Clubul cititoarelor (8)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Adriana daca intentionezi sa continui inseamna ca-ti place Paler. eram interesata daca ai citit romanul "Un om norocos" si daca ti-a placut sau ce parere ai de el. Imi amintesc ca in facultate mi-a fost recomandat ca una dintre cele mai bune carti citite vreodata de catre profa mea de engleza si eram curioasa.
Dupa cum am mai spus am cumparat deja o multitudine de carti, cine stie cat timp imi va lua pana le voi citit pe toate si de-acum incolo nu vreu sa mai cumpar decat la "recomandarea calduroasa" a voastra.

Mami de Mihnea (15 mai 2006) si
cu fratioara lui Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor, am revenit. Am descoperit Irene Nemirovsky, si am citit "Suite Française" - care m-a uns pe suflet. Carte publicata recent, dar scrisa in timpul celui de-al doilea razboi mondial.

Cu pagini in urma se discuta despre "Time Traveler's wife." Am reusit performanta sa o citesc. Romanul e bunicel, imi place stilul in care e scris. Observ ca in decembrie anul acesta o sa apara si filmul.

Am ratat ocazia sa citesc "Zburatorii de zmeie" ca am vazut filmul inainte de a apuca cartea. Dar am citit "A Thousand Splendid Suns" cartea lui Khaled Hosseini. Minunat scrisa. O recomand cu toata inima.

Spor la citit. Vad ca am avansat mult in pagini la capitolul 8. Nu ar fi timpul sa deschidem capitolul 9 la discutia despre carti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

...si continuarea

Mergi la inceput