Ce filme bune ati mai vazut ?(5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Number 23 cu Jim Carey - interesant, foarte bine joaca.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
http://forum.desprecopii.com/forum//photo_album_cat.asp?numeX=miereamara
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Codruta, da, e vorba de filmul ala cu cateii huski. 8 Miles Below e titlul original. Pe mine m-a impresionat la culme, am plans la greu. Eu ador cainii.....
Mai nou, am vazut Blood Diamonds, cu L.Di Caprio. Magnific filmul,bestial,il recomand la toata lumea.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Am vazut "Bobby", un film foarte bun, cu o caruta de actori celebri (Anthony Hopkins, Martin Sheen, Helen Hunt, William H. Macy, Laurence Fishburne, Christian Slater, Ashton Kutcher, apare si Harry Belafonte). E vorba despre perioada candidaturii lui Robert Kennedy la presedintia Americii.

Bobby Kennedy apare mai mult in fragmente de interviuri, dar e un film bogat in invataminte. Daca urmariti cu atentie declaratiile lui Bobby, veti intelege de ce a trebuit sa fie ucis.


Felicia

Poze cu noi si vacantele noastre
*****************************

IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

quote:
Originally posted by cristina1974

Codruta, da, e vorba de filmul ala cu cateii huski. 8 Miles Below e titlul original. Pe mine m-a impresionat la culme, am plans la greu. Eu ador cainii.....
Mai nou, am vazut Blood Diamonds, cu L.Di Caprio. Magnific filmul,bestial,il recomand la toata lumea.

Ajutati-o pe Sonia

Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia



Eu cred ca totusi titlul original e Eight Below..:)))...sau pot fi 2 titluri originale?

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

De fapt, din cite stiu eu, sint doua filme - 8 Miles si Eight Below ! Al doilea este cel cu ciinii, in care joaca frumuselul acela de Paul Walker !
Am vazut si eu Bobby - interesant, apoi Zodiac - putin cam lungutz (doua ore si treizecisi de minute) dar a meritat, Number 23 - super Jim Carrey in rolul sau !, Next - cu Nicholas Cage in ritm ametitor, si un film ceva mai vechi dar tare emotionant - October Sky.
Pies - Blood Diamond mi-a placut foarte tare, DiCaprio face un rol excelent !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Eight Below mi-a placut si mie foaaaaaarte mult.Cred ca stiti ca este o refacere dupa un film japonez(pe care nu l-am vazut inca).

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Daca vrei sa vedeti o comedie bunicica uitati-va la Wild Hogs!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Am vazut un film buuuunnnn - "Black Book" cu
............. Sebastian Koch

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by atb

Daca vrei sa vedeti o comedie bunicica uitati-va la Wild Hogs!

Adriana



a fost ok, l-am vazut si eu!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Eight Below e filmul cu frumosii husky, am vazut si eu filmul cu o cutie de servetele langa mine
8 Miles e ala cu Eminem.


Ah, abia astept sa vad si eu zilele astea ce ati mai recomandat voi. Am vazut ca a iesit Bobby si l-am notat in telefon sa nu uit de el. Zodiac e horror? Ca pe mine nu ma pasioneaza deloc scenele in care sar din scaun . Aceeasi intrebare si pt Number 23.

Am si 1408 pe dvd dar nu i-a venit randul, oricum la asta ma uit cu lumina aprinsa

Ah, am vazut License to Wed, desi nu am rezistat chiar pana la final, rasuflate poantele, ma asteptam la mai mult.

--------------------

Andra

Sunt tanar, Doamne!

Mergi la inceput