Iepuras pitic

Iepuras pitic | Autor: Criss75

Link direct la acest mesaj

Copilul meu isi doreste tare mult un animalut si m-am gandit la un iepuras pitic (de camera). Are cineva asa ceva? In primul rand ma intereseaza daca miroase la fel ca ceilalti. Intreb pentru ca am avut iepure timp de 4 ani, inainte de a avea copilul si ii faceam curat de 2 ori in fiecare zi, alftfel urina miroase ingrozitor in special vara. Si ar mai fi o problema, iepurele il tineam in mare parte pe balcon in cusca lui, insa am facut modificari in apartament, am renuntat la balcon si acum ar trebui sa-l tin in camera.

Criss si Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

quote:
Initial creeata de Criss75

Copilul meu isi doreste tare mult un animalut si m-am gandit la un iepuras pitic (de camera). Are cineva asa ceva? In primul rand ma intereseaza daca miroase la fel ca ceilalti. Intreb pentru ca am avut iepure timp de 4 ani, inainte de a avea copilul si ii faceam curat de 2 ori in fiecare zi, alftfel urina miroase ingrozitor in special vara. Si ar mai fi o problema, iepurele il tineam in mare parte pe balcon in cusca lui, insa am facut modificari in apartament, am renuntat la balcon si acum ar trebui sa-l tin in camera.

Criss si Alex



urina nu ii miroase, ci doar treaba mare cand se mai strica din cand in cand la stomac. ce iti pot spune despre iepurii pitici este ca am observat ca au probleme mai dese de sanatate decat ceilalti, in special cu stomacul. noi avem un iepure de casa, are deja vreo 4 ani, deci e deja batran. socrilor le-am luat mai intai un berbec german pitic. a trait un an, si a murit din cauza stomacului. nu iti mai spun pe la cati veterinari a trebuit sa il ducem. si sa nu mai vorbim de analize, ca cica aparatura noastra nu prea e calibrata pt animale asa de mici. am mers pe la tot felul de doctori, inclusiv profesori de la facultate, dar de pomana. dupa ce a murit iepurasul asta, am luat unul mic de angora.face anul, si evident ca are probleme cu stomacul.alti doctori, si nici unul nu poate zice cu exactitate care e problema.
de ingrijit, insa, e mai mult decat ingrijit, socrii sunt pensionari si e unica lor preocupare.
poate nu or fi toti iepurasii asa si nu o sa aveti problemele astea. unul dintre doctori spunea ca poate or fi luat nu stiu ce minune de la sinsilele cu care domiciliau la magazinul de animale.

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput