- HTML is OFF

- HTML is OFF | Autor: vickyfilip

Link direct la acest mesaj

hi, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: nu am active nici unul din butoanele din fereastra in care scriu mesajele: bold, italic, bla, bla... sau nu stiu sa le folosesc. spre exemplu scriu un cuvant, apoi il selectez, apoi apas botonul de bold. si se deselecteaza fara a se boldui.. deci nu imi pot edita deloc textul scris. de asemenea nu pot adauga nici maimutoi in mesaje.


in schimb, am observat ca in josul ferestrei imi apare asa:
"- HTML is OFF | Forum Code is ON"

ceea ce mi se intampla are legatura cu faptul ca HTML este OFF, si daca da, de unde il activez?
are cineva alte solutii ca sa pot folosi direct butoanele din fereastra?




vine bebe la vikysor

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Initial creeata de vickyfilip

hi, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: nu am active nici unul din butoanele din fereastra in care scriu mesajele: bold, italic, bla, bla... sau nu stiu sa le folosesc. spre exemplu scriu un cuvant, apoi il selectez, apoi apas botonul de bold. si se deselecteaza fara a se boldui.. deci nu imi pot edita deloc textul scris. de asemenea nu pot adauga nici maimutoi in mesaje.


in schimb, am observat ca in josul ferestrei imi apare asa:
"- HTML is OFF | Forum Code is ON"

ceea ce mi se intampla are legatura cu faptul ca HTML este OFF, si daca da, de unde il activez?
are cineva alte solutii ca sa pot folosi direct butoanele din fereastra?




vine bebe la vikysor



eu aveam acceasi problema cind foloseam alt browser decit Internet Explorer!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickyfilip spune:

da, acum folosesc mozilla firefox si am sa incerc si IE.
sa inteleg ca toti userii de pe desprecopii folosesc internet explorer?
ar trebui sa existe si alte variante de rezolvare :)

vine bebe la vikysor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

HTML is off|Forum code is on nu are legatura cu trag-urile bold italic si ce mai e acolo. Asta apare si la IE si la Mozilla.

In IE selectezi cu mouse-ul si bolduiesti, colorezi, schimbi marimea textului, etc.
In Mozilla trebuie sa faci asta manual. Daca incerci sa selectezi cu mouse-ul ca la IE, Mozilla iti pune tag-urile la coada textului.

La maimutoi s-ar putea sa fie tot aceeasi problema daca selectezi cu mouse-ul. Cel mai bine scrii manual.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput