Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Clubul cartilor

Clubul cititoarelor (8)

(2 voturi)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 29

sofia_misicu

996 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui sofia_misicu Adauga semn de carte la mesaj Trimite sofia_misicu un Mesaj Privat

Clubul cititoarelor (8)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55180&whichpage=1" target="_blank">Partea a II-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62075&whichpage=1" target="_blank">Partea a III-a
Partea a IV-a
Partea a V-a
Partea a VI-a
Partea a VII-a

www.flickr.com/photos/9686511@N06/" target="_blank">Nuka si www.flickr.com/photos/sofica/" target="_blank">Mama la Nuka
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - lilanda on 10/11/2009 12:22:26
lilanda
lilanda

7410 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lilanda un Mesaj Privat
Nota informativa : mi-au ajuns ieri pachetele de la Polirom; adica exact intr-o saptamina de cind le-am comandat :-)) ca urmare ma apuc de www.revistapresei.ro/articol_83019-Decojind-ceapa-de-Gunter-Grass-cea-mai-controversata-carte-de-memorialistica-a-ultimilor-ani.htm" target="_blank">decojit ceapa

"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol
Mergi la inceput

Mik

4739 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mik un Mesaj Privat

Lilanda, vrei sa spui ca ai comandat la Polirom si ti-au trimis pachetul la tine la denezi ?

Mik.
Mergi la inceput
lilanda
lilanda

7410 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lilanda un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Mik

Lilanda, vrei sa spui ca ai comandat la Polirom si ti-au trimis pachetul la tine la denezi ?

Daaa...doua pachete!! Am descoperit saptamina trecuta ca Poliromul a inceput sa livreze si in strainatate, in conditii superavantajoase. Practic, la pretul oficial al cartilor ti se ofera 10% reducere (mai putin la oferta aia de 1 euro/carte) si se adauga doar transportul...care in Europa e de 7 euro/pachet (cu posta normala) ori 10euro/pachet (cu posta expres). Intr-un pachet sint 4 carti! Eu am comandat cu posta expres si fix intr-o saptamina am avut pachetele. Si nici vama n-am platit!! (nu stiu cum e in Franta, dar aici cind comand de pe Amazon si primesc pachet cu mai mult de doua carti, trebuie sa platesc si vama...dar de la Polirom, vad ca nu m-au taxat :-))

Mergi la inceput

Sanca

2267 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Sanca un Mesaj Privat
Buna fetelor !!!

Super afacerea cu Polirom.

Am venit si eu din Romania cu "Ma numesc Rosu" si "Don Quixote" .. Nu am cumparat prea multe carti, ca mi s-au parut scumpe, si nici nu eram in mare elan de mers la cumparaturi.
Sant pe la ultimele capitole cu "Rainbow" - cartea lui D H Lawrence.
La sala citesc Rosamund Pilcher, ca e stilul usor si haios. Acuma sant la "Dormitorul Albastru." Inainte am citit "Tigrul Adormit" si mi s-a parut cam trasa de par, si ma asteptam mai mult de la ea...

Lilanda, sa scrii cum e Gunter Grass, si ce face ultima lui carte asa de controversa. Acuma aud prima oara de el, si suna interesant.
Mergi la inceput

membru veteran roxanaz

18695 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
Lil spor la citit! si bila alba ptr Polirom...sa o tina tot asa!

Roxana
Mergi la inceput
khristin
khristin

3081 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui khristin Adauga semn de carte la raspuns Trimite khristin un Mesaj Privat
Salutare cititoarelor ,

Am terminat de citit Breakfast at Tiffany's, draguta...dar asteptam mai mult de la ea

Acum citesc o carte spumoasa pe care v-o recomand cu caldura, cu siguranta ca va va descreti fruntile, un bestseller la vremea publicarii in Franta ....se numeste Hello Laziness (Why Hard Work Doesn't Pay ), traducerea originalului Bonjour Paresse, de frantuzoaica Corinne Maier, o economista care a lucrat la Electricité de France. Ca sa va starnesc si mai tare curiozitatea va spun doar cateva capitole The Cretins Who Sit Next To You, Why You Lose Nothing By Resigning.

Cristina

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si Paris

Editat de - khristin on 23/09/2007 05:49:59
Mergi la inceput

motanik

6149 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimotanik Adauga semn de carte la raspuns Trimite motanik un Mesaj Privat
Ma primiti si pe mine?
Am terminat The Last Secret of the Temple, de Paul Sussman, mi-a placut, m-a tinut cu sufletul la gura pana la final. A citit-o cineva?

Acum am luat Wolf of the Plains, de Conn Iggulden, e recent lansata si deja se vinde f bine aici. O stiti, ati citit?

--------------------

Andra
Mergi la inceput

vikinga

5558 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivikinga Adauga semn de carte la raspuns Trimite vikinga un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by lilanda

Nota informativa : mi-au ajuns ieri pachetele de la Polirom; adica exact intr-o saptamina de cind le-am comandat :-)) ca urmare ma apuc de www.revistapresei.ro/articol_83019-Decojind-ceapa-de-Gunter-Grass-cea-mai-controversata-carte-de-memorialistica-a-ultimilor-ani.htm" target="_blank">decojit ceapa

Lectura placuta, poate treci o fuga prin zona sa ne zici cam cum e. Eu auzisem de ea aici, nu ma asteptam sa fie tradusa in romaneste atit de repede.
Bravo Poliromului!

Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput
khristin
khristin

3081 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui khristin Adauga semn de carte la raspuns Trimite khristin un Mesaj Privat
M-am apucat si eu de My sister's keeper de Jodi Picoult, la recomandarea cuiva de aici....nu mai stiu a cui din pacate , oricum multumesc mult pt. recomandare , e genul meu de carte, nu o mai pot lasa din mana, iar autoarea scrie chiar bine . Am inteles ca va fi si ecranizata cat de curand .

Cristina

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si Paris

Editat de - khristin on 26/09/2007 04:55:39
Mergi la inceput
orchid
orchid

321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite orchid un Mesaj Privat
Khristin, daca iti place cum scrie Jodi Picoult atunci cand termini ce citesti acum eu iti recomand Plain Truth de aceeasi autoare. Eu am inceput-o ieri si am stat pana la doua azi noapte. Continui cu cititul imediat ce scriu mesajul asta.
Mergi la inceput
Pag. din 29 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com