Ce filme bune ati mai vazut ?(5)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

AWAKE (2007)

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Am vazut www.imdb.com/title/tt0484740/" target="_blank">Love in the time of cholera si parca mi-a adus aminte de www.imdb.com/title/tt0484740/" target="_blank">The english patient sau www.imdb.com/title/tt0446755/" target="_blank">The painted veil care vad ca pe site-ul respectiv este si cel mai bine cotat.


Si va mai recomand un film care mi-a placut - www.imdb.com/title/tt0110322/" target="_blank">Legends of the fall cu Brad Pitt. Este mai vechi dar merita.

Acum nu stiu daca se mai uita cineva la filme, pe caldura asta cred ca stam numai in piscina....

www.articoledepetrecere.ro" target="_blank">Petrecere pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Mi-a placut "Ira and Abby"-very funny!
Am mai vazut "Happen in Las Vegas"-dragut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Am vazut Kung Fu Panda si este absolut adorabil si foarte bine facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Hancock l-am vazut dar nu mi-a placut. Nu e genul meu.

www.articoledepetrecere.ro" target="_blank">Petrecere pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Eu am vazut aseara www.imdb.com/title/tt0426931/" target="_blank">August Rush si mi-a placut tareeeeeeeeee mult!
Merita vazut!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns avmaria spune:

Rabindra,

Ai dreptate, am vazut prima data Calauza lui Tarkowski acum vreo 20 de ani si anumite secvente mi-au ramas intiparite in minte pe vecie. Tot pe vremea aceea vazusem un film de Andrei Wajda, "Padurea de mesteceni". Doamne, imi aduc si acuma aminte de imagini, de emotii, de tristetea acel barbat care-si canta cantecul lebedei ... Si uite, nu am fost la fel de miscata de Kieslowski, tin minte Bleu-ul cu Juliette Binoche parca. Cat de diferit putem fi emotionati - sau nu - de imagini care ne patrund, sau trec pe langa noi fara sa ne tulbure prea tare. Cand am vazut prima data "Breaking the waves" de Lars von Trier, cuplul de prieteni cu care fusesem la film s-au foit pe scaun de n-au mai putut si au decretat la sfarsit ca ei n-au vazut in viata lor asa film prost. Eu l-am mai revazut de 2-3 ori de atunci, pt mine a fost si va ramane un film de capatai.
Si eu sant o "neconditionata" a regizorilor, am regizorii "mei" pe care-i "urmaresc" ... Dar am avut si deceptii. Ultima in data - Wong Kar Wai - al carui "In the mood for love" ma lasa fara voce de cate ori il vad, dar al carui "2048" m-a lasat destul de indiferenta, limita plictisita, desi era de fapt o urmare al lui In the mood.

A propos de cinematografia franceza pe care o citezi, chiar sant interesata ce a retinut atentia ta. Eu, desi locuiesc in Franta, cam evit filmele franceze. L-am idolatrizat pe Leos Carax dupa ce vazusem 'Les amants du Pont Neuf", l-am indragit pe Jean-Jacques Beineix pt "37°2 le matin" - da e un pic mai vechi de vreo 20 nde ani, l-am remarcat si urmarit neconditionat pe Luc Besson cu stilul lui holywoodian (da uite ca am rupt lantul la "Angela", nu l-am "simtit" si nici nu am dorit sa-l inchiriez). Mi-a placut mult "Les nuits fauves" de Cyril Collard - o mare pierdere pt cinema-ul francez din punctul meu de vedere.
Culmea culmilor e ca am vazut anul asta vreo 3 filme politiste franceze - record pt mine, si chiar mi-au placut ! De fapt l-am vazut pe primul din intamplare la schi fiind, unde nu prea aveam ce alege, si uite asa am ajuns la celelalte 2.

Ar merita un subiect separat dar nu l-am vazut inca, de abia m-am intors din concediu - "California Dreamin" de Cristian Nemescu - l-am cumparat in Indonezia vara asta, piratat bineinteles. Dar nu mi-a venit sa cred, sa gasesc asa ceva atat de departe ! Mi-e ciuda de mor, cumparasem ultimele 2 DVDuri din magazin, dar am ajuns doar cu unul acasa, tipa crezuse ca luasem 2 din greseala si eu nu am verificat. Cati dintre prietenii mei s-ar fi bucurat de un asa cadou, caci aici in Franta nu prea ajung genul asta de filme la centrul de inchirieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Am vazut www.imdb.com/title/tt1117385/" target="_blank">Felon, ok, dar nu remarcabil.

www.articoledepetrecere.ro" target="_blank">Petrecere pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Am vazut azi doua filme care mi-au placut:
Charlie Bartlett (cu Robert DOwney Jr)
si
Kissing Jessica Stein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Am vazut azi un film , care mi-a placut fff mult: "The Jane Austen book club"-super...l-am vazut de 2 ori in aceeasi zi

Mergi la inceput