceala, nu stiu ce sa zic. le curg un pic nasurile, n-au nimik cu gitul ca i-am studiat bine, de tusit nu tusesc, asa, o data in jumatate de zi.n-au febra sau alte manifestari, drept urmare va merge si miine la gradi (mama denaturata ce ma aflu).mai papa oscilo, miere cu lamiie, vitC cu propolis.
gabri-andrei, cum a fost la scoala , prima zi?
ceilalti copilutzi de ingineri (care au deja vechime in invatamint) cum au petrecut prima zi?
acu' ma duc si eu sa mai citesc citeceva, apoi ma intind ca tare ma doare spatele (deh, virsta)



Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata., anybody?
Oti, din cate stiu eu pt. fiecare examen ar trebui sa fie macar 2 date in sesiunea de toamna, in functie de numarul de grupe care trebuie sa dea. Chestia cu : a venit semninaristul si profa deloc iar seminaristul nu a stiut ce subiecte sa ii dea....iar nu este in regula, desi majoritatea studentilor se bucura cand nu vin profii la examen ca se presupune ca seminaristii sunt mai ingaduitori (ceea ce...de multe ori este fals!). Acum...nu vreau sa fiu rautacioasa...si poate nu am eu destule informatii....dar "nasul" meu miroase ceva in neregula in povestea asta....ori o lipsa de vointa, ori un "ascuns dupa deget"...ori pur si simplu lehamite+descurajare......de ce zic asta? Am avut colegi cu cate 15 restante.....care au reusit sa le ia pe toate.....pt. ei n-ar fi fost o problema ca n-a venit proful....se duceau la seful de catedra, daca nu reuseau nimic, la secretariat sa ia numarul de telefon al profului si daca tot nu reuseau nimic se duceau la decan sa ii ajute!! Solutii exista! Ar trebui sa ii pui sotului tau foarte serios problema cu Ana in fata...daca nu reuseste sa gaseasca o alta motivatie, ce poate fi mai important decat copilul?????? Cate examene mai are si la ce? Poate mai fac eu niste "sapaturi".

Pupici!

P.S. S-ar putea ca astazi sa fie "foarte marti", intrucat de dimineata am facut numai tampenii in trafic, era sa calc 2 pietoni....m-am trezit brusc!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!
anca, sunt io pe aici dar dorm pe mine!ai matalutza grija prin trafic, sa nu faci vreo boroboata!
sunt tahuie din nou, robi mi-a facut program si azi-noapte, cred ca ma apuc si trec la program drastic: indopat bine seara sa nu se mai trezeasca la papa iar daca se trezeste primeste doar ceai. nu se mai poate asa, am zis!!!
ioana, cum a mai fost dupa vaccin?
va pup, ma duc sa ma urc pe bici poate ma trezesc un pic, revin!


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri_andrei spune:

Andrei e foarte incintat de scoala,de invatatoare,azi mi-a spus ca e chiar mai bine ca la gradinita.Sa-l vad eu dupa ce are teme,ceva de invatat,ca deocamdata deseneaza si au evaluari.
Katik,grea perioada asta cu trezitul noaptea pt.ca oboseala se tot acumuleaza si o sa simti mai tirziu efectele,sper din suflet sa nu ajungi sa le simti,asa ca ai grija de tine si odihneste-te cind prinzi o clipa libera.

Mergi la inceput