Ce filme bune ati mai vazut ?(5)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

Am vazut aseara BLOOD DIAMOND - super. Cam tare pentru gustul meu, ma rugam sa adorm odata sa nu mai vad imaginile alea , dar..pas. L-am visat toata noaptea. A nu se intelege ca as fi avut cosmaruri.

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Recomand din tot sufletul The Shawshank Redemption (locul 1 pe imdb.com) si Schindler's List (locul 7).
Imi mai plac foarte mult Amelie si Cruel Intentions, planuiesc sa revad Amelie cu prima ocazie cand am timp :-). Ocupa si acest film un loc fruntas in top 250 pe imdb :-)).



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Vazut -Gosford Park-placut, gen Sherlock Holmes, Agatha Christie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

Wall-E , cel mai cel film de animatie ever .Mi-a plucut si Kung Fu Panda insa Wall-E e fantastic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Gosford Park a fost un cosmar de film, l-am vazut acum citiva ani cind tineam prima dieta in viata mea, filmul deltfel interesant di bine realizat, dar una doua aia intindeau mese, si intr-una mincau, scenele se mutau din dinning room in bucatarie si iar in dinning...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Am vazut si eu aseara www.imdb.com/title/tt0866439/" target="_blank"> MADE OF HONOR cu Patrick Dempsey. Super film - o comedie romantica draguta de relaxare! Il recomand cu caldura amatorilor/ amatoarelor de gen!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Mi-a placut Mrs Palfrey at the Claremont
http://www.imdb.com/title/tt0421229/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

N-as stii cu ce sa incep ca am tot vazut la filme in ultima perioada... Made of Honor e dragutel, indeed, cam cliseistic pe alocuri, dar merge.
De-abia astept sa vad Wall-E... sunt fana desene animate (cine ar zice, la inaintata mea varsta de 21 de ani? ) Revin un pic mai incolo sa va mai zic ce filme am mai vazut in ultima vreme

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Am vazut "Snow Angels"-trist dar bun
si "Smart people" care mi-a placut, are niste lipsuri dar e OK pina la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Penelope, asa ar arata o poveste pe film .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput