Spitalul Elias - probleme?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

acum 3 ani cand am nascut eu am stat la o rezerva - garsoniera , supeeeeeeer, 50E/noapte, a facut toti banii!!! super pat!!! super baie proprie, ca la hotel. cred ca am avut noroc, nu prea erau nasteri cred.. si am ocupat-o fix in ziua nasterii, nu am rezervat nimik inainte. am avut si noroc ca era goala, cred.
acum am auzit ca pretul a ajuns la 150E/noapte, eu tot asa da pt 2 nopti, atat de tare mi-a placut! insa nu mai e un pret chiar rezonabil..

in febr anul acesta la fel auzisem ca sunt pb ca n-au paturi, sper ca la anu in febr cand voi naste again sa nu fie asa pb..

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in sapt 19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

situatia este aceeasi si la rezervele cu plata ?

31s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


Buna fetelor,

eu tot la elias sunt, la dr marius calomfirescu. am auzit ca maternitatea este foarte aglomerata si de aceea, cateva zile pe luna sau la cateva luni o inchid. Este exact ceea ce a patit colega mea de serviciu .. era la dr. Tutunaru, programata pe 23 iulie la cezariana .. a apucat-o mai devreme, pe 19, a plecat la spital unde usile erau ferecate .. l-a sunat pe doctor care i-a spus sa mearga la municipal. a nascut acolo dar fara sa fie asistata de dr tutunaru pe care nu l-au lasat sa intre.

si mie mi-e teama sa nu patesc la fel, mai ales ca noi avem programata la dr calmofirescu si recoltare de celule stem. iti dai seama ca daca te trambaleaza de la un spital la altul, pui in pericol si kitul de recoltare ce trebuie tinut in congelator ..

sper sa nu fie cazul si sa nastem acolo unde avem doctorii si unde suntem programate ..

pe de alta parte .. va rog .. nu mi-a raspuns nimeni legat de dr calomfirescu .. cum se procedeaza cu dansul (primeste ceva .. si daca da .. ce anume ...) .. multumiri anticipate

pupici la burtici ..


25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

eu am nascut la elias acum 6 sapt, exact intre 2 faze de inchidere. erau intr-adevar foarte plini la salonul de neonato. au si foarte putin paturi, ce-i drept. deci e reala faza cu inchisul maternitatii. la 2 zile dupa ce am nascut eu iar l-au inchis.
plus ca e foarte mare politie, vizitele la salonul de lauze se faceau cu cate 10 lei la infirmier pt halat si papuci, si nu la orice ore. iar vizitele la copii erau foarte complicat de aranjat. plus ca nu mi-au dat copilul in camera, alaptatul se facea din 3 in 3 ore intr-o sala separata, unde se sta pe scaun (ceea ce cu o epizio cat china nu e deloc o placere).
eu am fost foarte dezamagita de conditiile lor. nu stiu cum e la rezervele cu plata, insa.

ellenuta, eu cu dl dr calomfirescu am nascut. super doctor!!! de dat nu i-am dat nimic, sa stii si mi-a cusut super frumos o ruptura de toata frumusetea. luni am controlul de 6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


Iulia,

saru-mana mult pentru raspuns!! chiar nu stiam ce sa fac! mai am o prietena care a nascut la elias, cu dr filipescu si mi-a spus ca i-au adus copilul in salon la alaptat .. voi ma intreba, mai ales ca o colega de serviciu trebuie sa nasca acum, tot la elias dar cu dr filipescu nu calmofirescu ... pe de alta parte, am auzit niste zvonuri cum ca ar pleca de la elias .. stie cineva de asa ceva?

tu ai mers la consulatatii la medicover sau la elias? daca la elias, pls da-mi si mie nr de la cabinet sau al asistentei dr calomfiorescu.


inca o data sar-mana ptr raspuns ..

pupici si bebei sanatosi si voiosi


25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viezurila spune:

i_ulia sa-ti traiasca bebelul sa fiti sanatoasi amandoi!

ellenuta scuze de raspuns taryiu dar am avut o zi groooooaznica la serv nu mai pot nu mai rezist
in alta ordine de idei prima data cand l-am intrebat pe doc cum e cu elias nu mi-a dat prea multe detalii mi-a zis doar ca are garzi la elias si ca daca nu o sa mai aiba sigur se muta la mai bine.. nu am prea inteles eu atunci dar api dupa ce am vazut ce s-a scris pe forum m-am gandit ca poate nici lui nu ii convine ce se intampla la elias
ieri am fost la el la control si mi-a confirmat ca intr-adevar tot ce se spune e adevarat ca si el a patit.o cu doua paciente pe care a trebuit sa le trimita in miezul noptii la polizu si pe una la giulesti ca el inceraca atat cat ii sta in putinta sa nu li se intample pacientelor lui cat despre dat, eu sunt abonata medicover deci nici nu mi-am pus problema sa ii dau ceva cred ca s-ar simti si jignit la cum il vad eu ca om. la nastere nu stiu cum o fi mi-a zis ca e de dat asa prin spital deh ca in Romania ca mi-a zis ca daca vreau si sa fiu sigura pot sa nasc prin CMU dar costa peste 1000 eur naturala si n-as mai naste cu el ceea ce nu vreau. oricum eu raman la el si sunt optimista daca e sa mi se intample asta e inca un motiv sa emigrez ca numai in Ro e posibil asa ceva te pup, ai grija de tine si m-ai vb

+18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna viezurila,

multumesc mult pentru raspuns. si incearca sa nu te mai enervezi pe la serviciu ca nu-i face bine lui bebe. eu incerc sa ma detasez si sa nu mai pun suflet in ceea ce fac mai ales ca meseria mea e si una ff stresanta (in presa). dar, uneori parca se depasesc toate limitele. ma gandesc ca mai am un pik (aproape trei luni) si intru in pre-natal. sper sa am timp sa ma linistesc inainte sa vina bebe.

eu merg la inceputul lui octombrie la dr calmofirescu la consulatie, ocazie cu care il voi aborda despre nastere si elias. si eu sunt abonata la medicover (impreuna cu sotzu') si de accea am intrebat daca primeste ceva. sotzul meu spunea ca i se pare ciudat sa-i dam ceva din moment ce suntem abonati. am incercat eu sa-i spun ca eu nu voi naste la medicoverm ci probabil la elias care nu are nicio treaba cu abonamentul. probabil ca ne vom revansa la nastere. DPN-ul meu e si cam aiurea - intre 4 si 8 ianuarie (fix in preajma sarbatorilor), sper ca dr. sa nu fie plecat ..

in ceea ce priveste plecare dr calmofirescu de la elias .. eu nu tin la spital ci la doctor! vom merge dupa dansul, chiar e un dr super ok.

te tin la curent!

pupici

PS: tu ai aflat ce ai .. bombonica sau putzulica?

24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna burticilor,

nu mai e nimeni care urmeaza sa nasca la elias?

pupici

25

http://bd.lilypie.com/wA8ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Eu personal voi renunta la Elias, nu am chef sa vin tocmai de la ploiesti sa ma trezesc ca nu sunt locuri sau ca altii au prioritate sau stiu eu mai ce aste este caut in alta parte

Louiza 23s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

O sa vorbesc si eu despre asta cu doctorita mea vineri... Dar de ce sa renuntati la Elias? Daca vorbiti cu medicul poate se rezolva... nu stiu... incercati! Nici eu nu sunt din Bucuresti si ma tot gandesc ca e o problema...dar trebuie discutata cu medicul...

Ioana
18+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput