Are cineva beagle?

Are cineva beagle? | Autor: brendamitran

Link direct la acest mesaj

Are cineva beagle? Poate schimbam ceva impresii si sfaturi pe aici....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Si uite asa am aflat si ce inseamna Beagle. Nu aveam idee da-mi suna a un fel de boala cronica cind ti-am citit titlul.

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).

Dani!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mitranco, daca-l lasi pe beagle sa scrie la computer, imi las si io matza sa-i raspunda! Batem ...laba?


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Batem,Tzuni! Da' nush cum se vor impaca ei,ca asta-i cam nevricos,cucoana.......

Liliano,Doamne fereste!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Brenda,

intreaba-ma tot ce vrei despre rasa asta. Am un beagle de 4 ani de zile - Oreo.
Nu prea am vazut rasa asta prin Romania. Cum de l-ai gasit si de ce beagle?
E munca grea, ca sant incapatanti de fel, si au si simtul mirosului foarte dezvoltat, care-i face sa fie si foarte pofticiosi. Eu inainte am avut un australian sheppard, un domn... Daca am fi lasat mancare pe masa sau pe coffe table, nu s-ar fi atins de ea. Oreo e magar mare, daca nu curat tot de pe masa, se urca pe masa ca un porc si se autoserveste...
Sa-ti mai zic?
A gasit odata in strada un rahat, si s-a tavalit in el, sa fie uniform intins pe spate si pe ceafa... Deghizat si aranjat .. Am spalat la el 2 ore. Si cand l-am terminat, nu mi-a trecut prin cap sa-l usuc cu prosop, ca doar eram in curte, asa ca Oreo-utzu meu s-a aruncat in primul rasad de flori si s-a tavalit in pamant ca o vrabie in miez de vara... De a trebuit sa spal iara la el inca 2 ore sa scot noroiul din blana.

In San Diego avem Beagle Brigade, si o data pe luna se strang stapani cu beagle la un parc din Poway. E haios sa-i vezi in haita...

Debea anul asta am inceput sa ne intelegem mai bine - eu cu animalu'
Dar pana acuma a fost tare smecher sa incerce ce-i merge si ce nu-i merge la noi in casa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Sanca,recunosc tot ce spui,si chestia cu urcatul pe masa,si chestia cu incapatanarea,tot.....
Treaba cu mirosul....e specifica,sunt caini de vanatoare.....

Numai cu cearta parte in parte nu ma impac,bati la el ca la fasole cu ziarul,si el se cearta cu tine in continuare....asa cevaaaaa......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Brenda,

al meu nici macar nu mergea certat. De cate ori ridicam tonul la el, se pisa pe el de frica. Eu nu am mai pomenit asa ceva... Nu facea baltoaca, doar stropea asa, incontrolabil...

Cand era mic i-am pus hamul si din greseala l-am tras de urechi - usor - sa-l aduc mai aproape. Acuma de cate ori plecam la plimbare, se face covrig de cate ori vede lesa ...

Problemele astea sant de fapt de trecut. Deabea acuma a inceput sa devina un caine mai normal. Dar are aproape 5 ani...

In schimb nu am nici o pb cu el cu facutul afara. L-am incuiat odata in casa, din greseala, si a stat de la 730 dimineata pana la 19 cand ne-am intors. A fost ingeras. Nimic stricat prin casa, nici o surpriza. Dar cand am deschis usa, a iesit ca o sageata, ca ptr cateva secunde nu am stiut ce mi-a zburat pe la picioare.

Mergi la inceput