Ce filme bune ati mai vazut ?(5)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Eu am vazut zilele trecute "The Shawshank Redemption".E un film extraordinar,mi-a placut teribil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Eu am vazut "The green mile". E de toate:amuzant pe alocuri, socant pe alocuri, dureros, trist... super film, e mai vechi, dar acuma sunt la capitolul vazut/revazut filme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Eu am vazut recent: The Devil Wears Prada. Este extraordinar.Este o lectie de viata extraordinara...si veti vedea ca va veti regasi majoritatea in acest film. Merita sa il vedeti!

http://tt.lilypie.com/Tbpep3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Penelope - produs de Reese Witherspoon, e pur si simplu o poveste!
Si Hard candycu tipa din Juno, Ellen Page, joaca excelent, pe mine m-a castigat cu rolul asta.



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Am vazut a nu stiu cita oara "feist of love", pt romantici il recomand! Eu pling la sfirsit de cite ori il vad...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Fireproof

il recomand sa il vedeti cu sotul/partenerul s-ar putea sa va schimbe in bine sau mai bine viata de cuplu :)


http://www.christiancinema.com/catalog/product_info.php?products_id=2154

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Eu am vazut recent The Orphanage al lui Guillermo del Toro, care a regizat si El laberinto del Fauno, unele din cele mai bune filme pe care le-am vazut in ultimii ani.
No Country for Old Men- la inceput am cascat, dar m-a tinut in suspans ulterior, si in final am fost extrem de impresionata de calitatea scenariului, jocul actorilor, in special Javier Bardem, care a trecut pe lista mea de favorites alaturi de Jack Nicholson, Marlon Brando Daniel Day Lewis Benicio del Toro si Kevin Spacey.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Nu merge cautarea pe forum si nu stiu daca a fost recomandat pana acum, deci vedeti "Modigliani" cu Andy Garcia. Ninsoarea albastra o am si acum in minte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Ultimele doua filme faine..."Negutatorul din Venetia" cu Al Pacino..stiu ca ii mai vechi, dar numai acum am apucat sa il vad...si "The assasination of Jesse James"

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Am vazut zilele trecute www.imdb.com/title/tt0800240/" target="_blank">Deception - dragut, mi-a captat atentia pana la sfarsit , nu am putut adormi!

Cam aceeasi tema - idee are si www.imdb.com/title/tt0398017/" target="_blank">Derailed
Nu sunt suuper filme, dar pe mine m-au tinut "treaza"...



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput